24:28
(13:15)
> >
Küzdött az Érd, ám érvényesült a papírforma, és a fantasztikus formában játszó Ilina vezérletével négy góllal megnyeri a mérkőzést a Rostov-Don együttese.
A hazaiak elfáradtak a végére, a játékvezetők mentalitása, valamint a sokkal rövidebb kispad sem könnyítette meg Szabó Edina csapatának a dolgát.
Ennek ellenére kétszer is sikerült kiegyenlíteni (17-17 és 20-20), ám a vezetést ezen a mérkőzésen egyszer sem szerezte meg a magyar együttes.
Minimális esély maradt a visszavágóra!
23:30
(13:15)
> >
Nem ilyen hétvégére számítottunk női kézilabdában! A tegnapi győri vereség után ma a Ferencváros és az Érd is veszített, innen pedig már mindhárom csapatnak bravúr lenne a továbbjutás.
A Midtjylland kezdte jobban a találkozót, a kilencedik percben már 5:2-re vezettek a dánok. Ekkor Elek Gábor időt kért, de igazából nem sikerült megnyugtatni a lányokat, a Midtjylland pedig kíméletlenül ki is használta a ferencvárosi hibákat. A vendégek könnyen átlőtték a falat, miközben kapujukban Englert kiválóan védett. A dánok többször vezettek öt góllal, a félidőre viszont kettőre zárkózott fel a Ferencváros.
A fordulást követően Szucsánszki és Szarka gyors két góljával egyenlítettek a zöld-fehérek, ekkor a hazai szurkolókban felcsillant a remény. A hazai öröm azonban nem tartott sokáig, a kettős emberelőnnyel sem tudott élni a Ferencváros.
A Midtjylland pedig összeszedetten és lendületesen kézilabdázott, és a 40. percben már ismét három volt a dán előny. A vendégek a folytatásban növelni tudták előnyüket, a hajrára pedig már a magyar csapat hite is elfogyott. A vége hétgólos dán siker, bár női kézilabdában minden könnyen előfordulhat, de finoman szólva innen már bravúr lenne a továbbjutás.
A hétvégi teljesítmények után könnyen lehet, hogy egyik kupában sem lesz döntőben magyar csapat, ilyen pedig már hosszú-hosszú évek óta nem volt.