HC Vítkovice Steel – HC Davos 4:5 (vége)
HC Vítkovice Ridera
4:5 (0:1,2:2,2:2)
HC Davos
vasárnap 30.12.2012, 20:15 • Vaillant Arena • Spengler-kupa

Nagy elődöntőt játszottak a csapatok, fordulatokkal, szebbnél szebb gólokkal, a szurkolók pedig gondoskodtak a kitűnő hangulatról.

Nagyon úgy tűnt, hogy könnyed győzelmet aratnak a hazaiak, de a csehek nem így gondolták, egyenlítettek kétszer, sőt fordítottak is egy ízben. Talán, ha kicsit rutinosabbak, akkor nem egyenlíthetett volna tíz másodperc alatt a második harmadban a Davos, de ott nem véletlenül játszik Kane, Thornton, vagy éppen Taticek, velük azért jobb csapat a Svájci.

A Davos a holnapi döntőben a Kanada Teammel találkozik, és valószínűleg nem ismétlődik meg a csoportmeccs eredménye, mert akkor 5-0-ra a tengerentúliak nyertek. Persze nyerhetnek, de egy ilyen teljesítményt nyújtó Davos azért kemény dió lesz.

Tehát a döntő: holnap 12:00. (22:45:47)

60:00

59:40
    A Davos gólt szerzett!
    Joggi ad egy jó korongot a kék vonalon álló PATRICK KANE-NEK, aki elindul a kapu felé és hihetetlenül nagy gólt lő a rövid felső sarokba. 4-5 Assziszt: Joggi

59:30
    Kane kap egy korongot a kapusba lő, aztán a visszapattanóval megpróbálja megkerülni a kaput, de így sem talál be

A Vítkovice gólt szerzett!
    Roman kerüli meg a kaput, de előtte nagyon ügyesen a rövid saroknál helyezkedő VLADIMIR SVACINÁNAK adja a korongot, ő a hálóba továbbít! 4-4 Assziszt: Roman

Sciaroni üti kapura a korongot, üggyel.bajjal hárítanak

Aztán előny nélkül is felállnak a csehek, próbálkoznak rendesen...

A Davos teljes létszámban.

51:50
    Felállnak a csehek, Kudelka lő kapura, Huna próbál beleszúrni a korongba, Berra fogja, kisebb csetepaté is kialakul...

Lesre futnak a csehek, név szerint Roman...

Kane kap megint egy jó korongot Hofmanntól, a lövés Sindelarig jut

Most megint feladták a leckét a Vitkovicének...

46:30
    Taticek indításával JOE THORNTON lép ki középen, ő nem hibázza el a helyzetet, nagy erővel a hálóba lő! 3-4 Assziszt: Taticek

45:40
    A túloldalon Berrának kell bravúrt bemutatnia Kucsera lövése után

45:10
    Berra véd nagyot, nem találja a korongot, kétszer is visszateszik a kapu elé a csehek, de nincs gól

44:10
    Marha egy indítással lép ki középen, és tiszta helyzetből nem talál a kapuba

42:45
    Egy kipattanót közelről a levegőből üt a kapuba ROMAN SZTURC!. 3-3 Assziszt: Walker, Hruska

Kicsit leült a mérkőzés

41:05
    Buli a hazai kapu előtt, a Davos hozza el a korongot, lesre futnak

A hazaiak támadnak

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Két -két gólt szereztek a csapatok ebben a harmadban, így maradt a hazai előny, de a csehek kitettek magukért. Két-három nagyon jó lövésük is volt a gólon kívül, de miután a Davos fordított, nagyon elkapták a fonalat, két kapuvasat is lőttek, így végül a Vitkovice örülhet, hogy maradt az egy gólos hátrányuk.

Kucsera helyzete, Berra a helyén

A csehek kezdhetnek mindent elölről, talán vérszemet kaptak, és nem figyeltek eléggé a kontrákra

36:05
    Hoffmann ad óriási indítást DARIO BURGLERNEk, aki kicselezi a kapust és a hálóba emel! 2-3 Assziszt: Hoffmann

31:50
    Gólszerző GREGORY HOFFMANN egy kipattanót kotor közelről a hálóba! 2-2 Assziszt: Sykora, Von Arx

31:15
    Gólszerző TOMÁS KUDELKA jól érkezik egy centerezésre, közelről lő a hálóba! 2-1 Assziszt: Huna

29:45
    Kucsera a bal oldalon kapott óriási korongot, de a lecsúszott lövés a kapuvasról pattan ki

25:55
    Kane, Thornton, Burgler összjáték, de lövés nincs, az ellentámadásból Berrának kell védeni

25:20
    Sykora ad vissza a kapu mögül, Von Arx próbálkozik egy lövéssel, Sindelar a végállomás

20:01

Jobbára hazai fölényben telt az első harmad, voltak szép akciói a cseheknek is, de az igazán szép támadást Kane vezette, amivel előnybe is került a Davos.

Ugyanabban a mederben folytatódott a mérkőzés, helyzet itt is, ott is, de talán több esélye a hazaiaknak volt a góllövésre, és a Vitkovice Kane kiállítását sem tudta kihasználni a harmad legvégén.