KHL
Metallurg Novokuznyeck – SZKA Szentpétervár 1:4 (vége) | HK Szibir Novoszibirszk – Dinamo Moszkva 4:3 (szétlövés után) | Lokomotiv Jaroslavl – Traktor Cseljabinszk 2:1 (vége)
HC Donbassz Donyeck – Jugra Hanti-Manszijszk 4:2 (vége) | Dinamo Riga – Barisz Asztana 2:3 (hosszabbítás vége) | HC Slovan – Szalavat Julajev 1:0 (2:1 szétlövés után)
szétlövés vége
HK Szibir Novoszibirszk
4:3 (0:1, 0:1, 3:1)
Dinamo Moszkva
szerda 19.12.2012, 13:30 • Szibir, Novosibirsk • KHL

Nagy küzdelemben nyert a HK Sibir Novosibirsk csapata. Tulajdonképpen egy, már megnyert mérkőzést adott ki a kezéből a moszkvai Dinamo. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy elkönnyelműsködték az utolsó 2 percet. Legközelebb óvatosabbak lesznek!

Köszönöm a figyelmüket! (21:16:24)

65:00
    Arról, hogy a Sibir csapata kapjon többletpontot, a hazaiak védője, ARTURS KULDA gondoskodott.

Még Ovechkinnek sem sikerül! Glasse túljárt az eszén.

Kulda nem hibázza el, így vezetnek a hazaiak! 1:0

Bäckströmnek sem sikerül.

Enlund is kihagyja.

Gynge próbálkozását hatástalanítja Glass.

Kezdődik SO.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:21
    Shchadilov tüzelt, de a hazaiak szerencséjére célt tévesztett.

62:40
    Nagy nyomás alatt a Sibir. Komarov kelletlenkedett a kapu előtt, de a kapus és a védelem a helyén volt.

62:00
    A hazai csapat tudatosítja, hogy túlságosan nem nyílhatnak ki, mert rögtön büntet a tapasztaltabb ellenfél.

A Novosibirsk gólt szerzett!

Az utolsó pillanatokban IVAN LEKOMTSEV is betalál! Ezekben a másodpercekben a hazaiak már kapus nélkül játszottak.

Gólpassz: Lehtera

58:57
    Timeout a Sibir részéről.

58:57

JORI LEHTERA lepte meg - nem igazán lövőpozícióból - Sarychenkovot, jutalma gól lett!

Gólpassz: Enlund és Kudroc

58:00
    Két perc van a mérkőzésből, a Sibir már teljes létszámban.

57:10
    Egy kellemetlen lövést kapott Glass a fejére, de megvédte a maszk. Azonban így is nehezen kel fel a jégről, úgy tűnik, hogy folytatja.

56:00
    Glass jól állja a vendégek rohamait, amik azért nem annyira nagyon veszélyesek.

54:30
    Drugovot (Sbir) küldik ki 2 percre, és ha még ez sem lenne elég, fegyelmezetlen a hazai csapat, mert többen korcsolyáznak a jégen, mint kellene. Ezért is jár majd büntetés. Továbbá, még Enlund is a padon ül.

54:00
    A hazaiaknak sikerül kiütni a korongot, de a Dinamo állandó veszélyt jelent.

53:05
    A vedégek 2+2-es emberelőnye tovább folytatódik.

53:03
    A Dinamo gólt szerzett!

NICKLAS BÄCKSTRÖM lövését már nem védhette Glass. Az első löketet még hatástalanította, de a kipattanó korongot már nem, így a vendégek játékosa gond nélkül lőtte el a korongot a fekvő Glass mellett.

Gólpassz: Komarov

52:00
    Nagy a népharag a szibériai csarnokban!

51:43
    Enlundot (Sibir) küldik ki 4 percre! Ez nagyon meleg lesz a Sibir Novosibirsknek!

50:10
    Nikulin próbálkozása veszélyes volt, de lövése célt tévesztett, így Sarychenkovnak nem kellett közbe avatkoznia.

49:00
    Vérszemet kaptak a hazaiak, egyelőre a vendégek tanácstalanok.

47:30

VIKTOR BOBROV még akkor tüzelt, amikor éppencsak kiegészültek a vendégek. Lövése utat talált a kapuba.

