KHL
Amur Habarovszk – Jugra Hanti-Manszijszk 3:2 (szétlövés után) | Metallurg Novokuznyeck – Avangard Omszk 3:5 (vége) | HK Szibir Novoszibirszk – Barisz Asztana 3:1 (vége)
HK Szibir Novoszibirszk
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Barisz Asztana
szerda 09.01.2013, 13:00 • Szibir, Novosibirsk • KHL

Jól kezdtek a hazaiak, mégis a vendégek találtak be először. Ezután az Asztana többet is veszélyeztetett, Glass sok lövést hárított az első harmadban.

Aztán a második harmadra a Szibir jött ki nagyobb elszántsággal, hamarosan egyenlítettek is, kiegyenlített játék zajlott ezután.

A záró harmadban kicsit elszabadultak az indulatok, a kiállításokból a hazaiak jöttek ki jobban, szép lövés után kettős előnyből a vezetést is megszerezték.

Próbálkozott az egyenlítéssel az Asztana, a Szibir akcióiban azonban ott volt a veszély és az utolsó másodpercekben harmadszor is betaláltak.

Ezzel a Szibir felzárkózott két pontra az Asztana mögé a tabellán a hatodik helyre, úgy hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott a vendégeknél. (15:23:29)

60:00
    Mérkőzés vége

59:54
    A Novosibirsk gólt szerzett!
    A kapusukat is lehozó vendégek védőitől JORI LEHTERA szerzi meg a korongot, átviszi a kék vonalon és az üres kapuba helyezi 3-1 Assziszt nélküli gól

59:30
    A vendégek próbálkoznak most már kétségbeesetten, a kapust is lehozzák...

58:45
    Rudenko lő a hazaiak kapujára, Drugovról pattan le a kotrong

A hazaiak birtokolják többet a korongot, nehéz lesz egyenlítenie a vendég Asztanának