2:0
6:1
6:2
> >
Sajnos Rebeka nem tudott ellenfele lenni az első kiemelt, nála hat évvel tapasztaltabb grúz játékosnak. Mindkét szettért dupla brékelőnyben adogathatott Ekaterina Gorgodze, nem is remegett meg, megérdemelten jut a negyeddöntőbe.
1:2
6:4
4:6
1:6
> >
Az utóbbi időben lassan megszokottá válik, hogy magyar teniszezőnő szett- és brékelőnyben a győzelem kapujából egyszer csak megremeg, vagy elfárad és végül elveszíti a mérkőzést. A három szettes csata (közte a teljesen érthetetlen 40-50 perces szünettel az első szett végén) több, mint három órán át tartott, Barzó vezetett szett és brékelőnnyel, de végül vereséget szenvedett.

Nem gondoltuk volna, amikor a második szettben is 4:2 arányban vezetett, hogy onnantól ő már csak egyetlen játékot fog nyerni a mérkőzésen, Amanda Carreras pedig tízet. Pedig ez történt. A harmadik játszmában már lemosta Lillát Carreras, így továbbjutott.

Barzó Lilla – Amanda Carreras: 1-2!
6:4, 4:6, 1:6!