Gólpassz: Kopeikin és Kudroc

47:29
    Kiegészül a Dinamo csapata.

46:50
    Megint sok a korcsolyázás, adogatás, de kevés a kapuralövés.

45:30
    Boikov (Dinamo) korcsolyázik le 2 percre.

45:10
    A hazaiak negyedik sora sok borsot tört a vendégek orra alá, de továbbra sem tudna betalálni. Ott tanyáznak az ellenfél kapuja előtt.

44:10
    A hazaiak kitámadnak, ezzel azonban folyosót nyitnak az ellenfél számára. Most egy kontrát követően Soin próbálkozott, de les miatt megszakadt az akció.

42:20
    Sok a a pontatlanság mindkét oldalon.

40:58
    Kulda lőtt távolról, lövésébe Fyodorov próbálta az ütőt beletenni, de Sarychenkov megőrizte kapuját.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Ebben a jétékrészben 3 gólt láthattunk, igaz ebből csupán egy volt szabályos.

40:00

39:12
    Kiegészülnek a vendégek.

39:05
    Foggal-körtömmel védekeznek a vendégek, a hazaiak próbálnak valamit kitalálni.

38:47
    Fyodorov túzelhetett jó pozícióból, de "túllőtte" a kaput.

37:12
    Kettős kiállítás a vendégeknél. Gorokhov (Dinamo) és Bäckström (Dinamo) korcsolyázik le 2 perc pihenés erejéig. Ez remek alkalom a felzárkózásra. 5:3 arányban a pályán.

35:41

KIRILL KANYAZEV ütött gólt! Ezt a találatot már senki el nem veszi a moszkvaiaktól.

Gólpassz: Sergei Soin

35:00
    Forrnak az indulatok Szibériában! Tüntet a vendégstáb!

34:26
    A kiegészülést követően a hazaiak három az egy ellen vezethettek támadást, de mindhiába. Ezt követően GÓLT KAPTAK! Azonban a videó segítségét igénybe véve kiderült, hogy a korong a már elmozdult kapuba talált utat. Így a találat érvénytelen.

33:35
    Emberhátrányban veszélyeztetnek a vendégek! Ovechkin lövését fogja Glass.

32:59
    A hazai Enlund kap két percet, így megint védekezni kényszerül a Novosibirsk.

32:43
    Megérezték a lehetőség szagát a hazai drukkerek, űzik-hajtják a sajátjaikat.

32:00
    A Sibir csapata fokozza a tempót.

30:50
    Kavarodás Sarychenkov előtt. Bobrov érhetett volna bele veszélyesen, de megúszták a vendégek.

29:45
    Kiegészül a Dinamo, immár öten korcsolyáznak a jégen.

29:35
    Íme a hazaiak tipikus problémája: tartják a korongot, de előre nem nagyon jutnak vele.

27:52
    A cseh védő, Fipil Novák (Dinamo) szabálytalankodott, így leülhet 2 perc erejéig.

27:00
    Kudroc kakaskodott, de gyorsan kialudtak az indulatok.

26:51
    Gynge aktivitásában már a kaput is "megmozgatta".

25:10
    Glass szedi fel a korongot, pedig Gynge már ott "settenkedett" előtte.

24:35
    Kiegészül a Dinamo Moszkva. Nem kellett nagyon izgulniuk, mert a vendéglátóknak a helyzetbe kerülés is komoly problémát okozott.

22:50
    Kíváncsian várjuk, mit eszel ki emberelőnyben a Sibir csapat.

22:36
    Knyazev (Dinamo) korcsolyázik le 2 percre, "megpihen" egy kicsit.

22:05
    GÓLT ÜNNEPELNEK A VENDÉGEK! Mint utólag kiderült, fölöslegesen!

Gynge jutatta a korongot a gólvonal "tájékára", azonban a bírók a videókonzultációt követően nem adják meg a találatot.

21:23
    A hazaiak támadásai nagyon esetlegesek.

20:40
    A Sibir első sora tilos felszabadítás a "bűnébe" esett, így oda a lehetőség.

