Jugra Hanti-Manszijszk – Barisz Asztana 6:4 (vége) | Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk – Amur Habarovszk 6:5 (vége) | Lev – HC Slovan 3:4 (vége)
Jugra Hanti-Manszijszk
6:4 (4:1,1:2, 1:1)
Barisz Asztana
kedd 15.01.2013, 14:00 • Arena-Jugra • KHL

Jó mérkőzés volt, szinte folyamatos játékkal, a hazaiak végül is az első harmad jó játékával döntötték el a pontok sorsát, és azt lehet mondani megérdemelten győztek.

A vendégek a jelentős hátrányban is jól játszottak, a második harmadot meg is nyerték, de ez összességében kevésnek bizonyult a több gólhelyzetet kidolgozó és azokat jó százalékban értékesítő Jugra ellen.

A Barisz Asztanának még sokba kerülhet ez a vereség. (16:14:46)

Birjukov fogja Starcenko kapuvasról lecsorgó lövését

Ismét csak két gól a Jugra előnye, támadnak is a vendégek, veszélyes helyzet nélkül

55:02
    A Barisz gólt szerzett!
    DUSTIN BOYD egy centerezést követően közelről laposan lő Birjukov hálójába! 6:4 Assziszt: Rudenko, Starcenko

A Jugra gólt szerzett!
    Sitnikov balról ad be középre, ahol IGOR SKOROCHODOV közelről kotorja a hálóba a korongot! 6:3 Assziszt: Sitnikov

43:55
    Helyzet a vendégek kapuja előtt, elcsorog a korong a kapus és a védők mellett is Poluektov szedi össze

Elkezdődött a harmadik harmad.

Ez a harmad inkább a vendégeké volt, eggyel több gólt is szereztek, támadásban is aktívabbak voltak, igaz, hogy a Jurga előtt is adódott komoly lehetőség.

Mindenesetre az előnyük csökkent, emiatt izgalmas záró harmadra számíthatunk.

40:00

39:35
    Poluektov védi Skorochodov távoli lövését, majd a kipattanó utánit is, ráfekszik a korongra

37:50
    Buljanski lő távolról Poluektov kapujára, a kapus kiüti a korongot

36:05
    Hazai les

35:02
    ANDREJ GAVRILIN ad vissza egy korongot a kapu mögül, hazai védőről kerül a kapuba! 5:3 Assziszt: Krasnoslobodcev, Zajlauov

28:15
    MAXIM SPIRIDONOV. egy gyors vendég támadás végén estében közelről lövi Birjukov kapujába a korongot! 5:2 Assziszt: Dawes

24:45
    Hátrányból indul egy kontrával a hazai csapat, Glazacev ad jó korongot a bal oldalon felkorcsolyázó ANTON KRYSANOVNAK, aki kapásból lő Jeremejev kapujába! 5:1 Asszizst Glazacev

22:58
    Clyncev áll ki lökésért

22:05
    Jeremejev véd egy közeli lövést, majd a kipattanót is

20:01

Jó első harmadot láthattunk, ahol a hazai csapat akarata érvényesült. Ha Jeremejev nem fog ki ilyen formát, fölényesebb lehetne a Jugra előnye. Egy előnyt viszont kihasznált a Barisz, ebbe talán kapaszkodhatnak még a 4:1 ellenére is.

17:40
    SERGEJ DEMAGIN Glazacev kipattanó korongját lövi a hálóba! 4:1 Assziszt: Glazacev, Starosta

15:55
    Ismét Jeremejev-bravúr, Sitnikov lövése után

Az előnyt pillanatok alatt kihasználja a Barisz

13:30
    ALEKSZEJ LITVINENKO takarásból küld erős lövést a hazaiak kapujára, Birjukov nem védhet! 3:1 Assziszt: Savcenko, Zajlauov

10:40
    IGOR SKOROCHODOV indul a kék vonalról a vendégek kapujára, 7 méterről lő a rövid felsőbe! 3:0, Assziszt: Ibragimov

07:45
    KONSTANTIN GLAZACEV a kapu mögül indulva húzza a korongot Jeremejev kapujába! 2:0 Assziszt: Krysanov

04:55
    VITALIJ SITNIKOV egy centerezést közelről kotor a hálóba! 1:0 Assziszt: Magogin, Skorochodov

Kezdősor:

Jugra Hanti-Manszijszk: Birjukov (Masalskis) - Pepeljajev, Grebeskov, Safronov, Ibragimov, Trončinský, Starosta, Djakov - Skorochodov, Magogin (C), Sitnikov - Krysanov, Demagin, Glazacev - Beljaev, Bocarov, Jacenko.

Barisz Asztana: Jeremejev (Poluektov) - Mnacjan, Grigorjev, Novopasin, Hutchinson, Kairov, Rachmanov, Savcenko, Litvinenko - Spiridonov, Gavrilin, Puskarjov - Rudenko, Starcenko, Upper (C) - Dawes, Boyd, Savenkov - Zajlauov, Poliscuk, Krasnoslobodcev.

Játékvezetők: Kulakov, Olenin - Koposov, Otmachov.

A Jugra Hanti-Manszijszk kevéssel van lemaradva a Keleti-csoport rájátszást érő helyéről, nekik létkérdés volna egy mai győzelem.

Ehhez képest nincsenek túl jó formában a hazaiak, a múlt év végén ráadásul kétszer is kikaptak odahaza, az idén két hosszabbításos győzelemmel javítottak a képen valamennyit.

A Barisz Asztana viszont stabil helyet birtokol a csoportban, ami a rájátszást illeti, de azért kikapni nem szabadna, ha ezt meg is akarják tartani.

A tavalyi, nyolcmeccses veretlenségi sorozatot nem tudták áthozni az idei évre, Habarovszkban és Novoszibirszkben is vereséget szenvedtek, Nekik a kettő közötti, Novokuznyeck elleni idegenbeli győzelem adhat reményt a mai jó szereplésre.

Ha a KHL-ben egymás ellen játszottak, az nem járt hazai győzelemmel egészen a tavalyi év utolsó meccséig, amikor is a az Asztana fölényesen, 6-2-re verte a Jugrát.

Itt az esély a visszavágásra.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 5. Sitnikov (Magogin, Skorochodov), 8. Glazacev (Krysanov), 11. Skorochodov (Ibragimov), 18. Demagin (Glazacev, Starosta), 25. Krysanov (Glazacev), 50. Skorochodov (Sitnikov) - 14. Litvinenko (Savcenko, Zajlauov), 29. Spiridonov (Dawes), 36. Gavrilin (Krasnoslobodcev, Zajlauov), 56. Boyd (Rudenko, Starcenko)

Jugra Hanti-Manszijszk: Birjukov (Masalskis) - Pepeljajev, Grebeskov, Safronov, Ibragimov, Trončinský, Starosta, Djakov - Skorochodov, Magogin (C), Sitnikov - Krysanov, Demagin, Glazacev - Buljanski, Rybakov, Bocarov, Jacenko.

Játékvezetők: Kulakov, Olenin - Koposov, Otmachov