FC Schalke 04 – Borussia M'gladbach 1:1 (vége) | Bayern München – Borussia Dortmund 1:1 (vége)
Bayern München
1:1 (0:0)
Borussia Dortmund
szombat 01.12.2012, 18:30 • Allianz Arena, München • Bundesliga

Egy felejthető első és egy jó iramú, változatos második után döntetlen született a német csúcsrangadón, 7 percig tudott vezetni a Bayern, egy ballábas Kroos-lövésre egy ballábas Götze-lövés volt a válasz, mindkét esetben a bal sarokban kötött ki a labda, egyszer a vendégek, egyszer a hazaiak kapujában.

A hajrában a Bayern támadott veszélyesebben, eldönthették volna a mérkőzést de Weidenfeller bravúrjai révén megőrizte a Dortmund a döntetlent, bár nem biztos, hogy elérték ezzel az előzetesen megálmodott eredményt.

A Bayern talán többet tett a győzelemért, de nagy helyzeteket rontottak el Müller és Kroos révén. Ennek ellenére nagyon nem szomorkodhatnak, maradt a 11 pontos előnyük a címvédő előtt.
    (20:30:53)

91
    A bajorok nem tudnak felszabadítani egy felívelés után, de végül Lahm megoldja a helyzetet

89
    Lewandowski léphet meg egy ajándék labdával, rávezeti a védőkre, de Alaba szereli, ebben több volt...

89
    Martinez közeli fejesét ismét bravúrral hárította Weidenfeller

88
    Ezek újra a Bayern percei, Müller beadása mintha lecsúszott volna a lábáról, de majdnem a kapuba hullott - Weidenfellernek kellett bravúrt bemutatnia

87
    Gomez tálal Kroos elé jobb oldalon a 16-oson belül, nagy helyzetben lő, de Weidenfeller bravúrral véd

86
    Mandzukic helyére Gomez jön, a bajorok bíznak a friss erőben

86
    Müller kap egy csúsztatást a bal oldalon Mandzukictól, bal lábbal lő kevéssel a bal sarok mellé

85
    Szabadrúgásvariáció után lő mellé Hummels

83
    Dortmundi szöglet jöhet, de Reus labdája kikanyarodik az alapvonalon túlra...

51
    Nagy helyzetben állítják meg Mandzukic lesállása miatt a bajorokat, jó az ítélet