KHL
Metallurg Novokuznyeck – SZKA Szentpétervár 1:4 (vége) | HK Szibir Novoszibirszk – Dinamo Moszkva 4:3 (szétlövés után) | Lokomotiv Jaroslavl – Traktor Cseljabinszk 2:1 (vége)
HC Donbassz Donyeck – Jugra Hanti-Manszijszk 4:2 (vége) | Dinamo Riga – Barisz Asztana 2:3 (hosszabbítás vége) | HC Slovan – Szalavat Julajev 1:0 (2:1 szétlövés után)
Lokomotiv Jaroslavl
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Traktor Cseljabinszk
szerda 19.12.2012, 16:00 • Arena-2000-Lokomotiv, Jaroslavl • KHL

Érdekes összecsapást láthattunk. Az első két harmadot átalvó vendégek az utolsó harmadban ébredtek fel. Ettől kezdve megváltozott a játék képe. Dinamikusabbá, élezetesebbé téve ezzel a mérkőzést. A végén bizony nagyon szorult a hurok a hazaiak nyakán. Meg kell állapítanunk azonban, hogy ma este a Jaroslavl csapata összességében többet tett a győzelemért, így megérdemelt a sikere.

Köszönöm a figyelmüket! (18:17:59)

60:00

59:55
    Quint nem tudott lövőhelyzetbe kerülni.

59:24
    Üres a Traktor Celjabinsk kapuja. Timeout a Traktor oldalán.

59:05
    Chistov-Sanford csatát utóbbi nyerte.

58:18
    Anisimov-Galimov összjátéka után Galimov nem tudta közelről a kapuba kotorni a korongot.

58:00
    Garnett már a cserepad felé tekinget..

57:30
    Tiltott felszabadítás a hazaiak "jóvoltából".

57:10
    Sanford nehéz perceket élt át. Ennek ellenére nem tudták bevenni a kapuját!

56:26
    Tiltott felszabadítás a Jaroslavl csapatánál. A vendégek élnek a timeout opciójukkal.

56:00
    Jól dolgozik a Jaroslavl védelme, el kell ismernünk, hogy a vendégek nem tudnak gólhelyzetbe kerülni.

54:30
    A vendégek első sora végre Garnett közelében járt, így kicsit fellélegezhet a hazaiak védelme.

53:00
    Támadásban a vendégek, megpróbálnak egyenlíteni.

51:35
    Les a hazaiak oldalán.

51:10
    Dugin próbálkozását Sanford vállal védte.

50:10
    Kontiola került helyzetbe, de kapu mellé bombázott.

49:30
    A vendégek első sora van a jégen, problémát okozva a hazaiaknak.

47:30
    Sanfordnak állandóan résen kell lennie.

45:37
    Chistov-Yakutsenya akció zárult egy Yakutsenya lövéssel.

44:40
    Bulis lövését védi Sanford.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 14. Anisimov (Averin), 27. Plotnikov (Anisimov, Kalyuzhny) - 41. Kuznetsov (Chistov, Razin)

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Varlamov) - Kronwall, Flood, Kulikov, Guskov, Vishnevsky, Pashnin, Lepistö - Plotnikov, Anisimov, Galimov - Redlis, Kozlov, Kalyuzhny - Chernikov, Averin, Kartayev - Hagman, Apalkov, Trunyov - Malcev.
    Traktor Cseljabinszk: Garnett (Demchenko) - Quint, Ryabykin, Mukhachyov, Belov, Shinin, Katichev, Klimontov, Razin - Chistov, Bulis, Yakutsenya - Kontiola, Panov, A. Kostitsyn - Popov, Antipov, Kuznetsov - Dugin, Glinkin, Karpov.

Játékvezetők: Gashilov, Kadyrov - Gordenko, Tomilov