KHL
Metallurg Novokuznyeck – SZKA Szentpétervár 1:4 (vége) | HK Szibir Novoszibirszk – Dinamo Moszkva 4:3 (szétlövés után) | Lokomotiv Jaroslavl – Traktor Cseljabinszk 2:1 (vége)
HC Donbassz Donyeck – Jugra Hanti-Manszijszk 4:2 (vége) | Dinamo Riga – Barisz Asztana 2:3 (hosszabbítás vége) | HC Slovan – Szalavat Julajev 1:0 (2:1 szétlövés után)
hosszabbítás vége
Dinamo Riga
2:3 (2:0, 0:1, 0:1)
Barisz Asztana
szerda 19.12.2012, 18:30 • Arena Riga, Riga • KHL

A lettek tulajdonképpen egy félig megnyert mérkőzést veszítettek el. A hosszabbítás perceiben már látszott, hogy a kazahok fognak ma este örülni. Az utolsó utáni pillnatokban ütött gól hatalmas löketet adott a vendégeknek. Nagy lelki előnyre tettek szert, ami további energiákat mozgósított. Ma nem állt Fortuna a Dinamo Riga mellé, majd talán legközelebb..

Köszönöm a figyelmüket! (21:22:43)

63:39
    A Barys gólt szerzett!

KONSTANTIN RUDENKO gólt ütött! Kilőtte a felső sarkot!

63:03
    Novopashin két hatalmas lehetőséget puskázott el, egyszer sem tudott túljárni Tellqvist eszén.

59:33

BRANDON BOCHENSKI kiegyenlít! Sikerült a rizikó, kihasználták az emberelőnyüket a kahazok!

Gólpassz: Antropov

58:44
    Kapus nélkül az Astana csapata!

58:31
    Kristaps Sotnieks (Dinamo) lemegy két percre.

58:11
    Timeout a Barys kezdeményezésére.

56:00
    4 perc van hátra a mérkőzésből, a Barys megpróbál valamit csinálni.

53:50
    Yeremeyev előtt folyik a játék, a rigaiak folyamatosan ott tartják a korongot.

52:00
    Vészesen fogy az idő a Barys Astanának.

50:30
    A Dinamo Riga nem élt a lehetőséggel, nem tudta emberelőnyös helyzetben mattolni az ellenfelet, így tovább izgulhat.

48:19
    Dustin Boyd (Barys) megy le két percre pihenni.

47:00
    Giroux-Karsums akciónál 2:1-es pozícióban támadhattak a hazaiak, de nem sikerült a korongot jól megjátszani, így marad az eredmény.

45:58
    Krasnoslobodtsevnek hatalmas egyenlítési lehetősége volt! Azonban a keveset foglalkoztatott Tellqvist ismét bizonyította, hogy jó kapus.

45:15
    Meglepően passzív a vendég gárda. A Dinamo most nagyon kézben tartja a mérkőzést. Az Astanának változtatnia kell, mert így nehéz dolguk lesz.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 3. Johnson (Galvins, Redlihs), 16. Dzerins (Meija) - 29. Savchenko (Krasnoslobodtsev), 60. Bochenski (Antropov), 64. Rudenko

Dinamo Riga: Tellqvist (Gudlevskis) – Galvins, Redlihs, Carle, Sotnieks, Porejs, Lavins, Ivanans – Johnson, Szczechura, Giroux - Nizhvijs, Karsums, Daugavins – Meija, Indrasis, Dzerins - Biezais, Bicevskis, Pavlovs
    Barisz Asztana: Yeremeyev (Poluektov) - Hutchinson, Grigoryev, Novopashin, Hedman, Belyakov, Rakhmanov, Savchenko, Litvinenko - Dawes, Boyd, Polishchuk - Rudenko, Upper, Starchenko - Antropov, Spiridonov - Zhailauov, Gavrilin, Krasnoslobodtsev - Bochenski

Játékvezetők: Gusev, Cyplakov - Michayevich, Nesterov