KHL
Szalavat Julajev – Dinamo Moszkva 1:0 (vége) | AK Barsz Kazany – SZKA Szentpétervár 3:1 (vége) | MHK Szpartak – HC Donbassz Donyeck 3:1 (vége)
HC Slovan – Traktor Cseljabinszk 4:3 (hosszabbítás vége) | Lev – Metallurg Magnyitogorszk 2:5 (vége)
hosszabbítás vége
HC Slovan Bratislava
4:3 (1:0, 2:2, 0:1-1:0)
Traktor Cseljabinszk
kedd 08.01.2013, 19:00 • Slovnaft Arena, Pozsony • KHL

A hazaiaknak mégis sikerült kiharcolni a győzelmet a hosszabbításban, és megszerezni a két pontot.
    Izgalmas, fordulatos jó mérkőzés volt ez a mai. A mérkőzés legjobb játékosai Kuznetsov és Visnovský voltak.

A Traktor gólt szerzett!
    Meghozta gyümölcsét a Power play PANOV KONSTANTIN a gólszerző. Gólpassz:Kuznetsov Evgeny

54:49
    Lipiansky fordulatból egyből leadott egy lövést, de lepattant.

51:06
    Miklík kiharcolt egy pakkot majd fején találta Garnett kapust.

47:50
    Most leült egy kicsit a meccs semmi különös nem történik ezekben a másodpercekben

45:51
    Dugin a körök közül fölé durrant

44:15
    A nézők már gólt kiabáltak, de Garnett az utolsó pillanatban megmentette kapuját a góltól

42:35
    Dugin bombája, Janus kesztyűjében.

42:18
    Yakutsenya kemény lövése a hátvéd mögül majdnem meglepte Janust.

41:40
    Datelinka nagyon jó védekezése

41:14
    Óvatos játék mindkét oldalról. Egyik csapat se akar hibázni.

40:15
    Tilos felszabadítás (Slovan)

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Gólokban és helyzetekben gazdag fordulatos harmadot láthatunk. Nagy küzdelem várható az utolsó játékrészben a három pontért.

34:34
    SIGALET JONATHAN jobb oldalról a kapus hónalja alatt betalál. Gólpassz:Bakos Martin, Janus Ján

33:52
    A jobb fölső sarkot lőtte ki védhetetlenül ANTIPOVOV VLADIMIR Gólpassz: Panov Konstantin, Yegor Dugin

28:04
    Kiválóan játszanak a vendégek emberelőnyben, nagy nyomás alatt van a Slovan kapuja a levegőben lóg a gól.

27:39
    Az első hazai kiállítás. 2 perc Tabacek

27:18
    Karpov a körök mögül szép lövést küld Janusnak

25:31
    A fiatal KUDRNA ANDREJ megszerezte első KHL gólját.Gólpassz: Visnovsky Lubomír, Kukumberg Roman.

24:39
    Hudácek és Lipiansky cseréltek pakkot, de csak egy pattogó lövés lett az akció vége

23:21
    Visnovský szép cselek után, egy kemény lövést ereszt el.

21:02
    Középső harmadban folyik most javarészt a játék, egyik csapat sem tudd helyzetbe kerülni

20:01

Jól játszott a Slovan ebben a harmadban, kihasználta emberelőnyét, plusz meg fegyelmezett is volt, kiállítás nélkül fejezte be a harmadot. A vendégeknek is volt két jobb lehetőségük, de sokat ültek a büntető padon, és így a védekezésre fogyott el az erejük. 15 perc és folytatjuk.

11:37
    MIKLÍK MICHEL jobb oldalról pontos lövésel meglepi Garnett kapust. Gólpasszok: Kukumberg Roman, Visnovsky Lubomir

10:11
    Szép lövéssel mutatkozott be Lipiansky, Garnett megint véd.

03:52
    Gyenge az emberelőny eddig, lassan lejár a két perc, és semmit sem sikerült a Slovan csapatának kidolgozni

Kezdősor:

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Sigalet, Visnovský, Sersen, Mihalik, Datelinka, Tabacek, Trska - Bakos, Bliznák, Miklík - Hudácek, Lipiansky, Bartovic - Kudrna, Kytnár, Kukumberg - Mikús, Ölvecký, Dano

Traktor Cseljabinszk: Garnett (Mezin) - Quint, Ryabykin, Belov, Razin, Katichev, Shinin, Nesterov, Vasilchenko - Chistov, Kuznetsov, Lemtyugov - Kostitsyn, Bulis, Yakutsenya - Panov, Dugin, Antipov - Karpov, Popov, Nichushkin

Játékvezetők: Vasilyev, Odinsch - Alyoshin, Ivanov.

A mai legújabb hír, hogy Visnovszky ma is vállalta a játékot és több mint valószínű nem megy vissza New Yorkba.

A Slovan Bratislava 48 óra után ismét egy erős ellenfelet fogad a Slovnaft arénában, Pozsonyban.
    Igaz hogy a legutóbbi két meccsét a Traktor Cseljabinszk elveszítette, de Moszkvában csak büntetőkkel kapott ki a nagy CSZKA-tól, és Pozsonyban biztos, hogy pontszerzési tervei vannak, az összetett tábláztat hatodik legjobb KHL csapatának.

Pozsonyban minden egyes mérkőzés ünnep a közönségnek és a csapatnak egyaránt. Az összes mérkőzés az idei szezonban telt házas volt, és ez óriási dopping a csapatnak. Most viszont nem lesz könnyű dolguk, mert az amúgy is sérülésekkel megtépázott hátvédsort, még ráadásul elhagyta a két legjobb hátvédjük Szekera és Visnovszky. Mint ismeretes elkezdődik hosszú huzavona után az NHL és Szekerát - Buffalo, Visnovszkyt - New York várja vissza.

Meglátjuk menyire hagy nyomot ez a veszteség a Slovan defenzív játékán.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 12. Miklík (Kukumberg, Visnovsky), 26. Kudrna (Visnovsky, Kukumberg), 35. Sigalet (Bakos, Janus), 63. Kukumberg - 31. Nichushkin., 34. Antipov (Panov, Dugin), 60. Panov (Kuznetsov)

Játékvezetők: Vasilyev, Odinsch - Alyoshin, Ivanov

Nézőszám: 10055