Patriot Budapest
3:7 (2:1, 0:3, 1:3)
HK Riga
szombat 12.01.2013, 15:30 • Jégpalota Icecenter Budapest. Férőhely: 2200. • MHL

Bár jobban indult a mérkőzés, mint a tegnapi, sajnos újfent nagyarányú vereség lett a vége. Egy harmadnyi gyengébb játék ismét elég volt a vereséghez. Bár a fiúkon látszott a győzni akarás és mindent megtettek a győzelemért, a vendégek kíméletlenül kihasználtak minden apró hibát.

Nem volt sikeres sajnos az új edző bemutatkozása, de hétfőn és kedden itt a lehetőség a javításra. Hajrá Patriot! (17:38:09)

60:00

59:59
    Az utolsó perc eseménytelenül telik el.

Végül a saját lábán hagyja el a pályát, szerencsére nincs sérülés.

59:00
    Lenn marad egy vendég játékos.

58:20
    Újabb bravúros védést mutat be Ilasenko.

58:00
    A mérkőzés utolsó 2 perce kezdődik.

57:00
    Talán túlzottan is akarnak a fiúk, pontatlanabbá válik a játék, ami újabb vendég helyzeteket eredményez.

55:40
    Elszántan támad tovább a hazai gárda, a nagyarányú vendég vezetés ellenére.

54:30
    HK Riga gólt szerzett!

Egy egyéni kiugrás után MIKS LIPSBERGS lő kapura és a korong szerencsétlenül Ilasenko mamutjáról a kapuba pattan. Assziszt: Upitis.

Sokkal aktívabb az utóbbi percekben a hazai csapat, de a vendég kapus nagyon elkapta a fonalat, áttörhetetlen falként védi kapuját.

53:25
    Kuritko lövést hárítja bravúrral a vendég kapus.

52:45
    Egy védő által eladott korongot tesz kapura Berlyev, de sajnos mellémegy a lövés.

52:00
    Kezdeményezőbbé válik a Patriot. Berlyev lövését fogja a vendég kapus.

51:00
    Egy vendég támadó szúr oda a korongon térdelő Ilasenkonak, amiből megint kisebb kakaskodás alakul ki.

50:27
    A vendégek nem erőltetik már a támadást, ők elégedettek lehetnek az eredménnyel.

49:55
    Les (HRI).

49:00
    Kapkodóvá vált a játék, egyik csapat sem tudja huzamosabb ideig birtokolni a korongot.

47:56
    A buli után egy erős lövést véd Ilasenko.

47:52
    Tilos felszabadítás (HRI).

47:42
    Kalinac lövését fogja a Riga kapusa.

46:42
    Támadnak-támadnak a hazaiak, de nem tudnak túljárni a vendég kapus eszén egyelőre.

46:17
    Egy újabb Patriot lövés vágódik a védőhálóba egy védő botjáról.

45:50
    Les (HRI).

45:00
    Érzik a hazaiak, hogy menni kell, sokkal agilisabban támadnak, ám gólt szerezni nem sikerül.

44:00
    Két Patriot lövésénél is bravúrral kell hárítania a vendég kapusnak.

43:20
    Sajnos hosszan szökteti magát a Patriot kapura törő csatára, így Gudjevskis könnyedén fogja a korongot.

43:17
    Patriot gólt szerzett!

A gólszerző RUSLAN GELFANOV. Assziszt: Dolnik és Glemba.

43:07

Egy hajszálpontos után KURMIS EDGARS bombáz a hazai kapuba. Assziszt: Sevcenko.

40:46

Egy rosszul megválasztott cserénél eladják a korongot a hazaik, amit BUKARTS RIHARDS kaparint meg és teszi a ketrecbe a kapus mellett. Assziszt: Augstkalns.

40:10
    A vendégeké a harmad első lövése.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A harmad derekán bekapott 2 gyors gól rányomta a bélyegét a 2. harmad játékára. A Patriot hiába próbált támadni, sajnos kihasználatlanul maradtak az emberelőnyös szituációk. A harmad második felében még egy gólt szerzett a Riga, ezzel magabiztossá téve a vezetést.

40:00

39:10
    Egy védőn megpattanó korong csorog centikkel a rigai kapu mellé.

39:00
    A harmad utolsó perce következik.

38:10
    A vendégek kiegészülnek.

Csökkenni látszik a Patriot játékosok lelkesedése.

36:25
    Sikerül gyorsan felállni a hazaiaknak, de az első lövést sikeresen blokkolják a vendég védők.

36:10
    Kiállítás a vendégektől. Jaks büntetése akadályozásért 2 perc.

36:05
    Nemes lövése a plexin csattan. Nem sokkal ment mellé.

Kalinac végül a saját lábán hagyja el a pályát, reméljük nem komoly a sérülése.

36:00
    Patriot játékos a földön.

35:07

Egy jobboldali helyzetecske után születik az újabb vendég gól. A gólszerző ANDRIS SIKSNIS. Assziszt: Augstkalns.

34:30
    Grin kiugrása után véd mamuttal Ilasenko.

34:00
    A viszonylag jó védekezés mellé most gyengébb támadójáték párosul hazai oldalon.

33:00
    Kiegészülnek a vendégek.

31:30
    Eltelt a kiállítás fele, és nem lőtt kapura a Patriot. kicsit tanácstalannak tűnik a hazaiak játéka.

30:30
    Jól kitámadnak a vendégek, ezzel sikeresen akadályozva a hazai támadásokat.