20:01

Az első harmadban nem láttunk nagy iramot. A vendégek gyorsan megszerezték a vezetést, amit rutinosan tartogatnak. A hazaiaknak egyelőre megoldhatatlan feladat feltörni a vendégek masszív védelmét.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:44
    A harmad a hazaiak kapuja előtt fejeződik be. Buli Glass előterében.

19:00
    Romanov lőtt ígéretes helyzetből csúnyán fölé-mellé, oda a helyzet.

17:26
    Kopeikin veszélyes lövését Sarychenkov hatástalanította.

15:22
    Bäckström nagyon veszélyes lövése, a hazaiak kapusa Glass ezt csak nézte. Szerencséjére a kapu mellett suhan el a korong.

14:40
    A hazaiak edzője hevesen reklamál a szaporodó hazai kiállításokért.

14:29
    Sannikovot (Sibir) küldik le 2 percre. Újra emberhátrányban a Novosibirsk.

13:07
    Kiegészült a hazai csapat, ez az emberhátrányos helyzet nem jelentett nagy kihívást számukra.

12:00
    Nehéz pillanatokat élhetne át a Sibir Novosibirsk csapata, ennek ellenére eddig nem veszélyeztetett a vendég együttes, pedig emberelőnyben korcsolyáznak.

11:07
    Drugov (Sibir) szabálytalankodott Kvapillal szemben, így 2 perces büntetésben részesült.

08:04
    Komarov, a Dinamo játékosa veszélyeztetett, de a társai nem álltak jó helyen.

06:12
    Kórusban zengi a hazai közönség, hogy "Sibir, Sibir", biztatják a hazaiakat!

05:00
    A hazai csapat nem illetődött meg a "hátrányos helyzettől", ellenkezőleg, próbálnak akciókat kezdeményezni.

03:22

ALEXANDER OVECHKIN eredményesen fejezte be az első Dinamo akciót.

Gólpassz: Solovyov

02:00
    A Dinamo Moszkva átvette az irányítást.

01:01
    Sarychenkovnak kellett hárítania Romanov lövésénél, ez veszélyes volt.

00:50
    Támadóbb felfogásban kezdett a hazai csapat.

00:01

Kezdősor:

HK Sibir Novosibirsk: Glass (Gayducenko) - Alexeyev, Lekomtsev, Kulda, Kudroc, Karavayev, Zaitsev, Ignatovic, Kutuzov - Lehterä, Enlund, Drugov - Kopeikin, Fyodorov, Krivonozhkin - Nikulin, Sannikov, Malyshev - Sumakov, Romanov, Bobrov

Dinamo Moszkva: Sarychenkov (Volkov) - Granák, Gorokhov, Novák, Solovyov, Boikov, Shchadilov - Ovechkin, Bäckström, Komarov - Gynge, Gorovikov, Tolpeko - Soin, Konkov, Knyazev - Pestunov, Mosalyov, Kvapil

Játékvezetők: Romasko, Belov - Korsak, .

Tisztelt Jégkorong Barátok!

A mai mérkőzés erejéig a távoli Szibériába látogatunk. HK Sibir Novosibirsk - Dinamo Moszkva összecsapás érdekes és izgalmas mérkőzésnek ígérkezik. Legutóbb a Dynamo Moszkva a CSZKA Moszkva ellen őrületes meccset játszott. Miért lenne ez ma másképpen, hiszem két nagyon jó csapat csap össze.

Reméljük ezen a derbin sem maradunk izgalmak nélkül!

Jó szurkolást, jó szórakozást Kívánok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:30 - kor kezdődik.

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 59. Lehtera (Enlund, Kudroc), 60. Lekomtsev (Lehtera), 65. Kulda - 4. Ovechkin (Solovyov), 36. Knyazev (Sergei Soin), 48. Bobrov (Kopeikin, Kudro), 54. Bäckström (Komarov)

HK Szibir Novoszibirszk: Glass (Gaiduchenko) - Alexeyev, Lekomtsev, Kulda, Kudroc, Karavayev, Zaitsev, Ignatovich, Kutuzov - Lehterä, Enlund, Drugov - Kopeikin, Fyodorov, Krivonozhkin - Nikulin, Sannikov, Malyshev - Shumakov, Romanov, Bobrov

Játékvezetők: Romasko, Belov - Korshak, Chernyshev