Corona Brasov Wolves – HSC Csíkszereda 0:2 (vége) | Nové Zámky – Budapešť 4:1 (vége)
Corona Brasov Wolves
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
HSC Csíkszereda
péntek 11.01.2013, 18:00MOL Liga

Nagyon szoros összecsapáson begyűjtötte a Csíkszereda a három pontot a Brassó otthonában, ezzel pedig alaposan csökkentette a hazaiak esélyét arra, hogy a Playoffba jussanak.

Az összecsapás nagy részében a Brassó tűnt veszélyesebbnek, azonban Kozuch eszén ma nem tudtak túljárni a hazaiak. Nemúgy a vendégek Polc eszén! A Csíkszereda támadóinak kevesebb alkalmuk nyílt a gólszerzésre, azonban sokkal hatékonyabbak voltak a kapu előtt, és kétszer is sikerült betalálniuk, igaz a második találathoz nem kevés szerencsére is szükség volt.

Ezzel a győzelemmel marad a 4. helyen a Csíkszereda, azonban most már nem négy, hanem hét ponttal előzik meg az őket üldöző Brassóiakat.

(20:26:56)

60:00

59:58
    A meccs utolsó megmozdulásaként Szőcs lőhetett az üres hazai kapura, azonban nem tudta növelni a vendég előnyt. Nem valószinű hogy túlzottan bánná ezt

59:31
    Nem tudnak helyzetig jutni a hazaiak

59:04
    Eddig nem sikerült kihasználni az emberelőnyt a Brassónak, még van egy percük hogy ezen változtassanak

58:30
    Ahogy Tranca visszatért a pályára, már küldik is ki Molnárt két percre. Ismért emberelőnyben a Brassó

58:20
    Vendégek teljes létszámban.

56:42
    Nagy lehetőséget hagyott ki a Brassó a szépítére, Kozuchot mattolták egy kapu előtt keresztbe ellőtt passzal, azonban nem ért rá oda időben Bonar, így a korong a vendégeké lett

55:12
    Meg se próbál helyzetet kialakítani a Csíkszereda emberelőnyben, látványosan húzzák az időt a vendégek

50:27
    Próbálkozik a Brassó, nem adják fel még 0:2-nél sem, de nagyon nem akar összejönni a gól a hazaiaknak

50:14
    Kiegészül a Csíkszereda

48:14
    Kmitet állitják ki két percre

47:30
    Petres pasza után Bonárhoz került a korong aki kapásból lőtt, de Kozuchon most sem sikerült kifognia!

46:15
    Különösebb izgalmak nélkül csordogál most a játék, egyik csapatnak sem sikerült nagy helyzetet kialakítania az utóbbi két percben

43:34
    Nagy Csaba kap fegyelmi büntetést

43:34
    A HSC gólt szerzett!

Kicsit vitatható körülmények között megszerzi második gólját a Csíkszereda, KMIT góljával. Kmit a kapu közvetlen közelében kapta meg a korongot, majd a korcsolyájáról pattant be a korong a kapuba.
    A bírók egy pár percig a videót elemezték, majd arra a döntére jutottak hogy a gól szabályos. 0:2 Ezzel a Csíkszeredának

Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmad első tizenöt perce gyakorlatilag izgalmak és nagyobb helyzeten nélkül elcsordogált, majd az utolsó öt percre magukhoz tértek a csapatok és nagyon szép helyzeteket alakítottak ki.

A Brassó minden erejét bevetve támadott a harmad nagy részében, de a kapu előtt mindig valami kis hiba csúszik a játékba, vagy ha éppen egy jó támadást sikerült összehozniuk, akkor ott volt Kozuch. Mint ahogy az eddig bekapott góljainak száma is mutatja, nagyon jól véd ma a Csíkszereda kapusa, ha az utolsó harmadban is ilyen jól fog védeni a Szlovák kapus akkor nagyon nehéz húsz perc vár a Brassó támadóira.

40:00

39:11
    Nagyon kicsin múlott a Csíkszereda második találata! Papp eresztett el egy életerős lövést a semleges harmadból, ez Polcról kipattant, így Kmíthez került a korong aki Polcot már mattolta, de a kapu mellé lőtt!

