KHL
Metallurg Novokuznyeck – SZKA Szentpétervár 1:4 (vége) | HK Szibir Novoszibirszk – Dinamo Moszkva 4:3 (szétlövés után) | Lokomotiv Jaroslavl – Traktor Cseljabinszk 2:1 (vége)
HC Donbassz Donyeck – Jugra Hanti-Manszijszk 4:2 (vége) | Dinamo Riga – Barisz Asztana 2:3 (hosszabbítás vége) | HC Slovan – Szalavat Julajev 1:0 (2:1 szétlövés után)
hosszabbítás vége
Dinamo Riga
2:3 (2:0, 0:1, 0:1)
Barisz Asztana
szerda 19.12.2012, 18:30 • Arena Riga, Riga • KHL

A lettek tulajdonképpen egy félig megnyert mérkőzést veszítettek el. A hosszabbítás perceiben már látszott, hogy a kazahok fognak ma este örülni. Az utolsó utáni pillnatokban ütött gól hatalmas löketet adott a vendégeknek. Nagy lelki előnyre tettek szert, ami további energiákat mozgósított. Ma nem állt Fortuna a Dinamo Riga mellé, majd talán legközelebb..

Köszönöm a figyelmüket! (21:22:43)

63:39
    A Barys gólt szerzett!

KONSTANTIN RUDENKO gólt ütött! Kilőtte a felső sarkot!

63:03
    Novopashin két hatalmas lehetőséget puskázott el, egyszer sem tudott túljárni Tellqvist eszén.

59:33

BRANDON BOCHENSKI kiegyenlít! Sikerült a rizikó, kihasználták az emberelőnyüket a kahazok!

Gólpassz: Antropov

58:44
    Kapus nélkül az Astana csapata!

58:31
    Kristaps Sotnieks (Dinamo) lemegy két percre.

58:11
    Timeout a Barys kezdeményezésére.

56:00
    4 perc van hátra a mérkőzésből, a Barys megpróbál valamit csinálni.

53:50
    Yeremeyev előtt folyik a játék, a rigaiak folyamatosan ott tartják a korongot.

52:00
    Vészesen fogy az idő a Barys Astanának.

50:30
    A Dinamo Riga nem élt a lehetőséggel, nem tudta emberelőnyös helyzetben mattolni az ellenfelet, így tovább izgulhat.

48:19
    Dustin Boyd (Barys) megy le két percre pihenni.

47:00
    Giroux-Karsums akciónál 2:1-es pozícióban támadhattak a hazaiak, de nem sikerült a korongot jól megjátszani, így marad az eredmény.

45:58
    Krasnoslobodtsevnek hatalmas egyenlítési lehetősége volt! Azonban a keveset foglalkoztatott Tellqvist ismét bizonyította, hogy jó kapus.

45:15
    Meglepően passzív a vendég gárda. A Dinamo most nagyon kézben tartja a mérkőzést. Az Astanának változtatnia kell, mert így nehéz dolguk lesz.

43:30
    Utóbbi percekben volt néhány ígéretes Dinamo lehetőség, de ezekből gól nem született.

43:05
    Kiegészültek a kazahok.

42:00
    Galvins lövése irányt változtatott, de így is védte Yeremeyev.

41:30
    Itt a nagy lehetőség a vendéglátóknak, hogy két gólra növeljék előnyüket, amivel nagy lépést tennének a győzelem felé.

41:04
    Alexei Litvinenko (Barys) ül két perc erejéig a büntetőpadra.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A rigaiak ugyan már nem olyan meggyőzően, de tartják az előnyüket. A harmadik harmad választ ad minden nyitott kérdésre.

Maradjanak velünk!

40:00

38:50
    Dawes veszélyeztetett, de végül a Barys védői tisztáztak..

36:00
    Rudenko - Upper - Starchenko "trojka" állandó veszélyt jelent, de egyelőre nem tudnak gólt ütni.

34:00
    Most mintha más mérkőzést látnánk, megint feléledt az Astana.

33:10
    Tiltott felszabadítást láthattunk most mindkét oldalon.

32:00
    Ezek megint a vendéglátók percei. Beszorul a kazah együttes, de folyamatosan kiütik a korongot.

30:40
    Sotnieks lövését fogja Yeremeyev.

30:00
    A mai mérkőzés feléhez érkeztünk. A rigaiak nagy elánnal kezdtek, ami az utóbbi 10 percben fokozatosan megszűnt. Nincs még elveszve semmi sem, egyik csapat számára sem.

28:33

ROMAN SAVCHENKO szépít, még izgalmasabbá téve ezzel az összecsapást.

Gólpassz: Krasnoslobodtsev

27:03
    Vége az emberelőnynek, teljes létszámban a vendégek.

