Kaposvári Rákóczi FC – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
1:0 (0-0)
Ferencvárosi Torna Club
vasárnap 18.11.2012, 16:30 • Rákóczi Stadion, Kaposvár • OTP Bank Liga

Köszönjük olvasóink figyelmét! Nem volt színvonalas meccs, de az iramra nem lehetett panasz a szakadó esőben. A Ferencváros továbbra is hadilábon áll a góllövéssel, míg a Kaposvári Rákóczi egy lehetőséget kihasznált így a végeredmény Kaposvár-FTC 1-0. (18:26:23)

94.
    A pontrúgás utáni kavarodásból sincs Fradi gól, bár itt 11-es is lehetett volna mert Okuka kezét is érintette a labda a 16-oson belül, de Solymosi nem ítélt büntetőtt! Maradt az eredmény, 1-0-ra győzött a Kaposvár a Ferencváros ellen.

93.
    A Fradi utolsó esélye, szabadrúgás a bal oldalról, Jova is előre jön.

92.
    Egy felívelt labdát Orosz Márk lőtte - csúnyán mellé.

90.
    Solymosi játékvezető 3 perc hosszabbítást jelzett.
    Közben Haruna újabb közeli lövését megint Jova védte.

88.
    17 méterre a kaputól nem tudnak egymáshoz passzolni a ferencvárosiak, így nehéz lesz kiegyenlíteni.

86.
    Haruna közeli lövését védte megintcsak elég nehezen Jova.

85.
    Ha Somalia be tudta volna adni a labdát, akár Fradi helyzet is lehetett volna. De nem tudta...

83.
    A Fradi egyelőre csak szenved, a Kaposvár őrzi egygólos előnyét a hatalmas esőben.

82.
    Itt a meccs utolsó cseréje; Horváth Tamás helyén Zámbó Bence jött be a Kaposvári Rákócziba.

80.
    Prukner László is cserélt, Oláh helyett Haruna a pályán

78.
    Ricardo Moniz kihasználta a harmadik cserelehetőségét is; a hátvéd Otten helyett egy csatárt, Orosz Márkot küldte be.

76.
    Okuka kapott sárga lapot.

74.
    Egyre nagyobb fölényben a Kaposvár, Oláh Lóránt majdnem növelte a hazai zöldek előnyét, de csak majdnem, egyelőre továbbra is 1-0 az állás. Nagyon izgalmas hajrá várható.

72.
    A Kaposvár gólt szerzett!

Vezet a Kaposvár; Horváth T. beadását BOJAN PAVLOVIC fejjel csúsztatta a kapuba, Jovát megelőzve!

72.
    Kaposvári kapufa; a sarokrúgás után Oláh fejelt a bal oldali lécre, Nagy szerencséje volt a Fradinak.

71.
    Safaric megszerezhette volna a hazaiaknak a vezetést, de lövése Besicről szögletre vágódott.

70.
    Pavlovic szabadrúgása a bal oldalról, de aztán lökés miatt kifelé ítél a bíró.

67.
    A meccs közben szakadó esőben folytatódik, ez vajon milyen hatással lesz a játékra?

66.
    Prukner László is cserélt; Vrucina helyett Pavlovic jött be a pályára.

66.
    Hihetetlen, mi maradt ki; Jenner óriási helyzetben nem találta el a kaput.

65.
    Ricardo Moniz újabb cserére határozta el magát; Jovanovic helyett Peric a pályán.

64.
    Bönig lövése is elkerülte a kaput, pedig ez jó lehetőség volt.

61.
    Safaric 31 méteres szabadrúgása után szögletre pattant a labda. Ez veszélyes volt.

59.
    Egy beívelt labdát Jova kiejtett, de szerencséjére utána visszapattant a kezébe.

58.
    Sorra rúgja a szögleteket a Fradi, egyre nagyobb fölényben a vendégegyüttes.

56.
    Nem élt a lehetőséggel a hazai csapat; Oláh és Vrucina nem értették meg egymást a ferencvárosi 16-oson belül.

55.
    Böde veszélyes, 22 méteres lövése kerülte el a Rákóczi kapuját.

52.
    Fradi csere; Ionescu helyén Somalia a pályán.

50.
    Jenner szabadrúgása közére tartott, Hajduch magabiztosan hárított.

49.
    Vrucina rúgta fel Ionescut, szabadrúgás a Fradi javára, ugyanonnan mint az első féliddő hajrájában a Kaposvár előtt.

48.
    Moniz joggal méltatlankodik; sokkal több volt ebben a szépen induló, jobb oldali Jenner-Jovanovic összjátékban.

46

Csere nem volt a szünetben, folytatódik a mérkőzés.

Végetért az első 45 perc, Solymosi egy másodpercet sem hosszabbított. Mondjuk túl sok oka nem is volt rá. Ennél csak jobb játék jöhet a szünet után! Hamarosan folytatjuk; az állás 0-0.

44.
    Gyömbér kapott sárgát mert csúnyán megrúgta Vrucinát.

43.
    Továbbra is javarészt a két 16-os közt zajlik a játék, legalább a szurkolók jó hangulatot teremtenek így futballmeccsen érezhetjük magunkat.

