KHL
Szalavat Julajev – Dinamo Moszkva 1:0 (vége) | AK Barsz Kazany – SZKA Szentpétervár 3:1 (vége) | MHK Szpartak – HC Donbassz Donyeck 3:1 (vége)
HC Slovan – Traktor Cseljabinszk 4:3 (hosszabbítás vége) | Lev – Metallurg Magnyitogorszk 2:5 (vége)
AK Barsz Kazany
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
SZKA Szentpétervár
kedd 08.01.2013, 14:30 • TatNyefty Arena, Kazany • KHL

Az első harmad nem sok izgalmat hozott. A másodikban egy emberelőnyből Zaripov szerzett vezetést majd még ebben a harmadban szintén egy emberelőny után Petrov növelte az előnyt. A harmadik harmadban ismét Zaripov szerzett gólt ezzel gyakorlatilag eldöntve a mérkőzést. A vendégek erejéből már csak a szépítésre futotta. A Szentpétervár maradt az első helyen. keleten viszont győzelmével az AK Barsz feljött az első helyre (16:42:23)

Az SKA gólt szerzett!

PATRIK THORESEN tett be közelről egy kapusról kipattanó korongot. Ezzel szépítenek a vendégek.

53:00
    A Dulakodás elfajult és kisebb tömegverekedéssé alakult. Egy-két ütés is volt.

52:40
    Egy kis dulakodás a Szenpétervári kapu előtt. Védik a kapusukat!

48:20
    Próbálkoznak még becsülettel a vendégek, de valószínűleg ők is tudják ez a meccs már elment

A Kazany gólt szerzett!

DARIS ZARIPOV megszerzi a második gólját. Egy védő maradt le róla ő pedig elhúzta a kapus mellett a korongot majd estében a hálóba tette. A gólpasszos: Morozov

36:30
    Még csak kapura sem tudnak lőni az emberelőnyükben a vendégek.

32:45

Darzins kapu mögül tett vissza egy korongot KIRILL PETROV elé aki közelről nem hibázott. Gólpasszos még Personen

32:31
    Vendég kiállítás

32:30
    Morozov és Zaripov vihette a korongot 2az egy ellen a vendég kapu felé. Morozov lepasszolta Zaripovnak akit csak szabálytalanul tudták megakadályozni a gólszerzéstől

31:10
    Kiegészülnek a hazaiak. Újabb kivédekezett hátrány

30:20
    A korong a nézők közé repült. valaki egy ereklyével gazdagodott

30:00
    Obuchov maradt a jégen. A korong eltalálta a térdét.

29:40
    Sokolov kapott egy szép passzt. De nem tudott ráfordulni rendesen. Kimaradt a helyzet

26:30
    Nagy helyzetek a Szentpétervári kapu előtt. Morozov lőtt kapura Jezov fogta majd megint kijött róla, de a kipattanót most nem sikerült bekotorni

25:00
    Felélénkültek a vendégek. Folyamatos nyomás alatt a hazai kapu

24:00
    Emberelőnyből született a találat

23:40

Egy szép háromszögezés után Nikulin lőtt kapura a kapus ezt még tudta fogni, de a kipattanó DARIS ZARIPOV elé került aki nem hibázott közelről

23:30
    Zaripov tett középre egy korongot egy védő botja még pont beleért így nem lett helyzet

19:00
    Már egyik fél sem erőlteti a támadásokat.

17:50
    Egy Szenpétervári kontra végén érdekesen esett el a támadó a bíró nem ítél kiállítást

16:30
    Szép akció a hazaiak részéről. Darzins lőtte középre a korongot Petrov épp, hogy lemaradt

15:50
    Hosszú percek óta nem volt kapura lövés Tichonov törte meg ezt egy távolról leadott lövéssel.

14:20
    Tilos felszabadítás a vendégek részéről.