Szombathelyi Haladás – Győr 1:1 (vége) | MTK Budapest FC – KTE-Phoenix Mecano 3:1 (vége) | BFC Siófok – Egri Fc 4:3 (vége)
Diósgyőri VTK – Budapest Honvéd FC 3:1 (vége)
BFC Siófok
4:3 (1:0)
Egri Fc
szombat 01.12.2012, 16:00 • Révész Géza utcai stadion, Siófok • OTP Bank Liga

26
    Stanislaw kapott sárgát egy nyújtott lábas belépőért.

62
    Gál kapott sárgát.

A Siófoknál a mesterhármast szerző Melczer mellett Zamostny és Kiss Máté nyújtott kiváló teljesítményt, míg a túloldalon Németh a második félidőben - gólja ellenére is - eltűnt, talán ez jelentette azt a minimális különbséget, amivel a Siófok legyűrte az Egert! (17:50:55)

Vége a mérkőzésnek! Azt hiszem, nagyon-nagyon sokáig emlékezetes marad még ez a találkozó, hiszen az 50 néző iszonyatosan fordulatos mérkőzést láthatott, rengeteg helyzettel, góllal, tizenegyessel! PARÁDÉ! Köszönjük mind a két csapatnak!

92
    Koós kétszer is sarkazással próbálja befűzni védőjét, erőtlen kísérlete nem jár sikerrel!

92
    Dajics lökte el emberét, a félpálya környékéről ívelhet középre az Eger!

91
    Megy a hosszabbítás, támad az Eger, íveléseiket azonban kifejelik a siófoki védők!

90
    Zamostny csúszik meg a lövés pillanatában, így a lövés ívelt lesz, fölé. Ez is helyzet volt!

89
    Melczer ad iszonyatosan jó labdát, aztán hátrajátsszák, végül Egerszegi zavartalanul, 25-ről lőhetett, jócskán mellé!

88
    A Siófok gólt szerzett!
    MELCZER mesterhármast lő!!!! Mindhárom tizenegyesből, mindhárom laposan, a jobb sarokra, ezzel 4-3 a hazai Siófoknak!!!! Két perc, plusz hisszabbítás, mi lesz még?!

87
    ELKÉPESZTŐ!!!!! Az iménti szabadrúgást a sorfal blokkolta, azonban kézzel tette mindezt, büntető!!!!

87
    Gál helyén Egerszegi, az utolsó csere!

86
    Csokicsot buktatják 18 méterre a kaputól, életveszélyes szabadrúgással jöhet a Siófok!

86
    Zamostny kavargatott a túloldalon, azonban rossz felé indult el, végül lövésig sem nagyon jut, pedig bőven lett volna lehetősége!

85
    A laposan balszélről belőtt labdát Németh okosan engedte el a lába között, mögötte azonban a 2. védő tisztázott.

84
    Piller belövi az ötösre, Kurucz öklöz, de jön is vissza a játékszer, amit szintén fog a kapus.

84
    Szétszakad a középpálya, óriási most az iram!

83
    Albert adja későn a passzt, csatárai már lesen voltak, mutogatnak is neki.

82
    Melczer lopta a távolságot, aztán 20-ról lőtt, a kapus előtt lepattanó labda ki is jött Brljak mellkasáról, szerencséjére védője felé csúszott a játékszer!

81
    10 perc lehet hátra, a döntetlen egyik csapatnak sem jó, elképesztő 10 percre számíthatunk!

80
    Megint Fejes, Fejes, Fejes, Fejes!!! Szabadrúgást végez el, bedob, most pedig Horváth Zoltán úszik meg előle, a siófoki szerencséjére a labda hosszú!

80
    Megint Fejes: most egy ívelést fejel haza. Fejes fejjel dolgozik?!

79
    Fejes ível középre, az ejtett fejest Brljaknak kell fognia a gólvonalon.

78
    Horváth passzol lesre, pedig ez újabb gólt borítékolt volna!

77
    Lángol a kezem, hihetetlen fordulatos meccs, közel állok az ínhüvelygyulladáshoz! Mindkét oldalon helyzetek, sárga lapok, tizenegyesek és persze nem utolsó sorban gólok!

76
    MELCZER váltotta gólra a tizenegyest, a bal alsóba helyezte a labdát, Brljak nem találta el az irányt. 3-3! Mi lesz még itt?!

