Standard Liège – Beerschot AC 3:0 (vége) | RSC Anderlecht – Lierse SK 4:1 (vége)
RSC Anderlecht
4:1 (2:0)
Lierse SK
csütörtök 27.12.2012, 20:00 • Constant Vanden Stock Stadium, Anderlecht • Jupiler Pro League

Kicsit álmosan kezdődött a mérkőzés, de az Anderlecht az első félidőben szerzett két góllal gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést.

A szünet után is voltak veszélyes akciói a vendégeknek egyikből gól is született, de az csak a szépítésre volt elegendő, sőt Vargas egy meseszép találattal még erre is válaszolt a hosszabbításban.

Az Anderlecht ezzel a győzelemmel őrzi az előnyét az első helyen, a Lierse-nek meg továbbra is kapaszkodnia kell, ha el akar kerülni a veszélyzónából. (22:10:47)

92
    Az Anderlecht gólt szerzett!
    Egy balról érkező beadást RONALD VARGAS, felugorva, gyönyörű mozdulattal lő a jobb sarokba a tehetetlen Sels mellett! 4-1

90
    Vendég szöglet után Bourabia marad lesen

89
    Ismét Elgabas aktív, 17 méterről lő élesen a jobb alsó sarok irányába, Proto vetődve fogja a labdát

88
    Elgabas kever a bal szélen, aztán bevárja a támadással Saidit, de hosszú labdát ad neki

86
    De Sutter gyönyörű lövést ereszt meg a 16-os vonaláról, de a labda a kapufán csattan!

85
    Elgabast szerelik a 16-os előtt elég gyanús körülmények között

84
    Vendég szöglet jön, de az ötösön belül Hazurov támadja a kapust, szabadrúgás jön kifelé

82
    Safari ad be, a védőkről Vargas elé pattan a labda, de ő 14 méterről fölé lő

82
    Hazai akciót állít meg Lambot

A Lierse próbálkozik most nagyon elszántan

79
    Hazurov kap egy labdát, de Proto jól lép ki a kapujából és a mezőnybe vágja az indítást

75
    Újabb csere a Lierse-nél: lemegy Ayew, bejön Vercauteren.

70
    Jovanoviccsal szabálytalankodnak a 16-os bal sarkánál, Biglia bead, a hosszú saroknál a védők szögletre tisztáznak

68
    Heymans akaszt meg egy hazai akciót, de az ellentámadással a támadó harmadig sem jut a Lierse

67
    Újabb Anderlecht-akció zajlik kicsit körülményesen, majd Gillet szabálytalankodik, jöhetnek a vendégek

66
    Mbukani keverget a bal szélen, szerelik, a bedobásból De Sutter hosszan szökteti magát

63
    Lierse-csere: Wils helyén Hairemans.

A gól után a vendégek kerülnek fölénybe

59
    A Lierse gólt szerzett!
    Bourabia egy szabadrúhást ível a kapu elé, a védők kifejelik, de az érkező MOHAMED ELGABAS 14 méterről kapásból a jobb alsó sarokba vágja a labdát. 3-1

59
    KIegyenlítetté vált a játék az utóbbi percekben

57
    Az első csere a Lierse-nél: lemegy Heymans, bejön Aboumosalam.

56
    Bruno ad be jobbról, Biglia érkezik középen 10 méterről lő, de egy védőről szögletre pattan a labda

55
    21 méterről jár a szabadrúgás, Biglia szúrja rá, de a középre tartó bombát szögletre öklözi Sels kapus

53
    Mbokani ellen szabálytalankodnak, a csatárt ápolni kell, áll a játék

51
    Gillet megy el a jobb szélen a középre adott labdáját TOM DE SUTTER szép mozdulattal, kapásból helyezi a bal sarokba 13 méterről. 3-0

50
    32 méterről végez el szabadrúgást Bourabia, a lövése mellé száll jó egy méterrel

49
    Hazurov léphetne ki egy labdával, de pontatlan az átadás

Az Anderlecht játszik fölényben a második játékrész elején

46
    Mbokani elől az ötösön nagy helyzetben ment Saidi

46

Kicsit álmosan indult a mérkőzés, majd itt is, ott is helyzetek adódtak, még talán a vendégek előtt nagyobbak, de az első gólt a semmiből szerezte az Anderlecht, akik támadásban maradtak.

A Lierse kontrái veszélyesek voltak, egyenlíthettek volna, de a futball törvénye büntette őket a második hazai góllal. Ezek után nehéz helyzetben vannak a vendégek, míg az Anderlecht már nyugodtan játszhatja a labdabirtokláson alapuló játékát.

45
    Hazurov kerül helyzetbe, majd Elgabas ível kapura, Proto hárít

45
    Jovanovic kap jó beadást a jobb oldalról, de rosszul találja el a labdát, így oda a helyzet

44
    Hazurovot indítanák a vendégek, les miatt szabadrúgás a hazaiaknak

42
    Jovanovic játsziik össze De Sutterrel ismét, de pontatlan a visszakapott labda

Ezzel a két góllal már megnyugtató előnyben vannak a hazaiak, pedig pár perce még hatalmas helyzetet hagyott ki a Lierse

38
    De Sutter gyönyörű labdát ad 10 méterre a kaputól MILAN JOVANOVICNAk, aki megtolja, majd a kapus lába között a hálóba helyez! 2-0

37
    Ismét Bruno ad be, Ouka fejeli ki a labdát

Most a pálya közepén zajlik a játék

36
    Hazurov kap hatalmas labdát Bourabiától, el is gurítja a kapus mellett, de a védők utolérik a gólvonal előtt

34
    Safari ugratja ki Jovanovicot, de szerb csatár lesen áll

Az Anderlecht marad támadásban a semmiből jött gól után

30
    Bruno ad be mintaszerűen a jobb szélről, DIEUMERCI MBOKANI 9 méterről középről a védők közül fejel a jobb alsó sarokba! 1-0

29
    Ismét vendég akció, de ezt meghiúsítja Nuytinck

28
    A szöglet után Wils lő magasan fölé

28
    Egy szép szabadrúgáskombináció végén Hazurov lő a kapusba, majd Elgabas lövését kell védenie Protónak