Traktor Cseljabinszk – HK Szibir Novoszibirszk 2:3 (szétlövés után) | Avangard Omszk – Atlant Mityiscsi 0:1 (vége) | SZKA Szentpétervár – Lev 5:3 (vége)
SZKA Szentpétervár
5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Lev Praha
vasárnap 30.12.2012, 14:00 • Jégpalota, Szentpétervár • KHL

Nehezen indult, de a végére igazán jó fordulatos, és izgalmas mérkőzést követhetünk figyelemmel . A harmadik harmadban több helyzete volt a Szentpétervári csapatnak, és amikor kellett akkor még okosan megtartották a korongot. (16:39:32)

60:00
    Mérkőzés vége

59:59
    Az SKA gólt szerzett!
    Prágaiak lehozták a kapust, és KOVALCHUK ILYA az üres kapuba lőtte a mérkőzés utolsó gólját. Gólpasszok: Tikhonov Viktor, Dallman Kevin

59:29
    Kiállítás a vendégektől 2 perc Nemec cross-checking

59:01
    Az SKA ügyesen tartja a korongot a LEV harmadában, és így nem ad esélyt az ellenfélnek a egyenlítésre

54:25
    Nagy kavarodás az SKA kapuja ellőt. Bobrovsky kapus megoldja, és már birtokában van a pakk

49:08
    Sok ígéretes támadás komolyabb befejezés nélkül mindkét oldalon.

47:51
    Igazi nagy iramú mérkőzést láthatunk ezekben a percekben

46:44
    Hosszú játék résznek lehetünk tanúi megszakítás nélkül

45:50
    Mezőnyfölényben játszanak a hazaiak, odaszegezték a vendégeket a saját kapujukhoz

44:44
    Veszélyes Burdasov korong a kapu elé

43:50
    Most jól játszik az SKA, nem enged meg jóformán semmit az ellenfélnek

42:41
    KOVALCHUK ILLYA becselezte magát a palánktól egész a kapu elé és bevarrta a rövid sarokba. Gólpassz: TIKHONOV VIKTOR

41:51
    Most Alexandrov hagyott ki nagy ziccert, egymás után maradnak ki a jobbnál jobb SKA helyzetek

40:32
    Martensson jó helyzetben közelről kihagyta, Stepánek szépen védett.

40:11

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Változatos jó, helyzetekben gazdag második harmadot látunk. Mindkét oldalon több jó gólhelyzetnek lehetünk tanúi. Az utolsó harmadra marad a döntés, teljesen nyílt a mérkőzés.

40:00

39:22

38:10
    Sorozatban eresztenek el jobbnál jobb lövéseket az SKA hátvédek, de nem sikerül gólt szerezni

37:20
    Kiállítás a vendégektől 2 perc Krejcík bottal akasztásért

36:30
    Vrána óriási helyzetben mellé puffantott

34:48
    A Lev gólt szerzett!
    Kavarodás a Szentpétervári kapu ellőt és SVOBODA JAROSLAV találja meg a korongot a lábak között, és belövi.
    Gólpasszok: Hossa Marcel, Surový Tomás

34:03
    Kemény Rachunek lövés a kék vonaltól. Bobrovsky ügyesen elkapja.

33:18
    A kék vonaltól egy lövést PRUCHA PETR kotor be a kapuba közelről. Gólpassz: Martensson Toni, Semenov Alexei

33:01
    Tarasenko egész közelről veszélyeztette a LEV kapuját. Stepánek bravúr.

32:20
    Tilos felszabadítás (LEV)

31:25
    Ígéretes Prágai akciót Rachunek egy lövéssel fejez be

30:35
    A kapu mögött a palánknál nagy küzdelem folyik a korongért az SKA harmadában.

