KHL
Amur Habarovszk – Dinamo Moszkva 1:3 (vége) | HK Szibir Novoszibirszk – SZKA Szentpétervár 1:2 (vége) | CSZKA Moszkva – Szalavat Julajev 4:1 (vége)
HK Szibir Novoszibirszk
1:2 (0:2 0:0, 1:0)
SZKA Szentpétervár
vasárnap 23.12.2012, 11:00 • Szibir, Novosibirsk • KHL

Küzdelmes összecsapást láthattunk. Az SKA rutinosan megőrizte az előnyét. A vége szoros lett, de lehetett volna még szorosabb is. Sose tudjuk meg, mi történt volna, ha a Sibir belövi a helyzeteit, ha Bobrovsky nem véd élete formájában.. De hát túl sok a ha..

Köszönöm a figyelmüket! (13:28:05)

60:00

59:50
    Bobrovskynak nem kellett végül játékba avatkoznia.

59:15
    Timeout - HK Sibir Novosibirsk

58:50
    Glass a padon ül, már hatan játszanak a hazaiaknál.

56:45
    Kutuzov passzával Lehterä-t találta meg, aki nagy helyzetben hibázott!

54:00
    Nincs sok ideje a hazaiaknak, fokozniuk kellene a tempót.

50:49
    Kudroc (Sibir) korcsolyázik le két percre.

50:04
    Burdasov (SKA) korcsolyázik le két percre.

48:00
    A péterváriak első sora a jégen. Valószínű el szeretnék már most dönteni a mérkőzést.

47:00
    Arturs Kulda nagy helyzetben lőtt kapu mellé.

45:00
    A Novosibirsk csapata kezdeményez többet. Van még ideje az egyenlítésre, de nem lesz könnyű.

43:20
    Tarasenko löketét védte Glass.

42:30
    Shumakov lövését hatástalanította Bobrovsky.

41:30
    Prucha lőtt, de lövése elkerülte a kaput.

40:30
    Kovalchuk, Tikhonov és Tarasenko is veszélyeztette Glass kapuját.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmadban ugyan gólt nem láthattunk, viszont sok szép megoldást igen. Magabiztosan őrzi előnyüket a vendégek. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy Bobrovsky kapus ma bombaformában véd. Vajon a záró harmadban is így véd majd?

Maradjanak velünk!

40:00

39:45
    Enlund eszén járt túl nagy helyzetben a kitűnú Bobrovsky.

39:04
    Teljes létszámban a Novosibirsk.

38:40
    Kovalchuk -Tikhonov akciónál kellett Glassnak résen lennie.

37:40
    Thoresen lövését fogja Jeff Glass.

37:20
    Glass parádé Prucha lövésénél.

37:04
    Kudroc (Sibir) korcsolyázik le megpihenni - 2 perc.

35:40
    Kiegészül a Sibir.

35:00
    Kudroc és Kulda is lőhetett, de ma szenzációsan véd Bobrovsky.

34:35
    Kavarodás Bobrovsky kapuja előtt, nagyot mentett a kapus.

31:00
    Buzdítják a hazai szurkolók a kedvenceiket. Érzik, ha valamikor, most kellene betalálni, hogy szoros legyen az összecsapás.

29:55
    A szlovák válogatott Kudroc lövése alig suhan el a jobb felső sarok fölött. Bobrovsky ezt csak nézte.

29:27
    Prucha (Sibir) lesz az első kiállított a mai mérkőzésen.

28:35
    Kovalchuk először veszélyeztet a mai mérkőzésen! De Glass a helyén van.

28:15
    Malyshev okozott Bobrovskynak nagy fejfájást, de a kapus megoldotta.

27:00
    Lassan a mérkőzés feléhez érkezünk és még nem volt kiállítás. Szokatlan, mintha nem is hokimeccset néznénk.

26:40
    A Tarasenko-Glass párharcot utóbbi nyerte.

24:30
    Artyukhin tüzelt kapu fölé, ez nagyon veszélyes volt!

23:40
    A túloldalon is helyzetet jegyezhetünk fel. Kalinin passzolt Pruchának, aki kapu mellé lőtt.

23:13
    Jonas Enlund szépíthetett volna, egyedül korcsolyázott Bobrovsky kapusra, de mindhiába.

22:10
    Kevin Dallman nem csak védekezni tud, de ha kell, támadni is. Glass kapust foglalkoztatta.

21:35
    A Pétervár azzal az ötössel (második sor) szeretne válaszolni, amely ma mindkét találatot szülte.

21:00
    Aktívabban kezdenek a hazaiak.

20:01

Az első harmad után papírforma eredményt könyvelhetünk el. Villámrajtot vett a SKA, esélyt sem adva ellenfelének. A gól után is a péterváriak irányították a mérkőzést. Fölényüket újabb góllal sikerült növelniük.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:20
    Martesson lövését védte Glass kapus.

18:40
    Jól funkcionál a Thoresen-Martensson-Prucha hármas.

17:55
    Bobrovskynak most volt bőven feladata. Előbb Enlund riogatott, aztán Lehterä, végül pedig Krivonozhkin.

17:30
    Sok most a pontatlanság mindkét oldalon.

16:00
    A cseh válogatott hokista Prucha igen aktív, most is eleresztett egy életerős lövést.

15:00
    Eltelt 15 perc tiszta játékidő, de még kiállítást egyik oldalon sem láthattunk.

14:00
    Küzdenek a felek a jégen, nem adja fel a Novosibirsk csapata sem.

12:30
    Bobrovskynak kellett újfent egy nagy bravúrt bemutatnia! Nem unatkozik a vendégek kapusa sem.

11:30
    Dallman ma jól végzi a dolgát, most éppen Sannikovot állította meg.

09:40
    Shumakov nagy helyzetet hagyott ki! Pont a kapu közepébe ütötte a korongot, ahol Bobrovsky állt.

09:10
    Egy Fyodorov-Burdasov akció során tesztelik Glasst. Nagyon észnél kell most lennie a hazaiak kapusának.

08:10
    A hazai közönség érthetően nagyon elégedetlen. Ezt tetőzi, hogy a gól után is csak a Szentpétervár van a jégen. Mintha a hazaiak ott sem lennének.

07:13
    Az SKA gólt szerzett!

PETR PRUCHA növeli a vendégek előnyét. Jól startol az SKA Szentpétervár.

Gólpassz: Martensson

06:25
    Shumakov lőtt veszélyesen, de lövése elkerülte Bobrovsky kapuját.

05:37
    Kulda passzolt Malyshevnek, aki alig lőtt a jobb felső sarok fölé, Bobrovskyval az élen fellélegezhetnek a szentpéterváriak.

04:20
    Enlund-Lehterä akciót álíttja meg Dallman.

03:30
    Tarasenko folytatja a pétervári rohamokat, de Glass biztos lábakon áll.

02:20
    Artyukhin került helyzetbe, de Glass eszén nem tudott túljárni.

01:25
    Romanov próbált rögtön válaszolni, de Bobrovsky a helyén volt.

00:54

PATRICK THORESEN jóvoltából villámrajtot vesznek a vendégek, még egy perc sem telt el és már betaláltak a péterváriak.