Ipress Center-Vác – Siófok 29:22 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Hypo Niederösterreich 28:31 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Siófok 22:28 (vége)
Ipress Center-Vác – Hypo Niederösterreich 35:24 (vége)
Ipress Center-Vác
35:24 (15:17)
Hypo Niederösterreich
szombat 03.09.2016, 18:30 • Városi Sportcsarnok, Vác • Ipress Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 – kor kezdődik.

Küszöbön a 2016-2017-es szezon nyitánya a magyar női kézilabdában. Az utolsó erőfelmérőt Vácott tartják, ahol is az Ipress Kupa keretében a tavalyihoz hasonló módon négy komoly együttes méreti meg magát. A házigazdák is remek csapatot alkotnak, nem beszélve az osztrák bajnok Hyporól, de a hazai nagyágyúk közül kettőt szintén figyelemmel kísérhetünk, a Dunaújvárost és a Siófokot.

Két nap alatt három magas hőfokú mérkőzést játszanak majd körmérkőzésszerűen a résztvevők. Az elmúlt évben a Dunaújváros nyerte az Ipress Kupát a Fehérvár, a Vác és a Siófok előtt. Idén is megjósolhatatlan a végeredmény, az Újváros játékosállománya kiváló, de sokat erősödött a Siófok és a Vác is, a Hypo egyelőre sötét ló.

Minden mérkőzést élőben közvetítünk szombaton és vasárnap is, tartsanak velünk!
    ----

Az eddigi eredmények kedvezően alakultak a Vác számára. A Dunaújváros két vereséggel már biztosan nem lehet első, a Siófokot délelőtt megverték a hazaiak. Ha ezen az összecsapáson a Vác legyőzné a Hypot, akkor számításaim szerint a váciak otthon tartanák idén az Ipress kupát. De ehhez még a Hyponak is lesz néhány szava.

Ipress Center-Vác: Balog, Arenhart – Radosavljevic, Do Nascimento, Soós, Hámori, Farkas V., Kácsor, Vukcevic, Takács B., Jovetic, Szondi, Basic, Bató, Temes, Helembai

Hypo Niederösterreich: Sanko, Flöck – Dedic, Kiss K., Topic, Kovács P., Budecevic, Thurner, Wess, Haurum, Mauler, Magloth, Vijunaité, Berischa, Acimovic, Kovács K., Bruneau

Játékvezetők: Bócz László – Wiedemann Viktor.

Pirosban a Hypo, kék-feketében a Vác, hamarosan kezdés, a csapatok bemutatása már megtörtént.

Megtörtént a felújított csarnok hivatalos átadása. Az első támadás az osztrák csapaté.

1

1
    Lépéshiba, Thurner hibázott. (0:0)
    1
    BASIC lendületből érkezve ragaszt óriási átlövésgólt a jobb felsőbe. (1:0)

2
    Ziccerben lőhetett Dedic középről, de a felpattanó labda a felső lécről jött ki. (1:0)

2
    Vonalra lépett Helembai, de egyébként is védett Sanko. (1:0)

3
    Acimovic, majd Basic is fölé lő. (1:0)

3
    Arenhart védi Acimovic lövését, utólag Helembai kapott sárgát. (1:0)

4
    Helembai harcol ki hétméterest. (1:0)

4
    Vijunaité kapott sárga lapot. (1:0)
    4
    Nem volt a legjobb hetes, de BASIC büntetője Sanko fején és kezén megpattanva került a hálóba. (2:0)
    4
    KISS Kitti a jobb szélen maradt szabadon, nem is hibázott. (2:1)

5
    Farkast meglepte Nascimento passza, így nem tudta megfogni. (2:1)
    5
    THURNER rendezetlen védelem ellen gyalogol be középen, nagyon gyorsan egyenlít a Hypo. (2:2)
    6
    Újabb váci labdaeladást követően KISS Kitti lerohanásgólt szerez. (2:3)

