75:54
(14:20, 36:30, 51:46)
> >
Nehezen indult a meccs, sőt a harmadik negyedben is vezettek a vendégek, de a végére huszonegy pontos előnyt gyűjtögetett össze Magyar Gergely csapata. Így holnap az Olimpiai Reménységek Versenyén a B csoport győztesével mérkőzünk majd meg.

Köszönöm a figyelmet, tartsatok velünk legközelebb is.

Magyarország – Lengyelország 75:54
61:98
(11:23, 22:44, 43:71)
> >
A szlovénok nagyobb játékerőt képviseltek, érvényesíteni is tudták a papírformát, ez ma egy 37 pontos vereséget jelentett számunkra. A lényegi kérdés már a meccs előtt eldőlt, a csoportot az utolsó helyen zártuk, a szlovénok pedig száz százalékos teljesítménnyel várhatják a torna döntőjét. Katona Bence és Fazekas Csaba mellé nem tudtak felnőni a társak, rengeteg labdát adtunk el, így nem nehezítettük meg a szlovénok dolgát. Közülük Luka Doncic tündökölt, egymaga rámolt 33 pontot és a játék minden elemében szemet gyönyörködtető teljesítményt nyújtott. A végeredmény tehát Magyarország – Szlovénia 61:98!