Amur Habarovszk – SZKA Szentpétervár 2:6 (vége) | Metallurg Novokuznyeck – Dinamo Moszkva 2:4 (vége) | Lokomotiv Jaroslavl – Avtomobilist Jekatyerinburg 4:1 (vége)
Atlant Mityiscsi – Traktor Cseljabinszk 3:4 (szétlövés után) | HC Slovan – Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk 1:2 (szétlövés után)
Metallurg Novokuznyeck
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Dinamo Moszkva
péntek 21.12.2012, 13:00 • Kuznyeckih Metallurgov, Novokuznyeck • KHL

A hazaiak csak az első harmadban tudtak az ellenfél fölé nőlni. A második és harmadik harmadban azonban a moszkvaiak egyértelműen jobbak voltak, így megérdemelten győztek. Tulajdonképpen a mérkőzés nagy részében nem forgott veszélyben a fővárosiak győzelme. Ezen nem lepődtünk meg, elvégre a KHL legjobb csapatát látta a Metallurg vendégül.

Köszönöm a megtisztelő figyelmüket! (15:11:36)

60:00

59:00
    Tulajdonképpen már eldőlt a mérkőzés.

58:00
    Az utolsó 2 perchez érkeztünk.

57:30
    Lazarev egymaga próbálkozik, de a Dinamo védelme túl kemény falat.

56:26
    Kiegészül a Dinamo Moszkva.

55:30
    Emberelőnyben sem sikerül a hazaiaknak gólt ütni.

55:10
    Islamov akcióját követően konfliktusba keveredik Bäckströmmel, de kiállítás nem lesz belőle.

54:26
    Pestunov (Dinamo) ül le két percre a padra.

52:01
    A Dinamo gólt szerzett!

ALEXANDER OVECHKIN megvillant, végre betalált a legnagyobb sztár is.

Gólpassz: Bäckström és Komarov

49:20
    Kirill Knyazev olyan sebességgel korcsolyázik, mintha a mérkőzés első percében lennénk. Még arra is maradt ereje, hogy egy löketet indítson el Lazushin kapuja felé, amit a portás kivéd.

47:00
    A Metallurg most egyértelműen gyengébb az ellenfelénél.

45:40
    Anton Lazarev előtt adódott egy lehetőség, de kihasználatlanul maradt.

45:05
    Soin fekszik a jégen, de úgy tűnik, hogy folyatni tudja a játékot. Islamov-val "találkozott" Soin, ott kapta az ütést.

44:30
    Több ígéretes akciót is vezettek a moszkvaiak, akár kétgólos is lehetne a különbség.

43:00
    Védekezni kényszerül a hazai gárda.

42:50
    A cseh Filip Novák újfent veszélyes akciót kezdeményezett.

42:30
    Kirill Knyazev próbálkozását jegyezhettük fel.

41:30
    Aktívabban kezdi az utolsó harmadot a Dinamo Moszkva.

40:40
    A túloldalon Kasyanchuk lövése is célt tévesztett.

40:20
    Kagarlitsky került ígéretes helyzetbe, de nem használta ki a lehetőséget.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmadban megrázta magát a Dinamo együttese. Ezt a játékrészt 0:2-vel hozták le, ami igen kedvező alapot adhat a záró harmadra. Nehéz dolga lesz a hazaiaknak, de helyzetük korántsem reménytelen.

40:00

39:43

NIKOLAS BACKSTRÖM épp a legjobbkor lövi csapata harmadik gólját, szünet előtt! Így a vendégek lelki előnnyel vonulhatnak pihenőre.

Gólpassz: Ovechkin

39:12
    Mereskin (Metallurg) korcsolyázik le két percre.

36:41
    Kasyanchuk került nagy helyzetbe, de Lazushin ma fantasztikusan véd!

36:00
    Metlyuk kapufa! Bumagin passzolt pontosan Metlyuknak, ő azonban a vasat találta telibe!

34:40
    Megvillan a mérkőzés legnagyobb sztárja, Alexander Ovechkin, de ő sem tud túljárni Lazushin eszén.

34:10
    Megalinsky egy életerős lövéssel tudatta, hogy a hazaiak is a pályán vannak. Sharychenkovnak kellett játékba avatkoznia.

33:21
    Jönnek a moszkvaiak! Gynge-Gorovikov duó veszélyeztet.

32:00
    Nagy erőkkel támad a Dinamo Moszkva.

30:11
    Kagarlitsky akciójánál Boikov mentett nagyot.

29:40
    Bumagin játszotta magát két védő gyűrűjében tisztára, de Sharychenkov megoldhatatlan akadályt jelentett.

28:20
    Hatalmas helyzet Novák előtt! A cseh játékos már megverte a fekvő Lazushint, de a lövése a kapufán csattant!

27:51
    Mereskin próbálkozott a túloldalon, de Sharychenkovnak ez csemege volt.

27:05
    Shchadilov próbálkozott egy nem túl életerős lövéssel, ez Lazushinnak gondot nem jelenthetett.

26:30
    A vendégek mestere az első sort küldi jégre, vajon ez meghozza a kívánt eredményt?

25:12
    Bäckström-Komarov akció végén utóbbi lőhetett, de Lazushin fantasztikusan védett. Ez hatalmas helyzet volt!

23:25
    Egy gyors kontrával próbálnak a hazaiak válaszolni, de Simon lövését védi Sharychenkov.

