Szombathelyi Haladás – Győr 1:1 (vége) | MTK Budapest FC – KTE-Phoenix Mecano 3:1 (vége) | BFC Siófok – Egri Fc 4:3 (vége)
Diósgyőri VTK – Budapest Honvéd FC 3:1 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
1:1 (1:1)
ETO FC Győr
szombat 01.12.2012, 14:00 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

Küzdelmes mérkőzést láthattunk, az első félidőben sok helyzettel, a másodikban pedig sok ütközéssel, passzokkal, szabálytalansággal tarkítva.
    A Haladás felvette a verseny a listavezető Győrrel, akár a győzelmet is megszerezhette volna, taktikailag a hazaiak és a vendégek is jól felkészültek a másikból.
    Megfogta a játékosokat a mély talaj, érezni lehetett a 80. perc körül, hogy elfáradtak, sok szabálytalanság is becsúszott, azonban Kronaveter szándékos utánrúgását helyesen büntette piros lappal Solymosi játékvezető.
    Az idei utolsó fordulóban ezzel az összecsapással egy jó mérkőzést sikerült játszaniuk a csapatoknak, de az eredményt illetően talán mindkét oldalon maradt hiányérzet. (16:01:06)

91
    A Haladás próbálja felívelni a labdákat, de a Győr ügyesen őrzi az eredményt.

90
    A játékvezető utánrúgásért rögtön kiállította Kronavetert.

89
    Kettő perc hosszabítás lesz.

89
    Dudás hagyott ki most egy helyzetet, a hazai védő mellől tudta rápöccinteni 6 méterről a beadást, de az célt tévesztett.

88

87
    Keményen odalépnek már a játékosok egymásnak, paprikásabb lett a hangulat.

85
    Radó lábán volt a meccslabda, joggal mérgelődhet a kimaradt helyzetért.

84
    Óriási helyzetet hagyott ki a Hali! Nagy húzott el bal oldalon a visszatett labdát Radó 8 méterről fölé lőtte.

