Bradford City – Aston Villa FC 3:1 (vége)
Bradford City
3:1 (1-0)
Aston Villa FC
kedd 08.01.2013, 19:45 • Valley Parade, Bradford • Angol Ligakupa

Vége! A Bradford City óriási meglepetésre harmadik PL-ellenfelét is maga alá gyűri, igaz a Villa a visszavágóra legalább a három gombóc mellé egy gólt is szerzett, ezzel még nyílt a párharc. Ma azonban nem nyújtottak olyan teljesítményt, amely alapján a Ligakupa döntőjében lenne a helyük! (22:39:34)

94
    A nyolcadik szöglet Turgotté!

93
    Jones hetedszer is szögletet végez el. A kis szöglet után Turgott veszti el.

93
    Atkinsont szereli a Villa térfelének sarkánál Bannan. Feladták a vendégek.

92
    A gólszerző is elsárgul.

91
    N'Zogbia esik el a tizenhatoson belül, nincs tizenegyes. A kontrát Delph állítja meg.

90
    Duke kapott sárga lapot gólöröméért.

89
    A Bradford City gólt szerzett!

A másik középső védő, MCHUGH is mattolja Givent, a hatodik Jones-szöglet után tisztán fejel, ő éppen a bal felsőt választja! Ezzel 3-1!!!!

88
    Hanson valószínűleg nem realizálta, hogy az előrevágott labdánál Bennettel állt szemben, hiszen akkor nem hátrapasszolta volna, hanem megpróbálja megoldani egyedül!

87
    Good ment szöglet helyett bedobásra.

85
    Bent nem bírta tovább, helyén az ír Burke!

84
    Ez újra teljesen nyílttá teszi a párharcot, a Bradfordnak valószínűleg be kell majd találnia a Trinity Roadon is, hiszen 1-0 már az ő vesztüket jelentené!

83
    Az Aston Villa gólt szerzett!

Szépít a Villa! WEIMANN egy súlyos sérülést is kockáztatva elemeli Duke mellett a Benteke fejese után egy védő fején továbbpattanó labdát, 2-1!!

82
    Egy 3. hazai gól akár a párharcot is eldönthetné, amíg a Villa képtelen idegenben betalálni!

81
    Úgy fest, a Bradfordnak meglesz a 3. Premier League-s préda is, ezzel helyreáll a törvény: a Bradford több PL-csapatot győz le idén, mint a QPR!

80
    Könnyű préda Givennek.

79
    Wells szalad bele védőjébe, szabadrúgás veszélyes helyről!

78
    Hanson a jobb oldali ívelést csukafejessel felső lécre fejeli!!! 3-0 is lehetett volna!

78
    Delph buktatja csúnyán hátulról Turgottot.

77

Bár az 5. szögletet is kifejelték középütt, újra próbálkozhatott Jones, ezúttal kicsit hátrébbról, ezt pedig MCARDLE csodálatosan csúsztatja a kapu közepébe, órisi meglepetés, 2-0!!!!!

77
    Veszélytelen, de itt az ötödik is!

76
    A negyedik Jones és Bradford-szöglet.

75
    N'Zogbia indult szép csellel, lövése még a tizenhatos előtt elakadt.

74
    Az utóbbi negyed órában nem túl nagy nyomást helyez a hazai kapura a Villa, próbálkoznak, ki is alakítanak egy-egy helyzetet, de most kicsit leült a játék.

73
    Benteke valami hihetetlen rosszul játszik ma, most éppen felesleges faultot csinált, de természetesen nagyobb gond a vendégek szemszögéből az iszonyatosan sok kihagyott helyzete.

72
    Elég sok, eddig 25 bedobása volt a Villának, az majdnem kétszer annyi, mint a hazaiaknak.

71
    Bennett bedobása után Benteke buktatja Turgottot.

70
    Bent újra a pályán.

69
    Bent sántikálva felkel, szerencsére vissza tud állni.

68
    A sérülésből visszatért, nemrég beállt Bent lent maradt a földön, fájdalmas tekintete nem sok jót ígér.

67
    N'Zogbia lő 23-25-ről, a lapos lövést Duke az égbe üti, Bent azonban kihagyta a kihagyhatatlant, és föléfejelt! Elképesztő!

Weimann ugrott ki lesről.

66
    Meglepő húzás! A mezőny legjobbja, Hines hagyja el a játékteret, helyén Turgott.

64
    A 2. félidőben nem igazán veszélyeztet a Bradford, viszont a Villának már voltak helyzetei, bár a kibírhatatlan nyomás túlzás volna.

63
    Hines megint megveri Bennettet, ám a túlsó kapufánál nem talál csatárt.

62
    Benteke fejelt az égbe, a lehulló labdát Bent éles szögből vágja fölé.

61
    Weimann reklamált tizenegyest, miután egy kézről vágódott szögletre a labda. Nos láttunk már ilyenért megadni is, nem megadni is. Utóbbi történt.

