Reading FC – West Bromwich Albion 3:2 (vége) | Everton FC – Swansea City 0:0 (vége) | Fulham FC – Wigan Athletic 1:1 (vége)
Norwich – Newcastle United 0:0 (vége) | Aston Villa FC – Southampton FC 0:1 (vége) | Sunderland AFC – West Ham United 3:0 (vége)
Stoke City – Chelsea F.C. 0:4 (vége)
Sunderland AFC
3:0 (1:0)
West Ham United
szombat 12.01.2013, 16:00 • Stadium of Light, Sunderland • Barclays Premier League

Nagyon élvezhető mérkőzésen a Sunderland nagyon intelligens, okos játékkal mindhárom pontot otthon tartotta a West Ham ellen.

A mérkőzés elején nagy nyomást gyakorolt a vendég kapura a Sunderland, ennek eredményeképp gyorsan megszerezték a hazaiak a vezetést Larsson révén. Innentől kezdve az első félidő különösebb helyzet nélkül eltelt, a Sunderland akarata érvényesült. A második félidőre sokkal támadóbb szellemben jöttek ki a vendégek, több helyzetet is kialakítottak, azonban egy ezáltal ki is nyíltak ─ megteremtve ezzel a lehetőséget a második hazai gólra. Sessegnon vezette a hazai kontrát egy elrontott vendég akció után, McCleanhez passzolt ─ ezt még kivédte bravúrral Jaaskelainen, ám a labda Johnson elé pattant, aki megszerezte a második hazai gólt. Ezután egy jó tíz percig tanácstalanul fociztak a vendégek, majd a 60. perc tájékán összeszedték magukat, és elkezdtek veszélyes helyzeteket kialakítani. A harmadik gólt azonban ismét a hazaiak szerezték, ebben a gólban is benne volt Sessegnon, az ő lövése pattant ki McCleanhez, akinek már csak bekellett passzolnia a kapuba a labdát. A mérkőzés utolsó perceiben az West Ham nyomott, nyomott, de gólt nem sikerült összehozniuk, így 3:0-ás hazai győzelem született a mai mérkőzésen.

Ez a győzelem most nagyon jól jött a Sunderlandnek, mostmár nem három, hanem hat pontra vannak a kiesőhelytől. A West Hamnak pedig intő jel lehet arra hogy össze kéne szedniük magukat, ugyanis a legutóbbi 5 mérkőzésükből hármat elvesztettek, és az ötből három meccsen gólt sem tudtak szerezni.

(18:05:46)

93
    A három perc azonban letelt, Mignon küldeti előre a labdát

93
    Még mindig nem adták fel a reményt a vendégek a szépítésre, a hosszabbítás első két perce gyakorlatilag a Sunderland kapuja előtt telt el

91
    3 perc a ráadás

90
    Ismét közel járt a gólhoz a West Ham! Diarra beívelése után Nolan tanítanivalóan kezelte le a labdát, lövése viszont nem sokkal - de célt tévesztett

88
    Kihasználja utolsó cserelehetőségét a Sunderland, a mai meccsen kiváló teljesítményt nyújtó Sessegnont váltja McFadden

87
    Sessegnon volt szabálytalan. Vendég szabadrúgással folytatódhat a játék

85
    Egy remekül kidolgozott hazai akció végén a frissen beállt N'Diaye szerzett majdnem gólt, Jaaskalainen már mattolva volt, a hazai támadó lövése azonban centikkel a kapu mellett ment el

84
    N'Diaye váltja Johnsont a Sunderland csapatában

83
    Ismét óriási vendég helyzet maradt ki! Vaz Te ívelte be a jobb szélről a labdát, így az Tomkins elé került. Laposan a bal alsó sarkot vette a célba a West Ham támadója azonba Mignolet eszén nem tudott túljárni

82
    Sessegnon maradt lesen

80
    A vendégek talán legnagyobb helyzete maradt most ki, a tizenhatos sarkáról ívelték a labdát Vaz Te lábára, aki Mignoletbe, a Sunderland kapusába lőtte azt.

79
    Flether sétál le a pályáról, nagy tapsot begyűjtve. Helyén Wickham folytatja

78
    A becsületgólon dolgoznak a vendégek nagy erőkkel. Jarvis harcol ki egy szögletet

77
    Vaz Te fejelt a kapu mellé

74
    A Sunderland gólt szerzett!

Nagyon szépen kidolgozott góllal eldönti a meccset a Sunderland! Johnson indult el a jobb szélen, ritmust váltott, megiramodott befelé, majd a tizenhatos szélén lepasszolta a labdát Sessegnonhoz. A hazai támadó kapura küldte a labdát amit Jaaskalainen bravúrral kivédett, ám balszerencséjére JAMES MCCLEAN elé került a labda, aki közvetlen közelről nem hibázta el a ziccert.