76
    Piller kap sárgát!

75
    Fejes, Melczer és Kiss is beível, Melczer ívelséénél pedig a labda közelében sem tartózkodó Zamostnyt fogja vissza Piller, tizenegyes!

74
    Kiss újabb szenzációs labdát ad, szintén Mogyorósinak!

73
    A túloldalon gyanús helyzetben esik el a siófoki csatár, aztán 20 másodperc, az Eger is veszélyes helyzetben, kirúgás.

73
    Egri szöglet, ennek a végén is védenie kell Kurucznak. Kovács próbálkozott!

73
    Deák kapott sárga lapot.

72

72
    Csatár helyett védő a pályán az Egernél!

70
    Mogyorósi cselezget, aztán Kiss, aztán mindenki. Joga bonito á la Siófok!

69
    Kurucz ment Németh elől a kaputól 20 méterre.

68
    Az Eger gólt szerzett!
    Az iménti szöglet utáni kavarodás végén NÉMETH Norbert 8 méterről gurít a bal alsóba! 2-3!

67
    Nyári ment szögletre, Piller pedig ráesik a védőre, aki nehezen kel fel.
    Közben Vinícius sérülésére is fény derült: a térdét fájlalja.

66
    Kiss eddig nagyon jó cserének bizonyul, félig-meddig gólpasszt adott, de a többi passza is ül.

66
    A lapos szögletet könnyen semlegesítik a hazaiak.

65
    Németh erőszakosan szerez labdát, végül azonban győzött a túlerő, szöglet.

64
    Kiss ível centire pontosan Mogyorósi lábára, a lövést még fogja Brljak, DAJICS azonban a túloldalon az üres kapuba helyezi a labdát. 2-2!

64
    Koós áll be a megsérült (és félidőben beálló) Vinícius helyére.

63
    Viníciust levitték, a siófoki kapun túl szenved, aligha áll vissza.

62
    Szöglet után jön a kontra, Vinícius elől azonban látszólag mentenek, ő azonban olyan szerencsétlenül faultol, hogy megsérül, cserét jelez. A csere cseréje jön?

61
    Piller ment Brljak elől, szöglet!

60
    Kiss Máté vetkőzik, ő lesz a következő csere.

59
    Az alapvonalnál kavargat a Siófok, végül kirúgás.

58
    ALBERT 20-22 méterről lő, lapos lövése utat talál a kapu (siófoki szempontból) jobb alsó sarkába. Kurucz tehetetlen. Nehéz lesz a hazaiak dolga, hiszen az Eger egyértelműen jobb csapat, és most már a vezetést is megszerezte.

57
    Fejes gyönyörűen szereli a gólhelyzetben kilépő Horváthot!

57
    Ide-oda pattog a labda, hol ez, hol az birtokolja.

56
    Ez a gól kicsit helyrepofozta a Siófokot is, nőtt a tempó, jó a meccs!

55
    Deák tüzel 25-ről életerős lövés, azonban fölé.

54
    BALOG szerzi meg az Eger egyenlítő gólját, Dobrics labdáját a tizenhatos sarkáról lövi el Kurucz mellett a középpályás. Szép gól volt!

53
    Brljak fogja a szögletet, a labda azonban hamarosan már a látszólag lesről induló Viníciusnál, ő azonban felesleges cselekbe megy bele, elveszti.

52
    Gyors támadás végén szögletet harcol ki a Siófok. Ez a második.

52
    Márciusban a Diósgyőrt feltehetően már otthon fogadhatja az Eger, hiszen az első munkások már elkezdtek dolgozni a stadionon.

51
    A Debrecentől érkező Vinícius 20-22 méteres lövése nem okozott komolyabb riadalmat.

50
    Jól jött a szünet a Siófoknak, az egri nyomás teljesen megszűnt.

48
    Egyelőre nem történt semmi számottevő a félidőben.

47
    Folytatódik a meccs.

46

46

Aki eddig nem értette, miért ez a két csapat áll az utolsó két helyen, az azt hiszem, most megtudta. Botrányosan rossz (bár nem feltétlen eseménytelen!) mérkőzés 50 néző előtt.

Az Eger legaktívabb játékosa megkérdőjelezhetetlenül Németh Norbert, aki rengetegszer került helyzetbe és adott szép labdát társainak, ziccereit azonban rendre elrontja. Ez a Siófok szerencséje.

Nyári maga is megmosolyogta a félidő végén adott interjúban a kapott tizenegyesüket. Egyébiránt a sablonszövegtől nem tért el.

