HC Slovan Bratislava
2:1 (1:0,1:1,0:0)
Lev Praha
szombat 08.12.2012, 17:00 • Slovnaft Arena, Pozsony • KHL

A LEV mindent egy lapra tett a harmadik harmadban, de igazán nem tudod sok helyzetbe kerülni.
    A Slovan jól védekezett. Végül ugyan olyan eredmény, született mint Prágában. A mérkőzés legjobb játékosai Vorácek és Kukumberg voltak. Izgalmas jó merkőzés volt igazi rangadó a javából.Kapura lövések száma 28:33.

51:52
    Prágaiak továbbra is nyomást gyakorolnak a Slovan kapujára és mindent megpróbálnak az egyenlítés érdekében

43:45
    Vorácek nagyon jó passzt add és Rachunek nem tudd élni a lehetőséggel.Ismét Janus bravúr

Elkezdődött a harmadik harmad.

Jó hangulat van az arénában, Pozsonyban ma ismét telt ház van 10055 néző.
    Nemsokára kezdődik a harmadik harmad

Nagyon jó iramú harmad van mögöttünk. Rengeteg helyzet mindkét oldalon az ember csak kapkodta a fejét. A kapusok megint remekeltek. Úgy néz ki végig nyitott lesz a meccs.

40:00

39:30
    Christensen próbálkozás a harmad végén

38:10
    Prágaiak próbálkoznak helyzetbe kerülni, és a végül sikerült is. Cipulis előtt jól védet Janus

A Lev gólt szerzett!
    Vorácek szépen paszolt vissza és CHÁRA ZDENO közelről gólt lő.Gólpassz: Vorácek Jakub, Christensen Eric

A Slovan gólt szerzett!
    Egy könnyebb lövés a kék vonaltól amiből gól született. Góllövő KUKUMBERG ROMAN. Gólpassz: Sekera Andrej

22:37
    Ölvecki helyzetben és utána meg Dano is próbálkozott, de Pöpperle biztosan védet

21:45
    Ez a játékrész is gyors iramban kezdődik, és ott folytatják a csapatok ahol abbahagyták az első harmad végén

20:53
    Kiegészültek a vendégek nem sikerült kihasználni az emberelőnyt

20:01

Fordulatos harmadon vannak túl a csapatok, sok, sok helyzettel mindkét oldalon. Talán a Slovan egy kicsit nagyobb mezőny fölényben játszott.A Kapusok szép védéseket produkáltak, és nem hiányzott egy két bravúr sem.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:35
    Klepis került helyzetbe emberhátrányban, Janus védett.

15:48
    Bomba lövés a kék vonaltól VISNOVSKÝ LUBOMÍR gólt szerez. Gólpassz: Sigalet Jonathan

00:35
    Gyors változatos a játék, mindkét csapat támadó felfogásban kezdte a mérkőzést.

00:01

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon szólnak a himnuszok

Kezdősor:

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Visnovský, Sigalet, Vondrka, Bliznák, Miklík - Sersen, Sekera, Hudácek, Lipiansky (C), Bartovic (A) - Svarný, Tabacek, Mikús, Kytnár, Kukumberg (A) - Datelinka, Kudrna, Ölvecký, Stastný, Dano.

Lev Praha: Pöpperle (Kocián) - Skoula, Nemec, Chára, Krejcík, Mikus, Mojzis, Oystrick - Rachunek, Christensen, Vorácek - Bartecko, Svoboda, Klepis - Birner, Surový, Hossa - Cipulis, Karamnov, Repík

Játékvezetők: Gofman, Rönn - Sivov, Shelyanin.

Mindkét csapatnak egyaránt 47 pontja van a nyugati csoportban. A Pozsonyiak legnagyobb erősége és az idei meglepetése a kapus poszt. Janus igazán kiválóan véd és több meccsen is remekelt. Továbbá Visnovský, Sekera ,Vondrka, Hudácek, Kukumberg akik jó formában vannak . A másik oldalon Chára, Klepis, Vorácek, Bartovic, Surový, Hossa játékára örülhetünk többek közt.

Meglepően jól szerepel az újonc Slovan a KHL ben. A nyugati csoportban jelenleg továbbjutó helyen áll. A Prágai csapatnak is minden esélye megvan, hogy a Slovannal együtt ott legyenek a végső rájátszásnál. Mivel hogy az NHL szünetel ismert okok miatt, jelenleg a KHL-t tartják a szakemberek a legszínvonalasabb hoki bajnokságnak.
    Reméljük a mai mérkőzés ennek megfelelően, jó izgalmas góllal teli játékot hozz.

Ma megint teltházas mérkőzés lesz Pozsonyban. Az év végéig az összes hazai meccsre elfogytak a jegyek. Igazi Cseh-Szlovák hoki rangadóra van kilátás. Az első mérkőzésen Prágában a Slovan nyert 2:1 re, mégpedig olyan környezetben, mint ha otthon játszottak volna. Közel 7000 Slovan szurkoló látogatott ki Prágába. A LEV csapatában nyolc szlovák játékos játszik, többek közt a világ egyik legjobb hátvédje Zdeno Chára, aki kéményen ütközött válogatott honfitársával Miroslav Satannal. Satan ezután be is fejezte a meccset, be kellet varrni a sebet az arcán és könnyebb nyaksérülést szenvedet és orientációs zavarai voltak.
    A következő meccseken nem játszott és már, eldőlt hogy 2012 ben már nem lép jégre.Ráadásul meg a múltkori meccsen megsérült hátvéd Stajnoch is kimarad. Eddig is sok hátvédett sérülés miatt nélkülöznie kellet a Slovannak és ez a sérülés már tényleg nem hiányzott.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 16. Visnovský (Sigalet), 24. Kukumberg (Sekera) - 28. Chára (Christensen, Vorácek)

Játékvezetők: Gofman, Rönn - Sivov, Shelyanin

Nézőszám: 10055