6
    Nascimento kapufát lő átlövésből, ám az osztrák hosszú indítás pontatlan. (2:3)

6
    Megint eladja a Vác. (2:3)

6
    Acimovic lövését védi Arenhart, de oldalt megy ki. (2:3)

7
    Pontatlan a Hypo bejátszása, majd a váci hosszú indítás is elérhetetlen Jovetic számára. (2:3)

7
    Acimovic löki a levegőben Joveticet ziccerben, hetes és sárga lap. (2:3)
    7
    NASCIMENTO a kapu jobb oldalába lövi a büntetőt. (3:3)
    8
    ACIMOVIC 9 méterről lövi át a falat, Arenhart kezéről bepattan. (3:4)
    9
    BASIC tört be jobbra sodródva majd lőtt a hosszúba. (4:4)
    9
    KISS Kitti futott be második beállóba. (4:5)

9
    Szondi kapott sárga lapot utólag. (4:5)
    9
    NASCIMENTO egyéni játék után tör be sikerrel jobb kettőben. (5:5)

10
    Hiába véd Arenhart, Vijunaite előtt belül védekezett Basic. Hetes. (5:5)
    10
    BRUNEAU magabiztosan értékesíti a hetest. (5:6)

11
    Basic tüzelt lendület nélkül középről, könnyű zsákmány Sankonak. (5:6)
    11
    Lépéshiba után váci gyors indítás, SZONDI Zsófia pedig nem is hibázta el a ziccert a bal oldalról. (6:6)

11
    Arenhart bravúr Acimovic 8 méteres átlövésénél. (6:6)

12
    Nascimento lő kapufát, a túloldalon pedig pontatlan a hosszú indítás Thurnernek. Óriási most a rohanás, sok a hiba. (6:6)
    12
    JOVETIC futott be középre második beállónak és lőtt a hálóba. Újra hazai előny. (7:6)

13
    Bruneau balátlövőből tüzelt, de fölé vágta. (7:6)

13
    Jó ideje támad már a Vác. (7:6)

13
    Időt kér a Vác 12:45-nél. A Hypo kipattogós védekezése ellen csak időnként talál ellenszert a hazai együttes. (7:6)

14
    Helembai helyett Vukcevic folytatja beállóban, pályán Temes és Hámori is, Nascimento kiment a jobb szélre. (7:6)

14
    Temes lövése három (!) kapufát is érintve jött ki a kapu torkából, bár innen bent láttuk. Nem gól. (7:6)
    14
    Ellenben BUDECEVIC lövése valóban a kapuban a túloldalon. (7:7)
    14
    HÁMORI tör be középen sikerrel, pedig vissza is rántották. (8:7)

14
    Bruneau áll ki két percre. (8:7)

15
    Radosavljevic is pályán a Vácban, szinte teljes sorcsere történt. (8:7)
    15
    Ugyan látszott a szándék, mégis el tudta adni a Hypo KISS Kitti befutását középre emberhátrányban. (8:8)

16
    Basic bevetődve ment meg egy labdát egy pontatlan passzt követően. A Vác közben hetest harcol ki, amit Kovács Ferenc erősen vitat. (8:8)
    16
    NASCIMENTO most a bal alsót választja a hetesnél. (9:8)
    16
    ACIMOVIC talpról szerez gyönyörű találatot 8 méterről, középről. (9:9)

17
    A Hypo nagyon kemény ellenfél eddig. Radosavljevic bal szélről megeresztett lövését hárítja Sanko. Akár megint vezethet is az osztrák csapat. (9:9)
    17
    KOVÁCS Patrícia tör be jobb kettőben könnyedén. A hazai védekezésben még sok a lyuk. (9:10)

18
    Temes tüzelt, megint a kapufáról jön ki, nincs szerencséje ma este. (9:10)
    18
    KOVÁCS Patrícia most balra sodródva tör be sikerrel. (9:11)

18
    Második idejét is kikéri a Vác 17:48-nál, ez nem túl gyakori. A hazai védekezéssel nagyon elégedetlen Németh András. (9:11)
    19
    BASIC klasszikus átlövésgólja bal kettőből a hosszú felsőbe. (10:11)