A Siófok a gólig egyértelműen jobb volt, a fantomtizenegyes óta azonban mintha pályán sem lennének, az Eger joggal bízhat abban, hogy megfordítja a mérkőzést a második félidőben.

46
    Fél perc ráadás volt.

45
    Balog a tizenhatos jobb oldaláról a sok védő fölött a bal oldalra ível át, ahol Németh kapáslövése szó szerint hátrébb végezte, mint ahol a lövés pillanatában volt. Szörnyű megoldás volt, igaz nem is egyszerű.

44
    Kurucz hol kézzel, hol lábbal ér a labdához, legyen szó védésről vagy felívelésről. A West Hamben korábban egyszer, csereként pályára lépő kapus azonban egyelőre állja a sarat.

43
    Úgy tűnik, ezt a félidőt megússza a Siófok, de ha ez így folytatódik, a második félidőben két gólnál sem fog megállni az Eger.

42
    Piller beadására Dobrics érkezett, csukafejese azonban elkerülte a kaput.

41
    Záporoznak az egri labdák a Siófok tizenhatosa közelébe, Németh Norbert szinte a sarokból ívelt kapura, észrevéve, hogy Kurucz a beadásra figyel. A kapus azonban éppen visszaért.

40
    Németh Norbert toporogta el a ziccert! Kurucz már a tizenhatoson állt és feltartott kézzel próbálta megakadályozni Németh átívelését, aki tizenhét méterről nem is tudta ezt meghúzni, a közben az ötösre érkező társaihoz csavart, de ellenfelet talált, ritkán látható helyzet volt!

40
    Érzésem szerint Melczer és Zamostny nélkül a Siófoknak még hat pontja sem lenne, egyértelműen a legveszélyesebb hazai játékosok.

39
    Dajics volt lesen, de nem volt éppen életveszélyes az indítás.

39
    Melegedik a siófoki helyzet, egyre több dolga van Kurucznak.

38
    Németh most a támadó középpályás posztjáról bikázott, ez bizony nem Kuruczon múlott, a jobb alsó mellé szállt a labda.

37
    Rendkívül alacsony színvonalú a mérkőzés, rengeteg elszámított labda, pontatlan passz, rossz ívelés jellemzi a találkozót, amin persze az sem segít, hogy a pálya talaja pocsék.

36
    Brljak centikkel előzi meg Slukát egy, a védőkön átpattanó ívelés után.

36
    Németh ezúttal a balszélről centerez. Mindenhol ott van?

35
    Újabb hihetetlen baki: a SportTV eredményjelzője nem állt össze, így körülbelül két percig le is vették azt.

34
    Kuruczot már az első félidő vége felé kénytelen sürgetni Iványi.

33
    Nyári ment szögletre, a sarokrúgás után megint Németh ér oda, lövése mellé csorog.

32
    Melczer íveli Brljak kezébe a labdát.

32
    Sluka bokáját koccolják a jobbszélen, Németh a tettes.

31
    A SportTV eredményjelzője helyén "hangyák mászkáltak", ilyen hibát még nem is láttam.

30
    Mogyorósi rettentően kezelte a helyzetet: a labda az övé volt, ám a csatár jelenléte annyira zavarta, hogy majdnem Németh elé fejelte azt.

30
    Deák visszatért a pályára.

29
    Deák horribilisan esett rá a derekára, szerencsére tudja folytatni, egyelőre azonban lesétál.

29
    Nem sokat birtokolta a labdát a Siófok az elmúlt 10 percben.

28
    Németh lövése/beadása fél méterrel a kapu előtt csúszik el, nincs gól.

27
    Piller dobja a tizenhatos előterébe, ahol csatár nincs.

26
    Nem is olyan rég, az Újpest ellen vezetett utoljára a Siófok, ráadásul kétszer, Melczer duplája azonban mit sem ért, végül 4-2-es vereséget szenvedtek a balatonpartiak.

25
    Az Eger eddig 12 gólt lőtt a bajnokságban, amiből Németh Norbert eddig egymaga 7-et tudhat magáénak.

24
    Rengeteg sarkazással próbálkoznak az egriek. Talán nem kéne ilyen magabiztosnak lenniük, főleg a hátrány tudatában.