38:22
    Wehrst küldik le két percre a játékvezetők, bottal akasztásért. Emberelőnyben a Csíkszereda

38:03

37:23
    Rawlyk zárta le az akciót egy távoli lövéssel, azonban Kozuchnak nem okozott gondot a középre tartó korong hárítása

37:10
    Egyelőre még helyzetig sem jut a Brassó, pedig már egy perc letelt az emberelőnyből

36:03
    Adorjánnak kell két percet eltöltenie a büntetőpadon, testreütésért

35:47
    Rawlyk vesztette el a korongot, így Bíró mehetett kapura teljesen egyedül, azonban időben visszaértek a hazai védők

32:14
    Hietamaki passza után Petres lőhetett tisztán, közvetlen közelről, de nem tudta kihasználni a nagy helyzetet

31:20
    Kiegészülnek a vendégek

30:20
    Az első emberhátrányban töltött percet sikeresen kivédekezi a Csíkszereda a korong a hazaiaknál

28:12
    A Csíkszereda is veszélyeztet, nagyon szép összjáték után Moldován tüzelhetett, Polc azonban védett

25:38
    Ismét óriási hazai helyzet maradt ki! Wehrs lőtt a semleges harmad közepéről, a kipattanót Antal szerezte meg, ő is kapura küldte, azonban sehogy sem sikerült a hazaiaknak a Csíkszereda kapujába juttatni a korongot

24:12
    A hazai csapatból Zsók járt közel a gólszerzéshez, nagyon szép csellel áthámozta magát a védőkön, de ezzel éppen elég időt adott Kozuchnak ahhoz hogy odaérjen a lövésére

24:00
    Nagyon tetszik a Csíkszeredának hogy kitámad a Brassó, több veszélyes kontrát is végigvittek az utóbbi négy percben

23:11
    A bedobás után a hazaiak szerezték meg a korongot, majd hamar el is vesztették azt, Molnár lövése után Polc ment le spárgába hogy kivédje a kapuba tartó korongot

20:01

Meglátjuk, sikerül-e a Brassónak a hátralévő 2x20 percben elég nyomást gyakorolni a vendég kapura ahhoz, hogy kiegyenlítsenek vagy hogy akár meg is fordítsák a mérkőzést, mert az első húsz perc alapján még az is benne van a meccsben

Az első harmad – mint ahogy az várható volt – nagyon kiegyenlített játékot hozott, talán a hazaiaknak volt egy kicsit több lehetőségük a gólszerzésre, de mégis 0:1-es vendég vezetéssel ért véget az első húsz perc.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:31
    Úgy tűnik komolyabb akció nélkül fog véget érni az első harmad

19:11
    Molnár lőtt kapura, Polcról visszapattant hozzá a korong, azonban nem sikerült növelnie a vendégek előnyét

18:19
    Novákot, valamint Hietamakit állítják ki. Négy a négy ellen mehet tovább

17:34
    Az első gól szerzője, Tranca hagyta el a korongot a középpályánál, ebből kontrázhatott a Brassó. A gyors akció végén Zsók lőtt kapura, azonban Kozuch a helyén volt

16:58
    Antal lőtt a kapu mellé

16:10
    Polcnak is akad végre valami védenivalója, Murtaj életerős lövése után pattant ki róla a labda

15:04
    Nagy Csaba, a Brassóiak kapitánya tűzte kapura fépályáról a korongot, Kozuchnak kellett nagyot védenie. Mivel takarásból jött a lövés nem volt könnyű dolga a Csíkszereda kapusának, de sikeresen hárított

13:27
    Virág volt a vendég kapu torkában, onnan próbálta betuszkolni a korongot Kozuch kapujába, azonban a helyén volt a Csíkszereda kapusa

12:09

Megszerzi a vezetést a Csíkszereda, DANIEL TRANCA volt eredményes! A középről kapott passz úuán nagyon szép mozdulattal húzta meg a kapu elött a korongot, majd fonákkal Polc kapujába juttatta azt.
    Assziszt: Nagy, Kmit
    0:1 Ezzel a vendégeknek!