19
    Passzív. (10:11)
    20
    ACIMOVIC második szándékból lőtte végül el, bepattant Arenhartról. (10:12)

20
    Kapuscsere a Vácnál, érkezik Balog Judit. (10:12)

20
    Temes bejátszása nem jut el Vukcevichez, akár hárommal is mehet a Hypo. (10:12)
    21
    BRUNEAU talpról lő közbe, a bal alsóba ragasztotta. (10:13)

21
    Hámori önfeláldozó betörésével Haurumnak két percet harcolt ki. (10:13)

22
    Radosavljevic jó szögből tüzelhetett a bal szélről, ám Sanko ezt is fogja! (10:13)

22
    Passzívnál veszik el a Hypotól. (10:13)

22
    Basic hiába tör be remekül, megint hiba csúszik az utolsó lépésbe, a felső lécről pattan fölé. (10:13)

23
    Időt kér a Hypo is 22:12-nél. (10:13)

23
    A Hypo eddig alaposan megtréfálja a házigazdákat, de jobban is játszanak az osztrákok. A Vácnak szerencséje sincs a sok kapufával és kipattanókkal. Arenhart a délelőtti parádézását nem tudta eddig megismételni, lehet, hogy túl élénken emlékeznek rá még a volt Hypo-s csapattársak? A váciak közül Arenhart, Nascimento, Soós és Temes is játszott az osztrákoknál korábban. (10:13)
    23
    Labdaszerzés után Hámori iramodott meg, átfordította NASCIMENTONAK, aki középről lőtt a hálóba, Sankot is érintette a labda. (11:13)
    24
    KOVÁCS Patrícia futott üresbe jobb kettőben. Ugyanezt a figurát kapta számtalanszor a DKKA is délelőtt, most a Vác is. (11:14)
    24
    HAURUM egy labdaszerzést követően gyalogolt ziccerben a kapuig. Néggyel megy a Hypo. (11:15)

25
    Az iménti gólszerző, Haurum pihen két percig egy kiállítás miatt. (11:15)
    25
    Az imént pályára lépő KÁCSOR Gréta tört be bal kettőben, majd lehetetlen szögben lőtt a rövid alsóba. (12:15)

25
    Nascimento szerzett labdát, majd passzolt hibásan, a túloldalon Balog mutat be bravúrt Dedic ziccerénél. (12:15)

26
    Temes és Nascimento sem értik meg egymást egy lendületes akciónál. (12:15)

26
    Megint emberhátrányban harcol ki hetest a Hypo. (12:15)
    26
    BRUNEAU ezt a hetest is belövi, egyáltalán nem tudja kihasználni emberelőnyeit a Vác. (12:16)
    27
    KÁCSOR szenzációsan hámozta át magát a védelmen és bombázott a kapu jobb oldalába. (13:16)

28
    Balog védett lábbal bravúrral, Acimovic tüzelt. (13:16)

28
    Kácsor lőtt középről, Sankoról oldalt megy ki a labda. (13:16)
    28
    SOÓS Viktória klasszikus átlövésgólja jobb kettőből. Lehet, hogy átlövésekkel kell operálniuk a váciaknak. (14:16)
    29
    KOVÁCS Patrícia talpról, test mellől veszi be Balog kapuját. (14:17)

29
    Soós tört be jobb kettőben, meglökték a levegőben, de nincs ítélet. (14:17)

29
    A mínusz kettőért harcol a Vác. (14:17)

30
    A játékrész utolsó perce indult el. (14:17)
    30
    Kivételesen befelé pattant a labda NASCIMENTO jobb szélről leadott lövésénél. (15:17)

30
    Hetes a Hypo javára, pár centin múlhatott a belemenés-belülvédekezés kérdése. (15:17)

30
    Kovács Patrícia mellé durrantja a hetest. Arenhart volt újra a kapuban. (15:17)

30
    Befejeződött az első félidő. (15:17)

Németh András reklamálásért sárga lapot kapott.

Meglehetősen hektikus mérkőzést láthatunk eddig. A 32 eddigi találat nem a védekezéseket dicséri. A Vác elképesztően sokat hibázik ziccerben és a kapufáról is mindig kifelé pattan a labda. A Hypo kifejezetten tetszetősen és jól játszik. A mutatott játékkal a Vácnál sincs gond, de rengeteg a hiba az utolsó passzoknál és a befejezéseknél.