40.
    Kovács Olivér pontrúgását biztosan védte Jova Levente.

39.
    Kaposvári szabadrúgás meglehetősen jó pozícióból, Gyömbér szabálytalansága miatt.

38.
    Pedro, Solymosi játékvezetőhöz "passzolt".

36.
    Már több mint öt perce nem alakult ki helyzet, nem forognak veszélyben a kapuk és nagyott esett az iram is.

33.
    Ha a Kaposvár játékosai egy kicsit pontosabban passzolnának, többet lehetne náluk a labda és így nagyobb esélyük lenne a jó eredmény elérésére. Ám a meccs így is egyre kiegyenlítettebb.

30.
    Besic mentett nagyot a Fradi ötösénél Vrucina elől.

Lubos Hajdúch-nak nem fog könnyen gólt lőni a Fradi támadó szekciója; a kaposváriak hálóőre szeptember-októberben 432 percen keresztül nem kapott gólt az OTP Bank ligában.

27.
    Pedro vagy 35 méterről "rápattintotta" a labdát, Jovának ez csemege volt.

25.
    Csukics követ el támadó szabálytalanságot a kaposvári 16-oson belül, szabadrúgás kifelé, a mintegy 250 fős Fradi-tábor persze nem örül ennek.

23.
    Elérkeztünk a félidő feléhez; eddig jó iramú a meccs és sokkal több lehetősége van a Ferencvárosnak, de a lövések nem sikerülnek.

21.
    Józsi György lött fölé igéretes helyzetben, 17 méterről.

20.
    Bönig beadását követően magabiztosan tisztázott a Rákóczi védelme.

18.
    Jovanovic pazar középre adásánál Csukics valósággal "eltörte" a labdát, így oda a helyzet.

13.
    Horváth Tamás lövését védte nagy üggyel bajjal Jova Levente.

12.
    Bödével szembeni szabálytalanság miatt kapta a figyelmeztetést a kaposvári hátvéd Kovács Olivér.

11.
    Egyre nagyobb fölényben az FTC, most Ionescu harcolt ki szögletet.

9
    Jovanovic csúnya szabálytalansága, most még megúszta lap nélkül.

A beadást Hajduch biztosan lehúzta, sőt még szabadrúgás kifelé a kapus támadása miatt.

7
    Fradi szöglet.

4
    Megvolt az első helyzet a Fradi előtt; Csukics lőtt fölé 16 méterről.

Fehér mezben a Rákóczi, feketés zöldben a Fradi!

1

Megvolt a kezdőrúgás, egy 30 éves szülinapos fiatalember végezte el.

Solymosi játékvezető vezetésével már ki is vonultak a csapatok, tüstént kezdődik a meccs! Maradjanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A közvetítés 16:20 - kor kezdődik.

Az NB I-ben 21. alkalommal találkozik egymással a két zöld fehér együttes. Az eddigi húsz bajnokijukon – hat ferencvárosi és 4 kaposvári siker mellett – tízszer megosztoztak a pontokon.
    Érdekesség, hogy a somogyi megyeszékhelyen lejátszott 10 összecsapáson csak egyszer – 1977-ben – született Fradi siker.
    Nagy a tétje a mérkőzésnek; hiszen ha a jelenleg 19 pontos Rákóczi legyőzi a pillanatnyilag 21 pontos Ferencvárost, akkor egyúttal elé is kerül a tabellán. Az FTC viszont egy esetleges idegenbeli három ponttal dobogóközelben zárná a szezon első felét. Ami tény; a fővárosi zöldek a most zajló bajnokságban, vidéki csapattól még nem kaptak ki, mindhárom vereségüket budapesti riválistól szenvedték el.
    A mérkőzés 16.30-kor kezdődik és Önök minden mozzanatáról értesülhetnek, ha nyomon követik élő, szöveges közvetítésünket.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!
    Most már valóban csupán néhány perc és útjára indul a labda az OTP bank liga 15. fordulójának, utolsó előtti mérkőzésén. Mindkét edző - Prukner László és Ricardo Moniz is a mostanában divatos 4-2-3-1-es felállásban küldi pályára csapatát. A ferencvárosiaknál Martin Klein ezúttal még a kispadon sem kap helyet, legalábbis az előzetes hírek alapján.
    Jó szurkolást, jó meccset kívánunk mindenkinek!

Juhász Attila

Gólok: 72. Pavlovic

Lapok:   0. Kovács O. (KAP), 12. Kovács O. (KAP), 76. Okuka (KAP) - 44. Gyömbér (FTC)

Kaposvári Rákóczi FC: Hajduch - Okuka, Bank, Kovács O., Jánvári - Safaric, Pedro - Vrucina, Balázs B., Horváth T. - Oláh
    Ferencvárosi Torna Club: Jova – Jovanovic, Besic, Otten, Bönig – Józsi, Gyömbér – Ionescu, Csukics, Jenner – Böde

Játékvezetők: Solymosi (Lémon, Takács)