82
    Koltai kapott sárgát visszarántásért.

82
    Halmosi Pétert cserélik le sérülés miatt, Devecseri jön a helyére.

80
    Ugrai esett el a tizenhatoson belül- de ez nem volt tizenegyes.

79
    Haladás szöglet, elcsúszott a lábak mellett, és Takács tisztázott.

79
    Andorka jött be a Haliba Nagy Péter helyett.

78
    Radó került helyzetbe 12 méterre a kaputól, de sokat várt a védők között így elrúgták a labdát előle.

77
    Jól szerzett labdát a Hali a középpályán, de rosszul indították Ugrait, Sztevanovics szerezte meg a lasztit.

75
    Kamber nagy bedobása Rózsa kezében landolt. A kirúgásból Nagy indult volna de Dinjak fautolta.

74
    Több a szabálytalanság, a két csapat csapkodva játszik.

73
    A Haladás próbált jó passzokkal átjutni a Győr védelmén, de Halmosi beadása végül rossz volt.

72
    Svec kapott sárgát mert megrúgta Halmosit.

71
    Jól fordult le Ugrai a Tizenhatosnál, de lövése elkerülte a vendégkaput.

71
    Pátkai kapott sárgát a Győrből, mert zavarta Rózsát a kirúgás elvégzésében.

70
    A Győr lőtte rá ismét a labdát Rózsa védett.

68
    Iszlai kapott sárgát, szintén utólag, a Liptákkal való szabálytalanságért.

67
    A hazaiak is frissítenek, a gólszerző Kalász helyére Németh állt be.

66
    A Győr kihasználja 3. cseréjét is, Varga helyett Dudás a pályán.

64
    Halmosi adott be balról, ez csemege Sztevanovicsnak.

63
    Győri támadás után tisztáztak a hazai védők, de Kronaveter szabálytalankodott -szabadrúgás kifelé.

61
    Jó labdát kapott jobb oldalon Nagy, de beadása elakadt a győri védőben, a hazaiak kezezést reklamálnak.

60
    Rekontrázott a Győr, Varga lövését azonban védte Rózsa.

59
    Kontrázhatna a Hali, de ugrai elől Koltai fejeli vissza a labdát.

58
    Cserélt Pintér Attila: Kronaveter jött be Strestik helyére

56
    A középpályán csatáznak az ellenfelek, ennél szebb focit szeretnének a nézők.

54
    Radó András kapott sárga lapot utólag.

54
    Kisebb lendülettel játszanak a csapatok, mint az első félidőben, úgy látszik beosztják erejüket.

53
    Ugrait kell ápolni, mert egy fejesnél Lipták könyöke eltalálta.

52
    A Hali is belehúz, Ugrai szerzett labdát, indította Radót, de a beadás lecsúszott a lábáról.

50
    Szabadrúgás a Győrnek a hazai kaputól 30 méterre, a beívelést azonban Rózsa lehúzta a levegőből.

48
    Az ETO kezdi jobban a második félidőt, Rózsa rossz kirugásából majdnem ziccer lett, majd Trajkovics fejjel vehette volna be a kaput ismét.

46

Jó első félidőt láthattunk, a Haladás meglepte a Győrt, jól szervezték a játékot, mégis az ETO szerezte meg a vezetést, két jó támadás után. A hazaiak nem adták fel, sikerült is hamar egyenlíteniük.
    Kiemelhetjük Ugrai játékát a Haliból, ő volt a legjobb az első félidőben.
    Biztosak lehetünk, hogy a hazaiak a győzelemért mindent megtesznek a második félidőben, és ha az eddigi iramban folytatódik a mérkőzés, akkor mindkét vezetőedzőnek sokat kell cserélnie, mert a sárban nagyon el fognak fáradni a játékosok.

45
    A játékvezető lefújta az első félidőt.

43
    A középpályán megy az adogatás, nehéz a játék ezen talajon.

42
    A játékvezető nem hosszabbít az első félidőben.

42
    A Győr majdnem kontrázott de Pátkai rosszul passzolt Koltainak.

41
    Jól adogatott a Hali, Ugrai lövése pont Sztevanovics kezében landolt.

40
    Koltai jobbról lőtte el, és pár centivel ment el a Haladás kapuja mellett.

39
    Völgyi tanácstalan ismét: "Hova dobjam?" kérdi csapattársait a bedobásnál.

38
    Varag megint a bal szélen- Rózsa pedig a labdával a kezében.

37
    Völgyi lépett oda keményen , de megúszta a sárga lapot. Szabadrúgás a Halinak. A beadott labda elszállt a kapu felett.

36
    Varga kapott jó labdát a bal oldalon, beadását Rózsának kellett megfognia.

35
    Ugrai most a bal szélen tűnik fel, igyekszik minden támadásban részt venni.

34
    Pátkai cselezett jól, de a hazai védők tisztáztak előle.

33
    Schimmer tartott rá a győri védő lábára- szabadrúgás a vendégeknek.

31
    Völgyi tétovázott a bedobással, ezért a játékvezető el is vette tőle a labdát - és a bedobást a Győrtől.

30
    A Haladás középpályán jobb a Győrnél eddig, de támadásaik mindig egy passzal hosszabbak, és elakadnak a győri védőkben.

28
    Jól alakul a rangadó, mindkét csapat dolgozik becsülettel az eredményért!

27
    A Haladás gólt szerzett!

Ugrai húzta meg bal szélen és az alapvonalról visszaadott labdáját KALÁSZ lőtte a jobb alsóba az egyenlítő találatot.

26
    Jól küzdenek a csapatok és ezen a mély talajon ez rengeteg energiájukat emészti fel.

25
    Ugrai gyorsított fel középen, de a tizenhatos vonalánál szerelték a védők.

24
    Iszlai lőtte rá 23 méterről a játékszert, de fél méterrel mellé ment.

23
    Koltai lopta a távolságot a bal oldalon, de a tizenhatosról lövése elkerülte a kaput.

22
    A Haladás kicsit elaludt az előző két helyzetnél, ezért is szerzett meglepetésre gólt a Győr.

20
    Az ETO gólt szerzett!

Győri szöglet után a kivágott labdát Völgyi beadásából TRAJKOVICS passzolta a hálóba az ötös vonaláról.

