KHL
Lokomotiv Jaroslavl – Vityaz Csehov 2:1 (vége) | Lev – Avtomobilist Jekatyerinburg 1:0 (vége) | HC Slovan – Metallurg Magnyitogorszk 4:3 (szétlövés után)
szétlövés vége
HC Slovan Bratislava
4:3 (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Metallurg Magnyitogorszk
vasárnap 06.01.2013, 17:00 • Slovnaft Arena, Pozsony • KHL

Izgalmas jó mérkőzést láthatunk. A Slovan végül győzött és megszerezte a két pontot. Szép gólok potyogtak mindkét oldalon. Janus kapusnak sokat köszönhet a Slovan, de Ahonen is jól védet. A mérkőzés egészét nézve a Metallurg többet támadott, és tisztább gól helyzetei voltak, de a Slovan jól védekezett és szó szerint kiharcolta a mai sikert. (19:39:11)

65:00
    A Slovan gólt szerzett!
    BLIZNÁK MÁRIO szépen bevarrta a bal felső sarokba a büntetőt, és eldöntötte a mérkőzést

Kezdődik SO.

A hosszabbításban mindkét csapatnak voltak helyzeteik, de nem született gól, így a büntetők döntenek.

62:40
    Miklík szépen becselezte magát a kapu elé és veszélyeztette egy lövéssel Ahonen kapust

61:32
    Misharin távoli lövését Janus kiüti

60:43
    Máris támadásba kezd a Metallurg, és beszorítja a Slovant

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

Ebben a harmadban a Slovan szép gólt lőtt és kihasználta így a harmadik emberelőnyét is. Azután a Metallurg óriási nyomást gyakorolt a Slovan kapujára, de csak az egyenlítésre volt elég.
    A hosszabbításban, vagy a büntetőkkel fog eldőlni a mérkőzés.

58:10
    Malkin óriási helyzetben eltalálja a jobb kapu vasat!

49:20
    Presinger veszélyesen passzolt keresztbe egy korongot a kapu elé és Kudrna kihagyta

48:12
    A Metallurg gólt szerzett!
    MOZYAKIN SERGEI kapott egy szép passzot, és közelről betalált. Gólpassz:Malkin Evgeny, Kulemin Nikolai

44:04
    Most szépen kisakkozták a Slovan játékosai a Metallurg védelmét es HUDÁCEK LIBOR az üres kapuba kényelmesen helyezte be a pakkot . Gólpassz: Lipiansky Ján, Sersen Michal

Elkezdődött a harmadik harmad.

Egész harmadban támadott a Metallurg, és jobbnál jobb helyzeteket hagyott ki, de a harmad végén már nem bírta a Slovan a nyomást, és Janus kapus húsz másodpercen belül két gólt is kapott. Az utolsó harmadra marad a döntés.

40:00

39:43
    12 másodperccel a gól után MOZYAKIN SERGEI szép passz után kiegyenlít. Gólpassz: Kulemin Nikolai, Malkin Evgeny

39:31
    MALKIN EVGENY kihasználja rögtön az emberelőnyt. Gólpassz:Kulemin Nikolai, Sergei Mozyakin

34:40
    Jól járassák, pontos gyors passzokkal a korongot a hazaiak, csak a befejezés hiányzik

29:08
    Metallurg továbbra is mindent megpróbál, de kivédekezi a Slovan az emberhátrányt

28:20
    Janus akkorát védet, hogy a kör védése lesz, Mozjakin hagyta ki megint.

23:20
    Jól védi a Slovan a középső harmadot, és Malkinék eddig nem tudnak mit kitalálni

22:05
    Les(Metallurg)

21:35
    Slovan jól kevergetett most, és az akció végén, Sersen egy kemény lövést küldött Ahonen kapusra

20:41
    Antipin egész közelről, majdnem betalált

20:01

A Slovan szemszögéből egy nagyon jó harmadot láthatunk, kihasználták mindkét emberelőnyüket, Janus kapus ismét remekelt, és így meglepetésre az esélyesebb Metallurg két gólos hátránnyal vonul be az öltözőbe. 15 perc szünet következik.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:48

19:30
    Bartovic lövése jobb oldalról, Ahonen kiüti

18:41
    Most mindent megpróbálnak Malkinék, hogy betaláljanak.