61
    Túl kemény belépő, az első sárga!

60
    Wells ugorhatott volna ki, ám Massey - akiről kiderült, hogy hölgy - jogosan lest intett.

59
    Webb egyébként jól vezeti a meccset, még sárga lapot sem kellett kiosztania és tévedésére sem igen emlékszem.

58
    Hines adja be Bennett mellől újra, Hanson megint nem tudta jól eltalálni, mellé.

57
    De nem úgy Lambert! Ő az egész tűrhetően teljesítő Agbonlahort kapta le a pályáról. A helyén tehát Bent.

57
    A sérüléséből visszatérő Darren Bent készülődik beállni, én Bentekét hoznám le.

56
    Jones szöglete után McHugh fejel jócskán fölé.

55
    Darby ad jó labdát Clarknak, akinek ívelésébe Baker lép bele, harmadik Bradford-szöglet.

54
    Benteke esik el, de nyilvánvalóan műesés volt, így nem is reklamál, inkább visszaadja a labdát Dukenak a kirúgáshoz.

52
    N'Zogbia emelését Good csúsztatja szögletre. A nyolcadik Villa-szögletet Duke szedi le Bennett ívelése után.

51
    Nem volt csere a szünetben.

50
    A szöglet után Benteke kezel, kifelé szabadrúgás.

50
    Most Agbonlahor próbálkozott a tizenegyespontról egy kapáslövéssel, ezt is védi Duke!

48
    Benteke az ötösről csukafejessel próbálkozott, de újra Dukeot találta el!

48
    A Bradford kezdőjében négy légiós van: McArdle észak-ír, McHugh ír, Good ausztrál és Wells bermudai.

47
    Máris helyzet! Benteke rúghatott 8-ról a kint álló Dukenak, de olyan gyenge lett, hogy a kapus elegánsan szögletre passzolta. A szögletből nem alakult ki helyzet, miután nem tudták lekezelni a labdát.

46
    A Villa kezdte a félidőt.

46

Óriási tett kapujában a Bradford, akkor is, ha a párharcból három félidő még hátra van! Jelenleg vezetnek az első osztályú Aston Villa ellen, és a játék képe sem feltétlen annyira rossz a számukra.
    Hines és Wells kiválóan játszanak, velük szemben viszont a Villában pocsék teljesítményt nyújt Bennett és Benteke is.
    Paul Lambert alighanem felküldi a szünetben Darren Bentet.

46
    Agbonlahor löki fel a labdát fedező ellenfelét, ezzel vélhetőleg vége a félidőnek.

45
    Óriási gólhelyzet volt! N'Zogbia húzta meg az alapvonalig, ahonnan erőből bepasszolt, Agbonlahor 11 méteres lövését Duke bravúrral védte!

44
    Bennett megint Hineshoz dob egy bedobást. Mi van ezzel a fiúval?

43
    Bennett cselezget és veszíti el az ellenfél térfelén.

41
    Doyle forgatja Bennettet, majd Hanson fejel a földre, ahonnan fölépattan a labda. Gólhelyzet volt!

40
    A gól óta nagyjából a Bradford irányítja a játékot. Meglepő!

39
    Hines is elküldi borért a védelem bal oldalát, hogy aztán fölélőjön.

37
    Hanson fejelt erősen, a védők blokkolták, ez gól lett volna!

36
    Jones ívelheti be a 2. hazai szögletet, a Villa 5-nél jár.

36
    A Bradford jó angol csapathoz méltóan jobbára ívelésekkel próbálkozik, de ezek elég pontosak és főleg gyorsak, talán ebben rejlik a siker kulcsa!

34
    Hines küldte el Bennettet és Bakert is borért, a végén Givennek kell védenie az erőteljes lövés után.

33
    Az a Lowton is pályán van a Villában, akinek négy NB I-es meccse is van, 2009-10-ben a Ferencváros színeiben játszott Magyarországon, aztán a Sheffield Unitedhez igazolt haza.

32
    Wells a tizenhatos sarkáról túl nagy önbizalommal próbálkozik, alaposan célt téveszt.

31
    A nagy bedobást követően Benteke fejel távolról, fölé.

31
    A szöglet után Clark harcol még ki egy bedobást a vendégeknek.

30
    Benteke 20-ról próbálkozott, Duke egy szép vetődéssel szögletre mentett.

30
    Bennett ezúttal szerelni tudott az utolsó pillanatban, körülbelül az első jó megmozdulása ma.

29
    Hanson fejel Given kezébe az ötös sarkáról egy kósza felívelésnél.

28
    N'Zogbia, a Villa legveszélyesebb játékosa kiszorított helyzetből kénytelen lőni, Duke hárít.

27
    A középpályán szerel a Bradford, az akció végén Hanson már nem igazán tudja jól eltalálni a labdát, így alig vánszorog Givenhez.

