Szlovákia – Lettország 5:3 (vége)
Szlovákia
5:3 (1:1,2:0, 2:2)
Lettország
csütörtök 03.01.2013, 12:00 • Sport Palace, Ufa • U18 Div. I/B Férfi Világbajnokság

Nagyon izgalmasra sikeredett az utolsó harmad, és úgy nézet ki, hogy a Szlovákok elpackázzák az előnyüket, de végül hozzájuk fordult a szerencse, és sikerült megnyerni ezt a fontos összecsapást.
    Így most már jövőre is ott lehetnek a legjobbak közt a világbajnokságon.
    (14:25:16)

60:00

59:47
    Szlovákia gólt szerzett!
    Végérvényesen eldőlt a meccs. DANO MARKO az üres kapuba lőtte a mérkőzés utolsó gólját. Gólpassz nélkül.

54:35
    BÍRES ANDREJ a kék vonaltól a felső sarokba egy védhetetlen lövést küldött. Gólpasszok: Ceresnák Peter, Dano Marko

53:19
    Kettő perces kiállítás a Lettektől Siksna kap két perccet

53:13
    Újabb 2 perces Szlovák kiállítás a megengedetnél több játékos a jégen

52:32
    Most meg Siksnis találja telibe a vasat, most nagy szerencséjük van a Szlovákoknak

51:55
    Óriási Lett helyzet Edgars Kurmis a kapu vasat találja telibe

50:46
    Kettő perces kiállítás a Szlovákoktól

50:22
    Lettország gólt szerzett!
    EDGARS KULDA a kék vonaltól kihasználta az emberelőnyt. Gólpasszok: Siksna Edgars, Jevpalovs MŃikita

50:03
    Kettő perces kiállítás a Szlovákoktól, Mikus volt a tettes

49:02
    Három Lett játékos ment egyedül a kapura, de Blugers önző módon elpuskázta a helyzetet

45:14
    A kék vonaltól egy gyengébb lövést nézet el a Szlovák kapus.Gólszerző: JEVPALOVS NIKITA Gólpassz:Blugers Teodors

42:49
    Les(SVK)

42:21
    A Lettek most enyhe mezőnyfölényben játszanak.

41:36
    Tilos felszabadítás (SVK)

40:35
    Mikus lövése Punennovs mellén kötött ki

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Szlovákia a harmad nagy részében jobb volt a Lettektől, el is húztak két góllal. A Lettek a vége felé eléggé rohamozták az ellenfél kapuját, de nem sikerült a góllövés.

40:00

39:10
    Most mintha mindent egy lapra tennének a Lettek és próbálkoznak egy gólt elérni meg a harmad vége előtt

38:02
    Sevcenko körbe korcsolyázta a kaput és fonákkal veszélyeztetett

37:39
    Les(LAT)

36:49
    Skuratovs a kék vonaltól telibe lőtte a KAPU VAST!

35:11
    Most Nagy kapusnak kellet egymás után több bravúros védést is bemutatni

33:19
    Kapuscsere a Letteknél Merzlikins helyére Punnenovs jön be.

33:19
    Szlovákia máris kihasználja emberelőnyét DANO MARKO a gólszerző. Gólpassz: Nechala Tomás

32:48
    Kettő perces kiállítás a Lettektől, Nikita Jevpalovs megy ki gáncsolásért

32:18
    Szlovákia most végérvényesen elakarja dönteni a mérkőzést

30:54
    MIKÚS TOMÁS kicselezett két játékost is, majd fonákkal szép gólt lőtt. Gólpasszok: Matis Matús, Uhrík Michal

25:58
    Réwai indítása csak centikkel hagyta el Uhrík botját, aki helyzetbe kerülhetett volna

22:44
    Mráz a kapu mögül becselezte magát egész a Lett kapu elé, és nagy helyzetbe hozta magát, de kimaradt.

21:18
    Kuzmenkovs a másik oldalon lőtt egy nagyot, de levágódott a lövés

20:49
    Matis egy jó passzal kereste játékostársát, de Dano rosszul kezelte le a korongot

20:01

A Lettek jobban kezdték a harmadot. Meglepték a Szlovákokat egy gyors góllal az elején, de az után többet kezdeményeztek a Szlovákok, és sikerült az egyenlítés. Továbbra is nyílt a mérkőzés.

14:03
    Ahogy kiegészültek a Lettek a Szlovákok BÍRES ANDREJ réven gólt szereztek. Gólpasszok: Korim Karol, Mráz Richard

09:53
    Jevpalovs lövése a kapu mellet suhant el. Nagy kapus csak nézett egyet.

01:26
    OZOLINS KARLINS meglepte a jobb körből, egy lövéssel Nagy kapust. Gólpassz:Bukarts Richards

00:35
    Mindjárt az elején a Lettek nagy helyzetbe kerültek

00:01

A mérkőzés kezdette eltolódik körülbelül 10 perccel

Kezdősor:

Szlovákia: Nagy (Romancík) - Ceresnák, Nechala, Mikús, Dano, Matis - Rusina, Bagin, R. Mráz, Bíres, B. Mráz - Bajanik, Korim, Kolena, Uhrík, Reway - Buri, Hudec, Rapác, Fujerik

Lettország: Merzlikins (Punnenovs) - Rosinskis, Lupsbergs, Kulda, Blugers, Jevpalovs - Siksna, Zvirbulis, Lipsbergs, Kuzmenkovs, Jelisejevs - Nimanis, Skuratovs, Bukarts, Ozolins, Kurmis - Augstkalns, Siksnis, Sevcenko, Rancevs

Játékvezetők: Jablukov (GER), Levonen (FIN) - Haster (SWE), Sivov (RUS).

Mindkét csapatnak kulcsfontosságú a mai mérkőzés. Szlovákiának elég egy pontot szereznie, és akkor már biztosan ott lesznek a jövő évi világbajnokságon is a legjobbak között. Lettország nehezebb helyzetben van, mert eddig pont nélkül a tabella utolsó helyét foglalja el.

A papírforma a Szlovákok mellett szól. Eddig elég hullámzó volt a teljesítményük, elcsíptek egy pontot Oroszországnak, megszorongatták Kanadát, legyőzték Németországot, és simán kikaptak az Egyesült Államoktól, de a hokiban, mint minden sportban nem a papírforma, hanem az aznapi teljesítmény meg néha a szerencse is döntő tényező lehet.

Meglátjuk melyik csapat örülhet majd a meccs végén.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 15. Bíres (Korim, Mráz), 31. Mikús (Matis, Uhrík), 34. Dano (Nechala), 55. Bíres (Ceresnák, Dano), 60. Dano - 2. Ozolins (Bukarts), 46. Jevpalovs (Blugers), 51. Kulda (Siksna, Jevpalovs)

Játékvezetők: Jablukov (GER), Levonen (FIN) - Haster (SWE), Sivov (RUS)