Egyelőre két találattal megy a Hypo, amivel az osztrákok saját kezükbe vennék a sorsukat a holnapi napon a tornagyőzelmet illetően. A Vácnak győznie kell, ha már most nyerni akar a holnapi naptól függetlenül, a döntetlennél szintén bármi előfordulhat, akkor még a Siófok is behúzhatja. Ami a gólokat illeti, Nascimento és Basic a legeredményesebb váciak, a túloldalon Kiss Kitti, Kovács Patrícia és Acimovic lövik az akciógólokat, de a hetesekkel Bruneaunak is három van már.

Nagyon izgalmas második játékrész vár ránk, a Vácnak igencsak fel kell kötnie az alsóneműt, ha meg akarja fordítani a mérkőzést.

Vác – Hypo: 15-17, a szünet után folytatjuk!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:17)

31
    Ezt a játékrészt a Vác kezdte. (15:17)

31
    Basic lövése Sanko lábában akad el. (15:17)

31
    Nem jó Bruneau bejátszása. (15:17)

31
    Basic passza Temes háta mögé érkezik. (15:17)
    32
    BRUNEAU átlövése átpattan Arenhart lába felett. (15:18)
    32
    TEMES tör be középen önfeláldozóan és szerez gólt. (16:18)
    33
    Ismét BRUNEAU tör be a jobb oldalon és lő a hosszúba. (16:19)
    33
    HELEMBAI előtt nyílt meg a fal, nem is hibázta el a ziccert, bár Sanko ehhez is hozzáért. (17:19)

34
    Bruneau lépte el. (17:19)

34
    Basic is ellépte a túloldalon. Nem tud egyről a kettőre (itt most kettőről az egyre) jutni a Vác. (17:19)

35
    Arenharton hal el Bruneau passzívnál leadott lövése. (17:19)
    35
    SOÓS lendületből érkezett és bombázott átlövésből a kapu bal felső sarkába. (18:19)

36
    Megnyitotta falát a Vác. (18:19)

36
    Bruneau lövését Arenhart hárította lábbal, de oldalt megy ki. (18:19)

36
    Megint Arenhart véd egy ziccert, de megint nem a Vácé a kipattanó. (18:19)
    36
    Ez méreg lehet egy kapusnak, a harmadik már bement, BRUNEAU tüzelt. (18:20)
    37
    SOÓS úgy tűnik, lendületbe jött, ismét átlövésgólt szerez középről. (19:20)

37
    Bruneau vét lépéshibát és bele is ment egyszerre. (19:20)

37
    Szabaddobás a Vácnak, ez kicsit érthetetlen, mivel jól láthatóan belül állt a Hypo védőjátékosa Soós lövésénél. (19:20)
    38
    BASIC átlövésgólja jobbra sodródva a rövid sarokban. Elkezdtek ülni az átlövések? (20:20)

38
    Ledolgozta hátrányát a Vác. (20:20)

39
    Jó ideje passzív már az osztrák csapatnál. (20:20)

39
    A sokadik passz után végül rossz a bejátszás. A túloldalon a Vác is eladja. (20:20)

40
    Acimovic átlövését Arenhart kapja ki. Elkezdett fogni a váci kapus. (20:20)

40
    Megint a vezetésért támadott a Vác, de Helembai 100%-os ziccere is a bal kapufáról pattan kifelé. Elképesztő. (20:20)

40
    Egy biztos, most elképesztően harap a Vác védekezésben és támadásban is. (20:20)

41
    Törlés miatt áll a játék. Ez a megnyitott váci fal nem nagyon ízlik a Hyponak. (20:20)

41
    Acimovic tüzel jócskán fölé. (20:20)

41
    Soóst rántják vissza a levegőben, két perc a jutalma Thurnernek emiatt. (20:20)

41
    Kovács Ferenc is sárga lapot kap a vendégek kispadján. (20:20)

41
    Még ezzel sem volt vége, a vendégek kispadja forrongott, messzire átrohant a váci félre Matuschkowitz másodedző, két perccel sújtják emiatt a Hypot. (20:20)