23:10
    Nem sokáig korcsolyázhattak a második harmadban előnyük tudatában a hazaiak.

23:00
    Csend honol most a novokuznyecki arénában.

22:38

SERGEI SOIN kiegyenlít! Lazushin kapusnak nem sok köze volta gólhoz, azt sem tudta hol a korong.

Gólpassz: Shchadilov

21:20
    Sokáig nem tudja a korongot magánál tartani a Metallurg Novokuznyeck csapata.

20:30
    Komarov veszélyeztet rögtön a harmad legelején, Lazushinnak résen kellett lennie.

20:01

Az eredményjelzőn 2:1-es hazai vezetést láthatunk, nem kis meglepetésre. Az ellenfél azonban a Dinamo Moszkva, amely biztosan nem hagyja annyiban a dolgot. Izgalmas második harmad elébe nézhetünk!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:50
    Úgy látszik, meglepetéssel zárul az első harmad.

18:30
    Alexander Ovechkin lövését blokkolják, eddig a klasszis nem tudott kibontakozni.

17:22
    Islamov veszélyeztetett, de Sharychenkov hatástalanította a próbálkozását.

16:38
    2:1-es szituációban támadhattak a hazaiak, de Robitaille "eltörte" a hokibotját, így oda a lehetőség.

15:48
    Megint a védelem segíti ki Lazushint, ezúttal Gorokhov lövését Nazarov blokkolja.

15:00
    Novák-Knyazev akciót Lazushin "füleli" le.

14:20
    Ha Lazushin már tehetetlen, kisegíti őt a hazaiak védelme, ahogy tette most Gynge lehetőségénél.

13:30
    A Dinamo nagy nehézségek árán jut el az ellenfél kapujáig, nagyon jól védekezik a hazai csapat.

12:58
    A cseh támadó Kvapil bizonyítja kvalitásait. Három Metallurg hokis gyűrűjében sikerült a korongot megtartania, de a társak nem segítettek, így oda a lehetőség.

12:00
    Egymás után két buli Lazushin "előterében". Egyre veszélyesebbek a vendégek!

11:30
    Kasyanchuk tesztelte Lazushint, de utóbbi a helyén volt.

11:00
    Szemmel láthatólag megfogta a vendégeket a hazaiak két találata.

09:59
    A Metallurg gólt szerzett!

NIKOLAI SKLADNICHENKO újra vezetéshez juttatja a vendéglátókat. Már érett a gól, végül csak megszületett.

Assziszt nélküli találat.

08:00
    Az eddigiek alapján elmondhatjuk, hogy a Novokuznyeck veszélyesebben játszik, a Dinamo annak ellenére, hogy kiegyenlített, nem találja a Metallurg játékának ellenszerét.

06:50
    Mindkét oldalon lehetőség: előbb Knyazev, majd Kagarlitsky előtt.

06:10
    Nazarovot állítja meg a Dinamo védelme.

05:25
    A gól megnyugtatta a játékosokat. A hazaiak hátul adogatnak, várják, hogy letámadjon az ellenfél, kicsalogatják őket.

04:01

DOMINIK GRANAK kiegyenlített. Nem vezettek sokáig a vendéglátók, hamar jött a válasz.

Gólpassz: Gorokhov

03:35
    Metlyuk (Metallurg) korcsolyázik le 2 percre.

03:03
    Kvapil lőtt elegánsan, de Lazushin nagyot védett.

02:20
    A Metallurg támadásban, ki szeretné használni a vendégek átmeneti zavarát, de Sharychenkov a "helyén" van.

02:00
    Meglepetéssel indul tehát az összecsapás!

01:25

ALEXANDER ISLAMOV vezetéshez juttatja a Metallurg Novokuznyeck csapatát!

Gólpassz: Lazarev

00:01

Kezdősor:

Játékvezetők: Naumov, Ščenjov – Metalnikov, Sirotkin..

Tisztelt Hoki Szerelmesek!

A KHL legerősebb csapata, a Dinamo lép ma jégre. Ha a papírformát vesszük alapul, nem kéne a fővárosiaknak gondot jelentsen a novokuznyecki kirándulás. Ehhez azonban oda kell tenniük magukat. Vajon képes lesz-e meglepetést okozni a Metallurg csapata?

Tartson velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 2. Islamov (Lazarev), 10. Skladnichenko - 5. Granak (Gorokhov), 23. Soin (Shchadilov), 40. Bäckström (Ovechkin), 53. Ovechkin (Komarov, Bäckström)

Metallurg Novokuznyeck: Lazushin (Klyuchinikov) – Megalinsky, Metlyuk, Grishin, Romanov, Sopel, Arzamastsev, Skutar, Yezhov – Kagarlitsky, Robitaille, Bumagin – Islamov, Lazarev, Mereskin – Chernykh, Skladnichenko, Zhafyarov – Nazarov, Simon, Turukin.
    Dinamo Moszkva: Sharychenkov (Volkov) – Granák, Gorokhov, Novák, Solovyov, Boikov, Shchadilov, Akishin – Komarov, Bäckström, Ovechkin – Kasyanchuk, Gorovikov, Gynge – Knyazev, Konkov, Soin – Mosalyov, Pestunov, Kvapil.

Játékvezetők: Naumov, Shchenyov – Metalnikov, Sirotkin.