KHL
Szalavat Julajev – SZKA Szentpétervár 2:4 (vége) | MHK Szpartak – Dinamo Riga 1:4 (vége) | CSZKA Moszkva – Metallurg Magnyitogorszk 3:2 (szétlövés után)
Lev – Traktor Cseljabinszk 6:2 (vége)
szétlövés vége
CSZKA Moszkva
3:2 (1:1, 1:1, 0:0)
Metallurg Magnyitogorszk
csütörtök 10.01.2013, 16:30 • CSKA Universal Sports Hall • KHL

Érdekes mérkőzés volt, mindkét csapatnak voltak jó periódusai, bár a vendégek vezetésénél azt lehetett érezni, megnyerik a mérkőzést, de az ötperces kiállítás megadta az esélyt a hazaiaknak, akik éltek ezzel.

Kettős előnybe is kerültek, azt jól védekezte ki a Metallurg, majd a vendégek is elszórakoztak egy emberelőnyös helyzetet.

A mérkőzés vége felé inkább a CSZKA volt fölényben, de a vendégek jól védekeztek, és így a hosszabbítás sem tudott dönteni, ez csak Radulovnak sikerült a szétlövésben. (19:19:44)

65:00
    IGOR RADULOV belövi a második büntetőjét!

Kezdődik SO.

A hosszabbítás sem hozott döntést, ez talán várható is volt.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:55
    A buliból a hazaiak hozzák el a korongot, Sirokov lőhetne,de Kavashához játszik, akiről a korong Ahonenhez pattan

61:10
    A hazaiak döntésre akarják vinni a dolgot, Ahonennek kétszer is védeni kell közeli kísérletek után

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

A hazaiak nem éltek a kettős előnyükkel, a vendégek pedig Radulov kiállításával nem tudtak mit kezdeni, voltak nagyobb helyzetek is , sőt a kapuvasnak is kellett hárítani, hogy maradjon a döntetlen.

52:20
    A vendégek akciója zajlik, Hodgman nem kerül lövőhelyzetbe, most a hazaiak védekeznek jól

50:35
    Davis lövése a kapusról pattan ki

50:20
    Megint Ahonennek kell védenie egy közeli lövést

Nyomás alatt a vendégek kapuja

49:50
    Zarkov korcsolyázik át két védő között, középről lő, Ahonenről a kapuvasra pattan a korong, onnan a mezőnybe

48:25
    Zarkov korcsolyázik be rossz ütemben, les

Most ismét a Metallurg támad

47:40
    Persson lő távolról, Ahonen remekül fogja a korongot, utána provokálják a svédet, de higgadt marad

47:10
    A visszatérő Radulov veszéyeztet, Ahonen üti a mezőnybe a korongot

46:34
    A Moszkva teljes létszámban

46:10
    Chabarov próbál lövéssel befejezni egy akciót, Stanáról kipattan a korong, a becsúszó védő elviszi a kaput, technikai szünet jön

40:20
    Feláll a Denisov, Radulov-féle sor, egy lövés kijön a kapusról, aztán kicsúszik a harmadból a korong

Több mint egy percig öt a háromban a hazai csapat...

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Eddig egyenlően osztják el a csapatok a gólokat és a harmadokat, hozzá kell tenni, a vendégek játszanak veszélyesebben, vezettek is, de a Zdunov buta szabálytalansága miatti előnyből gólt szereztek a hazaiak.

A harmadik játékrész is kettős előnyből indul a Moszkvának, illene kihasználniuk.

A CSZKA gólt szerzett!
    A második felállásból egyenlít a hazai csapat! Denisov lő kapura, a korong kipattan a jobb oldalon érkező IGOR RADULOV 5 méterről lő Ahonen kapujába. 2-2 Assziszt: Denisov

38:10
    Nagy nehezen áll fel a Moszkva, Ahonen hárít egy közeli kísérletet, a lepattanót kiviszik a védők a harmadból

A hazaiaknak élniük kellene az előnnyel, mert teljes létszámban a Metallurg nagyon jó

36:03
    Zdunov taktikai szabálytalansága durvaságba torkollik, leteríti Sergeyevet az ellenfél harmadában, a bírók 5 percre + véglegesre küldik

35:38
    Mozjakin veszélyezteti a hazaiak kapuját, Stana véd

A hazaiak nem tudnak igazán veszélyes akciót vezetni, A Metallurg egészen kiválóan védekezik

33:45
    A vendégek akciójából Platonov kísérletezik egyet, Stana hárít

32:30
    Denisov - Sergeyev akciót láthatunk, ebből sincs veszélyes helyzet

31:50
    A hazaiaktól Persson kerül helyzetbe egy megszerzett korongból, a lövése nem talál kaput

Most éppen Kazjonov kerül helyzetbe Kosov indításából, mellé lő

A játék képe most sem változik, nagy helyzetek nem alakulnak ki, a vendégek valamivel veszélyesebb akciókat vezetnek

26:00
    A Metallurg gólt szerzett!
    SERGEJ MIZJAKIN korcsolyázza körbe a hazai kaput, de nem adja vissza a korongot lövésre, a kapu elé hozza és visszafordulva lő a hálóba! 1-2 Assziszt: Platonov

24:05
    Marcenko lövése után Ahonen hárít, majd tenyerel a korongra

23:10
    Most a hazaiak veszélyeztetnek, Prochorkin, Barbasev a korong útja, a lövés után Ahonen is munkába áll ebben a harmadban

22:15
    A vendégek létszámegyenlőségnél is fel tudnak állni a hazai kapu elé, ebből kerül Hodgman nagy helyzetbe, a hazai kapunak kell ismét védeni!

21:05
    Lisin jó helyzetből lőhet, Stana avatkozik jól közbe

20:40
    A vendégek kezdik támadásokkal a harmadot

20:01

Egészen ritka amit a két csapat produkál, sehol egy kiállítás, pontosan is játszanak, alig áll a játék, és igaz hogy óriási helyzetből is kevés volt, de azokból gól lett.

A hazaiak megérdemelten vezettek, de a Metallurg is egyre veszélyesebben támadott, és amikor Misarin egyedül maradt a bal oldalon, ki is használta a helyzetet.

Ezután sok idő már nem maradt reagálni a CSZKA-nak, csak egy helyzetre futotta tőlük.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:35
    Az egyenlítés után még a hazaiak vezetnek egy veszélyesebb támadást, közeli lövés után Ahonen fogja a korongot

18:40
    O'Reilly nagy korongot ad a bal oldalon felkorcsolyázó GEORGIJ MISARINNAK, aki 5 méterről nagy erővel lő a kapuba! 1-1 Assziszt: O'Reilly.