Real Betis – Levante 2:0 (vége) | Real Sociedad – La Coruňa 1:1 (vége) | Atlético Madrid – Real Zaragoza 2:0 (vége)
Málaga CF – Barcelona 1:3 (vége)
Atlético Madrid
2:0 (2:0)
Real Zaragoza
vasárnap 13.01.2013, 19:00 • Estadio Vicente Calderón • Primera División

Az Atletico Madrid mai győzelméhez kétség sem férhetett, minden mutatóban felülmúlták a Zaragozát. A második félidőben picivel aktívabbak voltak a vendégek, mint az első játékrészben, de ez is édeskevés volt a pontszerzéshez. Egy kaput eltaláló lövésre nem lehet alapozni egy mérkőzést. A hazaiaknál Arda Turant és Thiagot kell kiemelnünk, míg a vendégeknél Pintér Ádám játszott a legjobban.
    Radamel Falcao gólja ellenére is rendkívül visszafogott teljesítménnyel rukkolt elő a mai estén.
    A matracosok a Real Madrid pontvesztésének következményeként hét pontosra növelték az előnyüket a városi riválissal szemben (20:53:27)

93
    Miranda is besárgul a végén

93
    Egy perc van hátra, hogy hivatalos legyen: a matracosok tizedik hazai bajnoki meccsükön a tizedik győzelmüket aratják

92
    Falcao indítja Garciát, aki azonban elfelejt elindulni a labdáért

91
    3 perc lesz a hosszabbítás

87
    Kevesebb, mint öt perc van hátra, a Zaragoza játékosai mintha már feladták volna a mérkőzést

85
    Utolsó csere haza oldalon is: Turan helyett Garciá áll be

84
    Elképesztően komikus gólnak lehettünk volna szemtanúi: egy előreívelést követően Roberto és Loovens nem értette meg egymást, a holland védő hazafejelte a labdát, miközben a kapus kifutott, majd ütköztek egymással. A labda centikkel gurult el a bal kapufa mellett

83
    A zaragozaiak körbeadogatják az Atletico tizenhatosát, de nem tudnak helyzetet kialakítani

82
    Belül vagyunk az utolsó tíz percen, a játék színvonala kicsit visszaesett

81
    Hazai kontra: Arda Turan cselezget a tizenhatoson belül, de könnyedén elválasztják a labdától

80
    Pintér harcol ki bedobást

79
    A Zaragozaiak ismét tizenegyest reklamálnak, kezezést láttak a hazaiak játékosánál

79
    A Zaragoza kihasználja az utolsó cserelehetőségét: Montanes helyett Alamo a pályán

77
    Tizenegyes gyanús szituáció a hazai büntetőterületen belül, de a bíró továbbot int

74
    Falcao passzol Turanhoz, akitől visszakapja a labdát, majd lő 14 méterről, de mellé megy a labda

68
    A vendégek játékából hiányzik az átütő erő, 68 perc alatt mindössze egyszer kellett védenie a hazaiak kapusának

67
    Suárez szerel szépen a félpályánál becsúszva

67
    Hátul passzolgatnak a vendégek, Pintér egészen a kapusig adja hátra a labdát

66
    Juanfran tör előre a jobb oldalon egészen az alapvonalig, de becsúszva szerelik, ráadásul kirúgás következhet

65
    Sérülés miatt: Thiago helyett Suárez áll be a hazaiaknál

64
    Pintér rossz indítását Miranda veszi le mellel

63
    A Zaragoza első szögletéből meg van az első komolyabb lehetőségük is, Apono lövését védi Courtois

62
    Átmerészkednek a vendégek az Atletico térfelére: szöglettel jöhetnek

61
    Arda Turan lövését védi vetődve Roberto

60
    Zuculini helyett Oriol a pályán a vendégeknél. Egy cserelehetősége maradt a Zaragozának, míg az Atleticonak még meg van mind a három

59
    Mirandát húzzák vissza, szabadrúgás a hazaiaknak

58
    A Zaragoza szinte megtartani sem tudja a labdát az elmúlt időszakban

57
    Arda Turan passzol a tizenhatos vonalánál álló Falcaohoz, aki azt hitte, át tud menni három védőn, de a fizika nem az ő oldalára állt

49
    Továbbra is a hazaiak az aktívabbak, egyenlőre jórészt a vendégek térfelén pattog a labda

Parades helyett Rodriguez áll be a szünetben

Hatalmas fölényben játszik az Atletico, ami meglátszik mind a labdabirtokláson, mind a szögletek és a gólhelyzetek számán. Nem utolsó sorban, a matracosok szereztek két gólt is, Thiago remek fejesének, valamint Falcao magabiztosan értékesített büntetőjének köszönhetően.
    A folytatásban valószínűsíthetően megmarad a madridiak mezőnyfölénye, és csak rajtuk múlik, mennyi gólt rúgnak még a Zaragozának, akinek nem volt gólszerzési lehetősége az első játékrészben

45
    Elképzelés nélküli indítás a vendégektől, mindkét csapat már a félidő végét várja

39
    A játék eddig képe alapján a Zaragozának nem sok esélye lesz a pontszerzésre a mai estén

38
    Az Atlético gólt szerzett!
    A jogosan megítélt büntetőt RADAMEL FALCAO értékesíti, ez a 18. találata a bajnokságban

36
    Nagy lehetőség alakul ki Miranda előtt, aki a hosszún teljesen egyedül érkezik, kapásból nagyon rosszul találja el azonban a játékszert

31
    Gabi szögletéből THIAGO szerzi meg a vezetést a matracosoknak! Remek fejes volt, szépen csúsztatott a rövidről a Roberto kapujába!

31
    Jöhet a negyedik hazai sarokrúgás, majd rögtön az ötödik

30
    Az első harminc percben nem volt komolyabb gólszerzési lehetősége egyik együttesnek sem, leszámítva Falcao helyzetét