41
    Hiába a kettős váci előny, Szondi a bal szélről telibe találja Sanko lábát. (20:20)

42
    Vészkapussal támad a Hypo. (20:20)

42
    Remek blokk Helembaitól és Basictól. (20:20)
    42
    SZONDI Zsófia javítja előző hibáját egy lerohanásgóllal. (21:20)

42
    Még mindig vészkapussal a Hypo. (21:20)

43
    A Hypo nagyon régóta nem lőtt már gólt. (21:20)

43
    Arenhart kapja le Kiss kísérletét. (21:20)
    43
    NASCIMENTO iramodott meg a jobb oldalon és szerzett lerohanásgólt, kettő a váci előny. (22:20)

43
    Időt kér a Hypo 42:42-nél. Rettentően megnehezítette csapata dolgát a Hypo másodedzője a második kiállítással. (22:20)

43
    A Hypo a 36. percben szerzett utoljára gólt, azóta a Vác négyet is úgy, hogy rengeteget hibáztak a hazaiak. (22:20)

44
    Soós rendkívül agilis, kicsit játszik is a két perccel érzésem szerint védekezésben. (22:20)

44
    Jó ideje támad megint a Hypo. (22:20)

45
    Passzív a Hyponál. (22:20)

45
    Acimovic kapufát lő, most a Vácnak volt szerencséje. (22:20)
    45
    BASIC rettentő könnyedén tör be bal kettőben, már három a hazai előny! (23:20)

46
    Kapust cserél a Hypo, a kapuban Flöck. Közben el is adták. (23:20)
    46
    Újabb könnyű lerohanásgól a Vácnak, NASCIMENTO a szerzője. 6:0-s sorozatnál tart a Vác. (24:20)

46
    Basic szerez labdát. (24:20)
    46
    Ki más, mint NASCIMENTO szerez újabb lerohanásgólt. Ahogy meggyógyult a Vác védekezése, úgy jött a fordítás. (25:20)
    47
    Továbbra is padlón a Hypo, labdaeladás után jött a váci henger, Sonja BASIC pedig klasszikus átlövésgólt szerez lendületből. (26:20)
    47
    NASCIMENTO robbant ki a falból jó ütemben és szerzett labdát. A Soóssal való összjáték eredménye egy újabb lerohanásgól. (27:20)

47
    Kikéri harmadik idejét a Hypo 46:54-nél. A váci gőzhenger jelenleg 9:0-nál jár. Amióta megnyitotta a Vác a védekezését és ennyire harap a csapat, azóta a Hypo emlékeim szerint nem is szerzett gólt már több, mint 10 perce. (27:20)

48
    Teljesen megnyitotta a falát a Vác. (27:20)

48
    Thurner lő kevéssel fölé. (27:20)

48
    Újra pályán Kácsor Gréta és Jovetic. (27:20)

49
    Lépéshiba Helembainál. (27:20)
    49
    Most tört meg a Hypo negatív sorozata, WESS szinte nulla szögből emeli át a jobb szélről Arenhartot. (27:21)
    49
    SOÓS Viki újabb átlövésgólja, most középről. (28:21)

50
    Farkas is pályán közben. (28:21)

50
    Belemenést vét a Hypo, Helembai védekezett kiválóan. (28:21)

50
    Ha megint felmenne nyolcra a Vác, alighanem eldőlnének a fontos kérdések. (28:21)

50
    Pályán beállóban Takács Bianka, Soós lövését közben Flöck hárítja. (28:21)

51
    A Hypo is behoz néhány fiatalt, Posch emlékeim szerint először a pályán. (28:21)

51
    Topic lövését védi Arenhart. (28:21)
    51
    Mit művel ma KÁCSOR Gréta! 8 méterről óriási bombagólt szerez bal kettőből. (29:21)

52
    Arenhart dupla bravúrja, először Topic, majd Wess ziccerét hárítja. (29:21)
    52
    JOVETIC szerez újabb lerohanásgólt, azt hiszem, eldőlt a mérkőzés. (30:21)

53
    Szondi szerez labdát. (30:21)
    53
    SZONDI Zsófia lerohanásgóljával 10 közte! Ki gondolta volna ezt 15 perccel ezelőtt? (31:21)