19
    A szabadrúgásnál Takács fejesét kellett védenie bravúrral Rózsának!

18
    A Győr végre a hazaiak térfelén: szabadrúgás , amit Völgyi végez el.

17
    Az első negyedórában főleg a Győr térfelén folyt a játék, a Haladás jól szervezte a játékot.

16
    Halmosi ad jó labdát , Radó beadása azonban rosszul sikerül.

15
    A Győr kontrázni próbált, de a labdát Nagy kivágta a nézőtérre előlük.

14
    Ismét Haladás szöglet: a védők kifejelték.

12
    Radó beadását kivágják a védők.

12
    Szabadrúgáshoz jut a Hali, a Győr kapujától 26 méterre, balra.

10
    Jól kezdett a Haladás a hazai pályán-hazai sárban, Ugrai beadását kellett Sztevanovicsnak kiöklöznie.

8
    Radó András cselezte be magát a 16-oson belülre, de elpöckölték előle a labdát a védők, és a Győr kapusa megszerezte a labdát.

8
    Guzmics előre lőtt labdáját Schimmer egyből középre adta, de szögletre mentettek a győri védők.

7
    Aktívabb a Hali; Halmosi beadását Ugrai azonban nem találta el.

6
    Ugrai jó kiugratást kapott, de ismét nem volt elég harcos, tisztáztak a védők előle.

5
    Ugrait próbálta indítani a Haladás, de Takács fedezte a labdát, az pedig az alapvonalon túlra gurult. Kirúgás a Győrnek.

3
    A szögletet fejjel tisztázták a védők.

3
    Varga adott be a győriek közül jobbról, a Haladás védők szögletre mentettek.

2
    A csapatok ismerkednek egymással, óvatosan mozognak a játékosok a csúszós talajon.

1
    A Győr indította útjára a labdát.
    Nagy a sár, mély a talaj, ez kevésbé kedvez a szép focinak.
    Zöld mezben a Haladás, fehérben a Győr.

1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

A Nyugati-csata; így is nevezhetnénk a megrendezésre kerülő Haladás Győr összecsapást.
    A tabella 10. helyét elfoglaló hazaiak a listavezetőt fogadják, azt a Győri Etot aki 15 mérkőzés óta veretlen és a Magyar Kupában is talpon van még. Ezzel szemben a Haladás eléggé gyengélkedik, bár az utóbbi 3 fordulóban 7 pontot szereztek, ami javuló tendencia a csapat teljesítményében.
    A vendégek Pintér Attila vezetésével élénk támadójátékot képviselnek, míg a hazaiak bíznak a jó sorozat folytatásában- ezért is bízhatunk egy erős, hajtós összecsapásban.
    A Haladás háza táján nemrég felcsaptak az indulatok, gondolunk például Kenesei esetére, amiért száműzték a második csapatba, de mára rendeződött a helyzet, csak a futballra koncentrálnak.
    Reméljük az időjárás is kegyes lesz hozzánk az idei utolsó fordulóban.

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!

Kolarics László

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 27. Kalász - 20. Trajkovics

Lapok:   54. Radó (HAL), 68. Iszlai (HAL), 88. Nagy (HAL) - 71. Pátkai (ETO), 72. Svec (ETO), 82. Koltai (ETO)   90. Kronaveter (ETO)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Fehér, Devecseri - Kalász(Németh 67.), Iszlai, Radó, Nagy(Andorka 79.), Halmosi(Devecseri 82.) - Ugrai
    ETO FC Győr: Sztevanovics -Svec, Lipták, Takács Á., Völgyi (Dinjar 46.) - Pátkai, Kamber, Trajkovics - Varga(Dudás 66.), Strestík(Kronaveter 58.), Koltai

Játékvezetők: Solymosi- Farkas, Takács