10:00
    Egyelőre a hazaiaknak sikerül többször eljutni az ellenfél kapujáig, több veszélyt rejteget a Brassó játéka az első tíz perc alapján

10:00
    Bő fél percig emberelőnyben a Corona Brasov

09:57

09:51
    Rawlyk kapta meg a kapu mögül a korongot, nagyon közelről tüzelhetett, azonban egy vendég játékosról kifele pattant a Brassó támadójának lövése

07:42
    Nagy hazai helyzet maradt ki, Zsok volt a kapu torkában, ott Kozuchal ütközött, a korong pedig a vendégek szerencséjére kikerült a Csíkszereda térfeléről

07:20
    Újabb kiállítás, ezúttal Pétert látták szabálytalannak a játékvezetők

06:36

06:24
    Közel járt a gólhoz a Brassó, egy balról bepasszolt korongot majdnem sikerült a Csíkszereda kapujába tuszkolni a hazaiaknak

06:02
    Most a hazaiak tartják nyomás alatt a vendég kaput, de eddig nem sikerült gólra váltaniuk az emberelőnyt

04:36
    Ezúttal a Csíkszereda csapatából állítanak ki játékost a játékvezetők, Becze tölthet két percet a büntetőpadon

04:20

04:00
    Nyomás alatt a hazai kapu

03:14
    Polcnak kellett lábbal védenie egy vendég lövés után

02:37
    Beobás után kivágják a korongot saját térfelükről a Brassóiak, a korong a vendégeknél

02:20
    Virágot küldik két perc pihenőre a játékvezetők. Emberelőnyben a Csíkszereda

02:07
    Tranca próbálkozott, azonban kapu fölé lötte a korongot

02:00
    Azt első 2 percben egyik csapatnak sem sikerült komolyabb helyzetet kialakítania, egyelőre ismerkednek egymással a felek

0:05
    Kezdősor:

ASC Corona Brasov: Polc (Fülöp) – Wehrs, Pisarenko, Zsók, Virág, Bonar – Péter, Hietamaki, Fodor, Imecs, Balint – Rory, Nagy, Péter, Petres, Antal – Miháilescu, Mastelariu, Borsos, Basilidesz, Lőrincz

HSC Csíkszereda: Kozuch (Gellert) – Goga, Papp, Novak, Murtaj, Ede – Peter, Bors Molnár, Szöcs, Moldován – Nagy József Kmít, Tranca, Becze – Kosa, Molnár, Flinta, Bíró

Játékvezetők: Ilescu, Gergely – Butucel, Mathe.

00:01

Három napos szünet után, ma folytatódik a MOL-Liga, többek között a Corona Brasov - Csíkszereda mérkőzéssel.

Nagyon kiegyenlített mérkőzés várható, egyik csapat sem mondható sokkal esélyesebbnek a másiknál, jól mutatja ezt az is hogy a két csapat az eddig 34 mérkőzésén pontosan ugyanannyi gólt lőtt, és kapott - mindkét fél 110 alkalommal volt eredményes, és 103-szor kapott gólt. A tabellán azonban a megegyező gólkülönbség ellenére a Csíkszereda áll előrébb, 58 pontjukkal a negyedik helyet foglalják el, míg a Brassó szorosan mögöttük, 54 ponttal az ötödik helyen tanyázik.

Hat alkalommal találkoztak eddig az idei kiírásban a csapatok, 3 alkalommal tudott nyerni a Brassó, kétszer hazai környezetben, egyszer pedig idegenben hosszabbítás után, míg a Csíkszereda szintén 3 alkalommal tudott nyerni, kétszer otthon, egyszer pedig vendégként.

Az előzményekből kiindulva tehát egy nagyon szoros, döntetlen szagú mérkőzésre van kilátás, szerencsénkre minden adott ahhoz hogy az előttünk álló 3x20percben egy pillanatig se kelljen unatkoznunk!

Győzzön a jobbik!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!

Dávid Kiss

Gólok és gólpasszok: 13. Tranca (Nagy, Kmit), 44. Kmit

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Pisarenko, Zsók, Virág, Bonar – Péter, Hietamaki, Fodor, Imecs, Balint – Rawlyk, Nagy, Péter, Petres, Antal – Miháilescu, Mastelariu, Borsos, Basilidesz, Lőrincz
    HSC Csíkszereda: Kozuch (Gellert) – Goga, Papp, Novak, Murtaj, Ede – Peter, Bors, Molnár, Szöcs, Moldován – Nagy, Adorján, Kmít, Tranca, Becze – Kosa, Molnár, Flinta, Bíró

Játékvezetők: Ilescu, Gergely – Butucel, Mathe