Ferencváros – FC Midtjylland 23:30 (vége)
FTC Rail Cargo Hungaria
23:30 (13:15)
FC Midtjylland Håndbold
vasárnap 05.04.2015, 17:00 • Elek Gyula Aréna • Kupagyőztesek Európa Kupája

Nem ilyen hétvégére számítottunk női kézilabdában! A tegnapi győri vereség után ma a Ferencváros és az Érd is veszített, innen pedig már mindhárom csapatnak bravúr lenne a továbbjutás.
    A Midtjylland kezdte jobban a találkozót, a kilencedik percben már 5:2-re vezettek a dánok. Ekkor Elek Gábor időt kért, de igazából nem sikerült megnyugtatni a lányokat, a Midtjylland pedig kíméletlenül ki is használta a ferencvárosi hibákat. A vendégek könnyen átlőtték a falat, miközben kapujukban Englert kiválóan védett. A dánok többször vezettek öt góllal, a félidőre viszont kettőre zárkózott fel a Ferencváros.
    A fordulást követően Szucsánszki és Szarka gyors két góljával egyenlítettek a zöld-fehérek, ekkor a hazai szurkolókban felcsillant a remény. A hazai öröm azonban nem tartott sokáig, a kettős emberelőnnyel sem tudott élni a Ferencváros.
    A Midtjylland pedig összeszedetten és lendületesen kézilabdázott, és a 40. percben már ismét három volt a dán előny. A vendégek a folytatásban növelni tudták előnyüket, a hajrára pedig már a magyar csapat hite is elfogyott. A vége hétgólos dán siker, bár női kézilabdában minden könnyen előfordulhat, de finoman szólva innen már bravúr lenne a továbbjutás.
    A hétvégi teljesítmények után könnyen lehet, hogy egyik kupában sem lesz döntőben magyar csapat, ilyen pedig már hosszú-hosszú évek óta nem volt.
    Köszönöm a figyelmet! (18:41:48)

60
    Mérkőzés vége. (23:30)

60
    Tomori lövését védte Englert, majd a vendégek időn túli szabaddobása a blokkban elakadt. (23:30)

60
    STINE JÖRGENSEN a harmincadik dán gólt lőtte, ezzel héttel megy a Midtjylland. (23:30)

59
    Pena lövését Englert könnyen védte, a vendégek támadhatnak, (23:29)

59
    Kedvükre ficánkolhatnak a dánok, WOLLER a gólszerző. (23:29)

58
    A Midtjylland időt kért! (23:28)

58
    Szamoránsky ziccerbe került, csak a kapufát találta el. A dánok már igyekeznek végigjátszani a támadást. (23:28)

57
    Pena ellépte, már semmi nem jön össze a magyar csapatnak. (23:28)

57
    A Ferencváros időt kért! (23:28)

56
    LINE JÖRGENSEN átlövésből betalált, öt góllal megy a Midtjylland. (23:28)

55
    Emberelőnyben a Midtjylland hibázott szélről, majd nálunk Tomori átlövését könnyedén védte Englert. (23:27)

55
    Szucsánszki kapott két perces büntetőt, majd a hazaik csapatkapitánya hosszasan méltatlankodik a játékvezetőnél. Nem teljesen alaptalanul.... (23:27)

54
    Kovacsicz kiharcolta, SZUCSÁNSZKI pedig nem hibázta el a büntetőt. (23:27)

53
    LINE JÖRGENSEN átlövésből betalált, öt góllal vezet a dán csapat. (22:27)

53
    A Midtjylland időt kért! (22:26)

52
    Addig ment a tili-toli, míg WOLLER bal szélről csuklóból betalált. (22:26)

52
    Mészáros rántotta le ellenfelét, a játékvezetők két perces büntetéssel sújtották. (22:25)

51
    Hibáztak a dánok támadásban, de a Ferencváros nem tudott élni az emberelőnyös helyzettel, Szarka balról a kapufát találta el. (22:25)

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Tomasevic (kapusok) – Cifra, Szarka, Vérten, Tóth Melinda, Szucsánszki, Mészáros, Kovacsicz, Rédei-Soós, Lukács, Tomori, Pena, Háfra, Faluvégi, Szamoránsky
    FC Midtjylland Håndbold: Englert, Andersen (kapusok) – Boegelund, Jörgensen Stine, Thorsgaard, Jacobsen, Jörgensen Line, Pedersen, Woller, Augustesen, Jensen, Groot, Mejlvang

Játékvezetők: Diana-Carmen Florescu, Anamaria Stoia