54
    Basic és Vukcevic közös erővel szerez labdát. Alighanem végzetesen elfáradt a Hypo NÖ, a Vác pedig pont akkor pörgött fel a védekezés átalakításával. (31:21)

54
    Passzív a Vácnál. (31:21)

54
    Kácsor passzívnál tüzelt, Flöck lábáról mellé csorog. A túloldalon is mellé, Haurum kísérletezett. (31:21)
    55
    TAKÁCS Bianka is feliratkozik, beállóból eredményes. (32:21)

55
    Az utóbbi 18 perc részeredménye 14:2... (32:21)

56
    Takács feleslegesen kiállíttatja magát egy látványos visszahúzással. Két perc. (32:21)

56
    Balog Judit érkezett a kapuba, egyből védi is Topic átlövését. (32:21)

56
    Soós külön őrzőt kapott Posch személyében. (32:21)

57
    Kácsornak kellett lőnie passzívnál, blokkolják, a Hypo hosszú indítása azonban elérhetetlen, csak Balognak jó. (32:21)

57
    Soóst cibálják, szabaddobás. (32:21)

57
    Soós lövése a blokkon lelassul, majd Flöck zsákmánya lesz. (32:21)
    57
    HAURUM estében talál be a kapuba egy nagyon hosszú indításnál, hátulról lökték is. (32:22)

57
    Kácsor bűnhődik két percig az iménti hátulról történő lökésért. (32:22)

58
    Az utolsó három percben járunk, a meccs eldőlt. Közben visszatért Takács, de kint van Kácsor még. (32:22)
    58
    TAKÁCS Bianka emberhátrányban is tisztára játszotta magát középen. (33:22)

59
    Kovács Klaudia fűzte át a falon magát, ám a ziccert mellé dobta. (33:22)
    59
    BASICRA nem léptek ki megfelelően, ő köszönte szépen és átlőtte a falat. (34:22)
    59
    Claudia WESS a jobb szélről lövi ki a hosszú alsót. (34:23)

60
    Kácsor szépen tör be, de a ziccert Flöck kifogja. Utolsó perc közben. (34:23)
    60
    HAURUM beállóból még betalál 10 mp-cel a vége előtt. (34:24)
    60
    A slusszpoén azonban Sonja BASICÉ, aki a dudaszó előtti másodpercben még betalál átlövésből. Az utolsó 20 percben teljesen megfordult a meccs képe és a Vác szerencséje is. (35:24)

Mérkőzés vége. (35:24)

Teljes fordulatot láthatott a közönség ezen a mérkőzésen, a Hypo az első félidőt is szinte végigvezette, majd a második elején is folyamatosan előnyben volt, néha négy találattal. A Vác csak vergődött, a védekezése egyenesen pocsék volt. Aztán egyszer csak megtalálták az ellenszert a váciak a Hypo támadásaira, Arenhart is elkezdett fogni és egy 10:2-es rohammal megfordították a mérkőzést.

A Hypot az első félidő alapján óriási dicséret illeti, de alighanem sok volt egy napon a két meccs ennek az egy soros csapatnak. A Vác számításaim szerint ezzel a győzelemmel megnyerte az Ipress Kupát, de holnap azért még két remek mérkőzés vár ránk, amit szintén élőben közvetítünk 15 és 17 órai kezdettel.

A gólszerzésben a hazaiaknál Nascimento elképesztőt produkált, kilenc találatot jegyez, ahogy Sonja Basic is kiemelkedő ugyanennyi góllal. Kiemelkedő volt még Soós Viktória négy góllal és ritkán látható harcossággal. A fiatalok közül Kácsor Gréta letette névjegyét a nagyok között is. A Hyponál Kovács Patrícia és Kiss Kitty járt az élen, de a második félidőben már nem akadt kiemelkedő teljesítmény a vendégeknél. A második játékrész eredménye sokatmondó, 20:7... Az átformált váci védekezés lett a győzelem kulcsa.

Vác – Hypo: 35-24!
    ---- (19:59:42)

Játékvezetők: Bócz László – Wiedemann Viktor