69
    Sessegnonnal szemben szabálytalankodik Reid. Bal szélről érkezhet a hazai szabadrúgás

65
    Közel járt most a szépítéshez a West Ham csapata! A szöglet után nagy tömörülés alakult ki a Sunderland kapuja elött, a labda azonban egy hazai lábról a kapu mellett, alig egy méterrel gurult el. Újabb vendég szöglet jöhet

58
    Ismét Sessigno passzából születik óriási hazai lehetőség! Colbacknak tette át keresztbe a labdát akinek lövését először védte Jaaskalainen, majd ismét Colback próbálkozhatott és a felsőlécre bombázta a labdát! Közel a 3:0-ához a Sunderland

57
    Chamakh helyén Cole folytatja, ezzel kihasználta összes cseréjét a West Ham

56
    Rossz labdaátvel miatt kudarcba fullad a vendég akció

55
    Fletcher próbált dropból lőni, de kicsit eltörte a labdát így az Jaaskalainen kezében kötött ki

54
    Kivédekezik a szögletet a vendégek. A labda még mindig a Sunderlandnél

53
    A Sunderland pedig tovább nyom, hazai szöglet következik

53
    Jól láthatóan, igazi hidegzuhanyként érte a vendégeket ez a második bekapott gól

52
    Diarra sárgul be

47

Növeli előnyét a Sunderland! Sessegnon vezette a kontrát a jobb szélen, majd nagyon szépen átlőtte a labdát keresztbe McCleanhez!
    McClean lövése után nagyot védett Jaaskelainen, Tomkins azonban nem tudott felszabadítani, így ADAM JOHNSON elé került a labda, aki az ötösön belűlről juttatta azt a kapuba!

47
    Fejről fejre pattant sokáig a labda, a Sunderland kontrázhat

47
    Megpróbálják kicsit aktívabban kezdeni a második félidőt a vendégek, rögtön egy szabadrúgást végezhetnek el jó helyről

46
    Elkezdődött a második félidő

45
    Csere a vendégeknél a szünetben, Collison helyett Vaz Te folytatja

Az első félidőnek az első tizenöt perce volt a legmozgalmasabb, addig nyomtak a hazaiak, addig alakítottak ki nagyon szép akciókat, amíg az egyikből gól nem lett. Erre egészen a 12. percig kellett várniuk, Larsson egy óriási gólt ragasztott a tizenhatoson kívülről Jaaskelainen kapujába!
    Ezek után kicsit leült a mérkőzés, a Sunderland még az addiginál is jobban odafigyelt a labda megbecsülésére, és a vendég akciók hatástalanítására, és mivel az ő akaratunk érvényesült többnyire, így nagyobb helyzetek egyik oldalon sem alakultak ki.
    Egy vendég gól nagyon jót tenne a meccsnek, mivel akkor újra kinyílna a Sunderland, de az első félidő alapján lehet, hogy erre nem fog sor kerülni a hátralévő 45 percben, mivel a West Ham támadásai eddig nem hordoztak túl sok veszélyt magukban.

45
    Több mint egy percen keresztül járatta a labdát a West Ham térfelén a Sunderland, Az akció végén Johnson lőtte bele egy kilépő védőbe a labdát

43
    McClean lövése után nagyot véd Jaaskalainen

42
    Eldugja most a labdát a Sunderland

41
    Johnsson végezte el a szabadrúgást, Bramble majdnem be is lőtte az érkező labdát, de már lesen volt a hazai játékos

40
    Diarra szabálytalansága után húsz méterre a vendég kaputól végezhet el szabadrúgást a Sunderland

39
    Említésre méltó helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani az elmúlt tíz percben. Ez persze így tökéletesen megfelel a hazaiaknak

39
    A vendégek kisérlete Mignoletnél köt ki, azonban ismét a West Ham birtokolja a labdát

31
    Collison szabálytalankodott csúnyán Vaughannal szemben. A hazai csapat szurkolói lapot akarnak, Swarbrick bíró azonban nem büntet

30
    Veszélyes kontrákat visz végig a Sunderland az utóbbi percekben, nagyon észnél kell lennie a West Ham védőinek ezeknél a gyors kontráknál

29
    A hazaiak védője, Bramble szabadított fel megakadályozva ezzel egy veszélyes vendég helyzetet

29
    Nem jutnak el egymás kapujáig a felek jó két perce

26
    Jarvis lőtt a kapu mellé! Több volt ebben az akcióban mint amennyit kihoztak belőle a vendégek

26
    Cole adta be nagyon szépen a labdát szélről, a hazai védők azonban gyorsabbak voltak

25
    A Sunderland vezethetett végig egy támadást a vendég tizenhatos széléig, azonban ott egy kilépő védő megakadályozta az akció befejezését

24
    Eladja a labdát a West Ham

24
    Fletchernek hosszú volt a szélről belött labda, így már a vendégek birtokolják a játékszert

23
    Jarvis volt szabálytalan Gardnerrel szemben a félpályánál, jöhet a Sunderland

22
    A gól óta sokkal jobban játszanak a vendégek, mondhatni felébredtek

21
    Collins ívelte fel a labdát a kezdőkörből, azonban senki sem tudott hozzáérni. Kirúgás

20
    Szép akciót alakítottak ki a vendégek, Collison lőtte be a labdát a szélről, majd Jarvis lőtt a tizenegyespontról! Mignoletnek kellett jól helyezkednie

19
    A vendégeknél van a labda bő másfél perce

18
    Collison próbálta rátekerni a labdát, azonban lövése egy kicsivel a kapu mellé ment