26:10
    Emberelőnyben Karsums veszélyeztetett, de Yeremeyev ma jó napot fogott ki.

25:03
    Belyakovnak (Barys) kell lekorcsolyáznia a büntetőpadra. 2 perces kiállítást kapott.

23:00
    Támadásban a rigaiak, tovább próbálkoznak.

21:45
    Johnson lövése az oldalhálón köt ki.

21:00
    Eddig semmi érdemleges nem történt a jégen. A Riga akarata érvényesül, nyomást gyakorol az ellenfélre.

20:01

Meglepetést okozott a mérkőzés első harmada. Kevesek által jósolt eredményt mutat a kijelző. Az első játékrész a rigaiak számára igen kedvezően alakult. Vajon a továbbiakban miként alakul a mérkőzés menete?

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:48
    Egyenlő létszámban a vendégek.

17:48
    Polishchuk (Barys) korcsolyázik le 2 percre.

15:56
    A Riga gólt szerzett!

Egy gyors kontrát követően ANDERS DZERINS egyedül korcsolyázhatott Yeremeyevre. Higgadtan a kapuba lőtte a korongot, kettőre növelve ezzel csapata előnyét.

Gólpassz: Meija

15:00
    Upper a legaktívabb a vendégeknél, de egyelőre nem találja a receptet Tellqvist kapusra.

14:00
    Cserélnek a felek, reméljük ettől megélénkül kicsit az összecsapás.

13:35
    Régóta hokiznak a csapatok megszakítás nélkül, azonban hiányoznak a lövőpozíciók és persze a lövések.

11:00
    Veszélyesebben játszanak a hazaiak Yeremeyevnek nagyon kell vigyáznia.

10:23
    1 perces reklámszünet következik.

09:00
    1-1 lest láthattunk mindkét oldalon.

06:20
    Galvins került helyzetbe, de lövését fogta Yeremeyev.

5:35
    Akár 2:0 is lehetne! A hazaiak német játékosa Upper került nagy helyzetbe, de a már tehetetlen Yeremeyev kapuja helyett mellé lőtt.

05:05
    Nagy nyomás nehezedik most a vendégekre. Űzik-hajtják a lett szurkolók a csapatukat. Mennek is előre rendesen!

3:53
    Antropov tüzelt, azonban lövését Tellqvist biztosan védte. A vendégek első helyzetét láthattuk.

02:45

JAMIE JOHNSONNAK sikerül az emberelőnyt a mérkőzés elején gólra váltania.

Gólpassz: Galvins és Redlihs

01:22
    Hutchinson (Barys) korcsolyázik le 2 percre bottal akasztás miatt.

00:30
    Tellqvistnek kellett rögtön az elején játékba avatkoznia. Buli jöhet a kapuja előtt.

00:01

Kezdősor:

Dinamo Riga: Tellqvist (Gudlevskis) – Galvins, Redlihs, Carle, Sotnieks, Porejs, Lavins, Ivanans – Johnson, Szczechura, Giroux - Nizhvijs, Karsums, Daugavins – Meija, Indrasis, Dzerins - Biezais, Bicevskis, Pavlovs

Barys Astana: Yeremeyev (Poluektov) - Mnatsjan, Grigoryev, Novopashin, Hedman, Belyakov, Rakhmanov, Savchenko, Litvinenko - Dawes, Boyd, Polishchuk - Rudenko, Upper, Starchenko - Antropov, Spiridonov - Zhailauov, Gavrilin, Krasnoslobodtsev - Bochenski

Játékvezetők: Gusev, Cyplakov - Michayevich, Nesterov.

Kedves Szurkolók!

Igazi "posztszovjet" mérkőzést láthatunk ma. Lettországba utazunk egy hokimeccs kedvéért. A hazaiak "kirakatcsapata", a Dinamo mérkőzik meg a kazah sztárklubbal, a Barys Astanával. A mérkőzés esélyese a jobb erőkből álló Barys, azonban a lett csapat bárki ellen fel tudja magát szívni. Sikerül ez ma?

Meglátjuk, mit tartogat számunkra a mérkőzés..

Jó szurkolást Kívánok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 3. Johnson (Galvins, Redlihs), 16. Dzerins (Meija) - 29. Savchenko (Krasnoslobodtsev), 60. Bochenski (Antropov), 64. Rudenko

Barisz Asztana: Yeremeyev (Poluektov) - Hutchinson, Grigoryev, Novopashin, Hedman, Belyakov, Rakhmanov, Savchenko, Litvinenko - Dawes, Boyd, Polishchuk - Rudenko, Upper, Starchenko - Antropov, Spiridonov - Zhailauov, Gavrilin, Krasnoslobodtsev - Bochenski

Játékvezetők: Gusev, Cyplakov - Michayevich, Nesterov