0:2
5:7
5:7
> >
Mindkét játékos agresszív, erőteniszt játszott az alapvonalról, igen kevés alkalommal merészkedtek a hálóhoz, de azokat 1-1 kivételtől eltekintve sikerrel fejezték be. Alapvonalról viszont rengeteget hibáztak, 35, illetve 31 ki nem kényszerített hibája volt a két lánynak.

Az első szettet Ivanovic kezdte sokkal sokkal jobban, 4:1-nél a dupla brékelőnyhöz is volt labdája, az nem jött össze. 5:2-re is vezetett Ana Ivanovic az első szettben, innen azonban nem tudta befejezni, zsinórban öt gémet nyert Lucie Safarova és megérdemelten söpörte be az első szettet, hatalmas fordítást bemutatva. 5:7!

A második játszma első felében már brékelőnybe került Safarova, de nem tudta végigvinni, 5:3-ra vezetett a cseh lány, de elizgulta a meccsért adogatást három kettős hibával megspékelve, visszajött Ivanovic. Itt azonban még egyszer meg tudott újulni Safarova, újra elvette a szerb lány szerváját, majd másodszor már nem hibázott és kiszerválta a mérkőzést. 5:7 megint csak.

Lucie Safarova életében először jut Grand Slam döntőbe, ellenfele a Bacsinszky Tímea – Serena Williams elődöntő győztese lesz, Williams esélyesebb. A cseh lány ezzel élete eddigi legnagyobb sikerét érte el. Végig tudta csinálni erős, agresszív, támadójátékát, nem fáradt el.

> >
Az első két szettben igen csak megnehezítette a világelső dolgát Bacsinszky Tímea, ám sajnos 4-6 2-3-nál összekapta magát Serena Williams, és onnantól kezdve szó szerint átgázol a magyar származású játékoson, a sorozatban megnyert tíz (!) játékával!

Timinek nincs oka a szégyenkezésre, a Roland Garroson elért teljesítményével figyelemre méltó pozíciót ér el a világranglistán!
> >
Nagyon szoros első szett végén kerül előnybe a magyar lány. 3:2-nél el tudta ugyan venni az orosz adogatását, de az rögtön visszabrékelt, és utána jól adogattak mindketten. A rövidítésben egy minibrékkel játszmalabdákhoz jutott a magyar lány, és fogadóként be is húzta a másodikat!

A másodikat viszont negyed óra alatt megnyerte Anna Kalinszkaja. Ebben a szettben egyszerűen nem tudott az oroz ellenfele lenni Stollár Fanny, játékot sem nyert.

A döntő játszmában is rögtön brékelőnybe került az orosz, kilenc elveszített játék után tudott egyet nyerni a magyar lány, de ez is kevés volt, hogy felzárkózzon, magabiztosan, fogadóként húzta be a meccset az orosz, ő jut az elődöntőbe.

Ettől függetlenül Stollár Fanny büszke lehet eddigi teljesítményére, egy junior Grand Slam-torna negyeddöntőjéig eljutni sem kis teljesítmény!