17:35
    Slovan jól védekezik, és máris kontrázik

16:15
    Malkin nagy helyzetben , de kimaradt

15:18
    Bartovic visszapasszolt, és HUDÁCEK LIBOR laposan a jobb alsóba betalált. Gólpassz: Bartovic Milan, Lipiansky Ján

12:30
    Sok ígéretes támadás komolyabb befejezés nélkül mindkét oldalon.

11:32
    Jó Slovan kombináció végén Vondrka lövése lepattant

10:50
    Janus most biztosan véd egy lövést

09:36
    Hudácek jobb oldalról egy szép keretpasszt küldött és BARTOVIC MILAN az üres kapuba lőtte a korongot.Gólpassz:Hudácek Libor, Lipiansky Ján

03:40
    Lipiansky nagy helyzetbe passzolt, Hudácek egyedül mehetett volna a kapura, de elrontotta

Kezdősor:

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Visnovský, Sigalet, Vondrka, Bliznák, Miklík - Sersen, Sekera Hudácek, Lipiansky (C), Bartovic (A) - Svarný, Mihálik, Bakos, Kytnár, Kukumberg (A) - Trska, Ölvecký, Preisinger Kudrna

Metallurg Magnyitogorszk: Ahonen (Gelashvili) - Antipin, Misharin, Khabarov, Gonchar, Bernatsky, Bondarev, Antonovsky - Kulemin, Malkin, Mozyakin - Zuccarello, O'Reilly, Platonov - Potekhin, Hodgman, Kazionov - Zdunov, Yakubov, Lisin

Játékvezetők: Buturlin, Nalivaiko - Menshikh, Nazarov.

Pozsonyba, ma az egyik nagy esélyes, akár a végső győzelemre a KHL-ben és a Gagarin kupa elnyerésére a Metallurg Magnyitogorszk látogat el. A Metallurg jelenleg nagyon jó formában van.A legutóbbi három meccsét megnyerte olyan fölénnyel, hogy 16 gólt lőtt, és egyet sem kapott.Ellenfele a Slovan, gyűjtögeti a szükséges pontokat. Kevés gólt kap, de ugyanakkor keveset is lő.

Várható hogy a mai mérkőzésen is elsősorban a védekezésre fog odafigyelni a Slovan, és majd kontrákkal próbálja meglepni ellenfelét. Janus kapus egy fontos tényező a Slovan játékában, aki nagyon kevés gólt kap, és bravúros védéseket mutat be. Eddig 2148 percet védet a Slovan kapujában, és 2,04-es a kapott gól átlaga egy meccsre. A másik oldalon még jobb mutatókkal Ahonen Ari, aki 1,81-es átlaggal rendelkezik, és három meccsen zsinórban még gólt se kapott.

Legnagyobb veszély a Slovan kapujára a Malkin-Mozjakin páros lesz a két legjobb góllövő a Metallurg csapatában, együtt 50 gólt értek el a 144-ből. A legutóbbi mérkőzésen Malkin mesterhármasával nyert a Metallurg 3:0-ra.

Biztos, hogy sok fog múlni a kapusok teljesítményén ma is. Telt ház várja a mérkőzést. Mindenkinek, aki szereti a jó hokit, csak ajánlani tudom ezt a mérkőzést.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 10. Bartovic (Hudácek, Lipiansky), 16. Hudácek (Bartovic, Lipiansky), 45. Hudácek (Lipiansky, Sersen), 65. Bliznák (bünt.) - 40. Malkin (Kulemin, Mozyakin), 40. Mozyakin (Kulemin, Malkin), 49. Mozyakin (Malkin, Kulemin)

Játékvezetők: Buturlin, Nalivaiko - Menshikh, Nazarov

Nézőszám: 10055