33:25
(20:14)
> >
A Ferencváros teljesítette a kötelezőt, és simán győzve bejutott a BL-selejtező döntőjébe! Bár a mérkőzésen egy pillanatig sem férhetett kétség a zöld-fehérek sikeréhez, azért holnap valószínűleg többre lesz szükség. Főleg védekezésben akadozott a gépezet, de támadásban is volt egy apróbb rövidzárlat, amikor négy gólra zárkóztak a hollandok. Ennek ellenére örüljünk a mai győzelemnek, holnap biztosan jobban figyelnek majd a lányok. Méghozzá valószínűleg a házigazda Lipcse ellen lépnek pályára Tomoriék, de, hogy ez biztosan így lesz-e, tartsanak velünk 18:30-tól is, a Lipcse-Minszk összecsapáson! Köszönöm a figyelmüket!
22:18
(15:5)
> >
Holnap 19:05-kor az FTC ellen mérkőzik a BL-be jutásért a Lipcse, az egy más meccs lesz.
> >
A mérkőzés végén alakult ki a legnagyobb különbség végül, amikor már elfáradt a Siófok, de a meccs képének sokkal inkább megfelelt volna egy 3-4 gólos győri győzelem. Kézben tartotta a meccset az ETO az első félidő végétől, nem tudott igazán közelebb zárkózni a Siófok, de nagyon jól tartotta a lépést a hazai csapat.

Nem játszott kirobbanó formában a Győr, a Siófoknál is akadtak bőven hibák, de alighanem abszolút dicséret illeti a hazaiakat a helytállásért és hogy meg tudták nehezíteni a 2x-s BL győztes dolgát. A technikai nehézségek miatt elnézést kérünk még egyszer, de a lényeget folyamatosan követni tudtuk azért.

A Siófok ezzel elszenvedi első vereségét a bajnokságban, a Győr pedig továbbra is marad 100%-os.

Siófok KC – Győri ETO: 23-29!
----
23:19
(11:12)
> >
Igazi rangadóhoz méltó 60 percet láthatott a kilátogató mintegy 800 néző: a félidőben még az újvárosiak vezettek egyel, a vége azonban négy gólos fehérvári siker lett!
A második játékrészben is rengeteget hibáztak a csapatok támadásban, ami viszont ma döntött a két együttes között, Natasa Savko, a hazaiak kapusa!
A nyáron érkezett hálóőr Kiss Évát váltotta még az első félidőben, és a második 30 perc alatt mindössze hétszer rezdült meg mögötte a háló!
33:21
(18:10)
> >
A lényeges kérdések már az első félidőben eldőltek, már akkor stabil előnyt épített ki magának az MKB Veszprém. Az látszott végig, hogy nincs igazán egy súlycsoportban a két együttes, bár annyiból csalóka, hogy amikor viszont kicsit is kihagyott védekezésben a hazai csapat, szép gólokat tudott termelni a Metalurg Szkopje is.

Minden játékos lehetőséget kapott nálunk, éltek is vele. A kapuban Mikler hozott egy jó átlagot, Alilovicnak nem ment még annyira, de az is igaz, hogy az utolsó 15 percre már nem volt annyira kőkemény a védekezés sem előtte.
Elől főként Zeitz, Marguc és Sulic termelt a legjobban, a védekezés pedig a hétközi meccshez hasonlóan kiváló volt.
Most közel egy hónapig nem lép pályára a Veszprém, főként a BL kötelezettségek miatt, október közepén láthatjuk újra a magyar csapatot a SEHA Ligában.

MKB Veszprém – Metalurg Szkopje: 33-21!