23
    Kecskés gyönyörű csele után 30 méterről lő, megpattan, szöglet sincs.

22
    Az egriek házi gólkirálya, Németh Norbert lőtt fölé 6-8 méterrel.

20
    Ívelésekkel próbálkozik az Eger

19
    Zamostny lőtt 11 méterről, Brljak kezébe!

15
    Ritkán szerzi meg a vezetést a Siófok idén, lássuk, mire lesznek képesek az előny tudatában!

14
    Most inkább a hazaiak térfelén folyik a játék.

11
    A büntetőt érő (fantom) megmozdulásáért Brljak sárga lapot kapott.

13
    A gól hatására kijjebb merészkedett az Eger, Stanislaw távolról már lövéssel is próbálkozott.

12
    Gondban az Eger!

11
    A tizenegyest Melczer értékesítette, bal alsóba tartó lövésére Brljak el sem vetődött.

11
    Gólszerző MELCZER
    Egy Németh fejére csavart szabadrúgás után már elkezdtek kifutni a védők, amikor jött a visszaívelés, a rengeteg siófoki csatár egyike pedig megszelidítette azt, majd egy gyönyörű homorítást bemutatva tizenegyest harcolt ki - Brljak hozzá sem ért a csatárhoz.
    A tizenegyest MELCZER értékesítette, bal alsóba tartó lövésére Brljak el sem vetődött.

9
    Jóval veszélyesebb egyelőre a Siófok, az egriek az ellenfél térfelére is csak elvétve tévednek át.

8
    A két csapat között közös pont Piller József, aki jelenleg Egerben játszik, ám korábban a Siófok alkalmazásában is állt (a Vasastól kölcsönben).

7
    Veszélyes szabadrúgással próbálkozott a Siófok, de a labda fölé száll.

6
    A mezőnyben folyik a játék.

5
    Melczer csavarja a kapu elé a labdát, de semlegesítik a beadást.

4
    Mogyorósi pocsék előreívelését fogja meg Brljak.

3
    Hiányzik Pál és Fehér (előbbi minden meccsen pályára lépett eddig, most eltiltott, utóbbi sérült), míg a túloldalon a korábbi Vasas-játékos Pavicsevics nem lehet ott a pályán.

2
    Az ex-újpesti Zamostny adja be Dajicsnak, aki gyengén a földre fejel, a védő elhozza.

1
    Kezdődik a mérkőzés, a Siófok indította útjára a játékszert!

1

Köszöntünk mindenkit, hamarosan kezdődik a Siófok-Eger összecsapás, körülbelül 50 néző előtt!

Hazai pályán fogadja az NB I-től lassacskán búcsúzó Siófok az életben maradásért harcoló újonc Eger csapatát. Bár matematikai kiesésről még korai lenne beszélni, a Siófok jelenlegi 13 pontos lemaradása a 14. helyhez képest feltehetően végzetes lesz, míg az Eger 8 pontos lemaradása is minimum vészjósló, egy esetleges vereség vagy döntetlen esetén azonban alighanem egymást taszítanák a mélybe a csapatok. Horváth Károly együttesének eddig mindössze egy győzelemre futotta, igaz, azt hazai pályán, a Pápa ellenében sikerült elérniük, míg az Eger vendégként Pakson már győzött, habár hazai pályáról náluk nehéz lenne beszélni, így a másik győzelmüket is vendégsikerként könyvelhetjük el: akkor a bajnoki címvédő Debrecen esett áldozatul a hevesieknek.
    A két csapat első meccsén Sipos Norbert találatára az egri Szasa Dobrics a 60. percben válaszolt, így alakult ki az 1-1-es végeredmény.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Guber Péter

Kommentátort keresünk a Egri Fc csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 11. Melczer (bűnt.), 64. Dajics, 76. Melczer (bűnt.), 88. Melczer (bűnt.) - 54. Balog, 58. Albert, 68. Németh N.

Lapok:   73. Deák (SIO), 62. Gál (SIO), 26. Stanislaw (SIO) - 11. Brljak (EFC), 62. Vinícius (EFC), 76. Piller (EFC)

BFC Siófok: Kurucz - Deák, Mogyorósi, Nyári, Fejes - Gál (Egerszegi, 87.), Kecskés (Kiss, 62.), Zamostny, Melczer - Dajics, Sluka (Csokics, 72.)
    Egri Fc: Brljak - Balog Zs., Kovács G., Stanislaw, Mecinovic - Albert, Piller, Kabele (Vinicius, 46., Koós, 64.), Horváth Z. - Dobrics (Preklet, 72.), Németh N.

Játékvezetők: Iványi - Szpisják, Medovarszki