29:49
    Les (SKA)

28:45
    Prucha bombája közelről, Stepánek kiüti

28:02
    Középső harmadban folyik most javarészt a játék, egyik csapat sem tudd helyzetbe kerülni

26:44
    A kapu mögött kevertek egy kicsit a Prágaiak, de semmi nem lett belőle

25:32
    Jól járassák, pontos gyors passzokkal a korongot a hazaiak, csak a befejezés hiányzik

21:39
    Jó kiugratás után NEPRYAYEV IVAN egyedül korcsolyázott a kapura, és szépen bevarrta a jobb sarokba. Gólpassz: Bobrovsky Sergei, Pervyshin Andrei

21:20
    Les (LEV)

20:41
    Danielson pontos kemény lövése. Bobrovsky szépen védett

20:01

Az első harmadban jobban játszott a LEV és megérdemelten vezet. Legtöbb esemény a harmad végén volt, amikor végre az SKA is kivette egy kicsit a részét a játékból, amihez egy emberelőny kellet. Folytatás 15 perc múlva.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:19
    Kiállítás a hazaiaktól 2 perc Thoresen fogásért

18:52
    A kapu mögül kapott VORÁCEK JAKUB egy jó pakkot, és védhetetlenül betalált. Gólpasszok: Christensen Erik, Svoboda Jaroslav

18:33
    Szép Kovalcuk keresztpassz, és DALLMAN KEVIN az üres kapuba gólt szerez. Gólpassz: Kovalchuk Ilya

05:31
    Szétszórt pontatlan játék folyik most a pályán, mindkét csapat jól védekezik a saját harmada előtt, és nem enged meg a másiknak semmit

Kezdősor:

SKA Szentpétervár: Bobrovsky (Ivannikov) - Alexandrov, Kalinin, Dallman, Semenov, Chudinov, Pervyshin, Berdyukov - Tarasenko, Burdasov, Afinogenov, Artyukhin, Thoresen, Rybin, Fedorov, Kovalchuk, Kucheryavenko, Nepryayev, Prucha, Tikhonov, Martensson

Lev Praha: Stepánek (Kocián) - Hunkes, Porseland, Chára, Nemec, Oystrick, Krejcík, Mikus - Vorácek, Hossa, Karamnov, Cingel, Christensen, Cipulis, Danielsson, Surový, Rachunek, Repík, Vrána, Birner, Svoboda

Játékvezetők: Zakharov, Ronn - Zakharenkov, Putilin.

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon szólnak a himnuszok

Az év utolsó meccsére a Prágaiak a Szentpétervár forró jegére utaznak. Jukka Jalonen vezetése alatt az SKA csapata jól menetel, és a második helyet foglalja el a nyugati csoportban. A számláján eddig 80 pont van. Lev Praha a hetedik helyet foglalja el 54 ponttal.

Mindkét csapat a legutóbbi mérkőzését megnyerte. Nagyobb meglepetést természetesen a Lev együttese okozta, mégpedig azért mert simán legyőzte a Dinamo csapatát Moszkvában. A szentpéterváriak hazai közönség előtt Kovalcuk góljának köszönhetően begyűjtötték a kötelező két pontot a Slovan Bratislava ellen a lehető legkisebb különbséggel nyertek 1:0 ra. Mindenesetre nem lesz könnyű dolga a Szentpéterváriaknak a Lev csapata ellen.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 19. Dahlman (Kovalchuk), 22. Nepryayev (Bobrovsky, Pervyshin), 34. Prucha (Martensson, Semenov), 43. Kovalchuk (Tikhonov), 60. Kovalchuk (Tikhonov, Dallman) - 10. Nemec (Hossa, Vrána), 19. Vorácek (Christensen, Svoboda), 35. Svoboda (Hossa, Surový)

SZKA Szentpétervár: Bobrovsky (Ivannikov) - Alexandrov, Kalinin, Dallman, Semenov, Chudinov, Pervyshin, Berdyukov - Tarasenko, Burdasov, Afinogenov, Artyukhin, Thoresen, Rybin, Fedorov, Kovalchuk, Kucheryavenko, Nepryayev, Prucha, Tikhonov, Martensson

Játékvezetők: Zakharov, Ronn - Zakharenkov, Putilin