26
    Bannan vágja fel csaknem sárgát érően Atkinsont.

25
    Bár az Aston Villánál jóval többet van a labda, az az ember érzése, hogy a Bradford kontrollálja a játékot erőteljes kontráival és magabiztos védekezésével.

24
    A Villát sokkolhatta a gól, azóta nemigen aktívak.

23
    Gondban lenne az Aston Villa, ha ez egy egymeccses párharc lenne, de szerencséjükre a Bradford is utazik még Birminghambe.

22
    A veszélytelen szöglet után Hines teljesen tisztán a kapus előtt kaphatta volna a labdát, ezt azonban csúnyán elmérte Atkinson.

21
    McArdle csúsztat szögletre.

19

A szöglet kipattanója után Hines tüzelt, a lövés lepattant a védőkön, WELLS pedig egy az egyben találta magát Givennel, a ziccert pedig kihasználta és a bal alsóba heylezte a labdát!

16
    A sértett katasztrofálisan végzi el a szabadrúgást, az ellenakcióból Given már a sokadik beívelést húzza le.

15
    Doyle buktatja Agbonlahort az oldalvonalnál, szabadrúgás!

15
    Lelassult a játék.

13
    Agbonlahor ad mesteri passzt Bentekének, aki újra Duke-ba gurít közelről. Már mesterhármasa lehetne!

12
    N'Zogbia gurít Duke kezébe.

12
    Megint Bennett mellől, ezúttal Hanson próbált beadni, azaz sikerült is, de a védők tisztáztak.

12
    Benteke téveszt célt csúnyán fejjel, az ötösről!

11
    N'Zogbia lövése pattan szögletre.

10
    Bennett esett el Wells mellett, aki bevihette a tizenhatosra, ahol Given kezébe ívelt. A kontrából Benteke akart centerezni életveszélyes helyzetben, de szögletre mentettek a védők.

9
    Megint a balszélső posztján lévő Agbonlahor húzogat, végül azonban elpasszolta.

8
    Agbonlahor erős lövését védte Duke!

6
    Neonsárgában a vendégek, piros-sárga csíkos felszerelésben a hazaiak.

4
    Jones tüzelt 18-ról, pattogós lövése a kapu mellett hagyja el a játékteret.

3
    Wells lövése borzolta a kedélyeket, blokkolták a védők.

1
    A Bradford kezdte a találkozót a teltházas Valley Parade-on.

1

Az angol Ligakupa elődöntőjében járunk. Az oda-visszavágós párharc két szereplője az Aston Villa és a ma hazai pályán szereplő Bradford City!
    Az idei Ligakupát természetesen a mindössze negyedosztályú, félamatőr-profi státusz között lengedező Bradford kezdte hamarabb.
    Az első körben a harmadosztályú Notts Countyt búcsúztatták hosszabbításban, Nottinghamben Hanson 95. perces góljával. A második körben a Watford egész a 84. percig előnyben volt ellenük, ám jött Thompson és Reid, előbbi 94. perces góljával pedig idegenben is továbbjutott a Bradford. A harmadik körben megint hosszabbításba torkollott a meccs, ezúttal a szintén negyedosztályú Burton Albion volt az áldozat. A Burton a 83. percig 2-0-ra vezetett Bradfordban, ám Wells ekkor és a 90. percben is betalált, ezzel döntetlenre mentve a találkozót, amit a 115. percben Darby nyert meg a Kakasoknak.
    A nyolcaddöntőben aztán már Premier League-csapat jött, a Wigan otthon volt képtelen legyőzni a negyedosztályú ellenfelet, tizenegyesekkel pedig a vendégek bizonyultak jobbnak, hogy a negyeddöntőben összefussanak az Arsenallal.
    A forgatókönyv ezúttal fordított volt, Vermaelen egalizált a 88. percben, ám a teljes kezdőjével felálló BL-továbbjutó csapat képtelen volt további gólok szerzésére, a tizenegyespárbajban pedig csúnyán alulmaradt, így a negyedosztályú Bradford készülhet a Ligakupa elődöntőjére, ahol ellenfele az Aston Villa lesz.
    A birminghamiek a második körben szálltak be a Ligakupába: a bajnokságban csak vergődő Villa a Tranmere Rovers tükörsima, 3-0-s kiejtésével kezdtek, a 3. körben pedig a Manchester City otthonában, az Etihadban arattak hosszabbításos, 4-2-es győzelmet.
    A nyolcaddöntőben Benteke a 90. percben mentette meg a Villát hosszabbítástól a Swindon Town otthonában, ezzel lett 3-2, a negyeddöntő pedig egy könnyed 4-1-es idegenbeli sikert hozott a bordó-kékeknek a Norwich ellen.
    A tét nagy, hiszen ha a másik ágon az esélyes Chelsea jut a döntőbe, úgy az itt győztes jövő évi EL-indulása csaknem biztossá válik - csak azt kell kiszurkolniuk, hogy a Kékek BL-helyen végezzenek. Győzzön a jobbik!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.