30:00
    Emberelőnyben sem tud felállni sajnos a Patriot.

29:05
    Egy szép kiugrás után ziccert hibázik a Riga csatára.

28:00
    A vendégektől Krauchanka kap végleges fegyelmit.

A szabálytalanság miatt kisebb verekedés alakul ki, aminek kiállítás lesz a vége.

27:40
    Egy szép kiugrás után Csányi lő kapura, majd egy szerelés után lennmarad a jégen.

27:00
    A két gyorsan bekapott gól után össze kell szedni magukat a fiúknak, ennek megfelelően támadnak is a Patriot játékosok.

26:35

Gyorsan újabb vendég gól. JURIS UPITIS a gólszerző. Assziszt: Krauchanka és Lipsbergs.

26:05

Csodálatos egyéni akció végén BUKARS RIHARDS talál be Zvirbulis átadásából.

25:00
    Nem tudnak felszabadítani egyelőre a hazai védők, de meddőek szerencsére a vendég próbálkozások is.

24:30
    Egy vendég lövés után Ilasenko tenyerel a korongra.

23:55
    A hazaiak kiegészülnek.

23:00
    Helyzet a hazai kapu előtt, de Ilasenko véd.

22:35
    A támadó harmadban szerez korongot a Patriot, de gyorsan el is veszítik azt.

21:55
    kiállítás a hazaiaktól, Kubica büntetése bottal lökésért 2 perc.

21:20
    Kapkodva kezdik a csapatok a harmadot, sok a korongvesztés.

20:30
    A vendégek kiegészültek.

20:01

A mérkőzés a tegnapihoz hasonlóan, egy gyors vendég góllal kezdődött, most azonban hamar tudtak válaszolni a hazaiak, majd egy emberelőnyös helyzetet használtak ki remekül, így Patriot vezetéssel fordulhatnak a csapatok. A 2. harmadot emberelőnyben kezdheti meg a hazai csapat.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:00
    A harmad utolsó perce kezdődik.

18:33
    Emberelőnybe kerül a Patriot. Lipsbergs büntetése 2 perc, gáncsolásért.

18:23

18:00
    Saját kapuja előtt tartja a korongot a hazai csapat.

17:06
    Nemes újabb lövése köt ki a kapu fölötti védőhálóban.

16:28
    Kiegészülnek a hazaiak.

16:00
    Emberelőnyben sem tudnak kapura lőni a vendégek, jól védekezik a Patriot.

15:22
    Szépen adogatnak a vendégek a hazai kapu előtt, de Ilasenkonak nem kell beavatkozni.

14:28
    Kiállítás a hazai csapatból. Piacka büntetése 2 perc, gáncsolásért.

13:48
    Mindkét csapat kiegészül.

13:30
    Nemes tör be ügyesen a támadó harmadba, de a védők szerelni tudnak.

12:30
    Egy Patriot lövés, Dvorzak lökete, csattan a plexin a kapu mögött.

11:48
    Páros kiállítás. Egy kisebb verekedés után Bittner és Smirnovs ül le a padra 2-2 perce durva játékért.

11:30
    Kicsit kapkodó a Patriot játéka, a semleges harmadban vesztenek korongot.

11:06

10:12

Gyorsan kihasználta az előnyt a hazai csapat. MARTIN KALINAC a gólszerző, a gólpasszokat Piacka és Matus adták.

A góllal a Riga kiegészül.

10:05
    Kiállítás a vendégektől. Krauchanka büntetése 2 perc, testre ütésért.

10:00
    A Patriot kapuja mögött tartja a korongot a Riga, szerencsére veszélyeztetni nem tudnak.

09:45
    Támadnak a hazaiak, de nem sikerül kapu közelébe jutni.

03:54

MICHAL ŠALKA révén egyenlítettek a hazaiak. Assziszt: Berlov.

01:22

NIKOLAJS JELISEJEVS találatával vezetnek a vendégek. A gólpasszt Lipsbergs adta.

00:01

A tegnapi 4-6 arányú vereség után, remélhetőleg ma is egy hasonlóan izgalmas, de több pontot eredményező mérkőzést láthatunk. Az öltözői hírek szerint sem Nedved, sem Kuritko nem áll a csapat rendelkezésére a mai mérkőzésen, ettől függetlenül a fiúk minden bizonnyal ugyanolyan elszántan fognak küzdeni, mint tegnap.

Hajrá Patriot!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!

urimate

Gólok és gólpasszok: 4. Salka (Berlov), 11. Kalinac (Piacka, Matus), 44. Gelfanov (Dolnik, Glemba) - 2. Jelisejevs (Lipsbergs), 27. Bukars (Zvirbulis), 27. Upitis (Krauchanka, Lipsbergs), 36. Siksnis (Augstkalns), 41. Bukarts (Augstkalns), 44. Edgars (Sevcenko), 55. Lipsbergs (Upitis)

Patriot Budapest: Ilasenko (Boraros) - Bittner, Travnicek, Varholik, Kubica, Daniska, Holesa, Dvorak, Potechin - Csányi, Kuritko, Nemes, Dolnik, Salka, Berlov, Bozik, Kalinac, Piacka, Pipek, Glemba,Gelfanov
    HK Riga: Gudjevskis (Cimermanis) - Dikis, Zvirbulis, Augstkalns, Smirnovs, Krauchanka, Salija, Jaks, Birzitis - Sevcenko, Begovs, Siskins, Bukarts, Straupe, Kurmis, Upitis, Lipsbergs, Jelisejevs, Karakulka, Kondrats, Grin