Jugra Hanti-Manszijszk – Barisz Asztana 6:4 (vége) | Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk – Amur Habarovszk 6:5 (vége) | Lev – HC Slovan 3:4 (vége)
Lev Praha
3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
kedd 15.01.2013, 19:00 • O2 Arena, Prága • KHL

Az utolsó harmad nem hozott szép játékot a Slovan többet a védekezéssel törődött, mint a támadással, és sikerült megnyerni zsinórban harmadszor is a LEV PRAHA ellen a rangadót, és ismét egy góllal. Kapura lövések 29:27 a hazaiak javára. (21:21:00)

57:20
    Hudácek nagy helyzetbe került, kihagyta és ráadásul még szabálytalankodott is.

56:48
    Les (Lev Praha)

56:32
    A SLovan a z eredmény megtartására játszik már, az idő telik, de a Lev eddig helyzet nélkül

55:16

55:10
    Sok a harc a korongért, kevés a szép jelenet, helyzet nélkül folyik most a meccs

54:17
    Kiegészült a Slovan

53:32
    A hazaiak nem nagyon mutattak eddig semmit az emberelőny alatt a Slovan nagyon jól védekezik

51:01
    A Slovan nem tud helyzetet kialakítani az emberelőnyben, sok a harc a korongért a palánk mögött, az idő még telik.

47:50
    Klepis veszélyesen passzolt a kapu elé, majdnem sikerült bele nyúlni, de Janus kiválóan reagált

46:20
    Slovan próbálkozás a Lev harmadban, eredmény nélkül

45:50
    A Slovan kezd védekező játékot játszani, és kontrázni.

44:58
    Buli a Slovan harmadában

44:20
    Egy Slovan kontra után nagy helyzet alakulhatott volna ki.

Elkezdődött a harmadik harmad.

Változatos jó iramú kiváló jégkorongot láthatunk a második harmadban is. A Lev szorossá tette a mérkőzést, és még teljesen nyitott a harmadik harmad előtt. Szünet után folytatjuk

36:35
    Nagy kavarodás után Janus kapus előtt bekotorják a pakkot a Prágai játékosok, de a bíró nem adja meg a gólt

34:01
    Sorozatban eresztenek el jobbnál jobb lövéseket a Lev hátvédek, de nem sikerül gólt szerezni

A Slovan gólt szerzett!
    Kukumberg szép passzot küldött a kék vonalra és Sersen mindent átlőtt, majd KYTNÁR MILAN még belenyúlt.

23:10
    Bakos szépen cselezte be magát egész a kapus elé, de nem tudta bevenni Stepánek kapuját

22:30
    Mikus harcol a korongért a Lev kapuja mögött

21:56

21:15
    Gyenge az emberelőny eddig, lassan lejár a két perc, és semmit sem sikerült a Slovan csapatának kidolgozni

20:10
    Folytatódik a Slovan emberelőnye

20:01

Kitűnő mérkőzést láthatunk az első harmadban, szép gólokkal a Slovan megérdemelten megfordította az eredményt. A második harmadot emberelőnyben kezdheti a Slovan. 15 perc és folytatjuk.

14:01
    Miklík éles szögből eresztett el egy lövést a pakk a gól vonalon meg ált, és BLIZNÁK MÁRIO bekotorta. Gólpassz: Miklík Michel, Datelinka Ivan

09:30
    Jól járassák, pontos gyors passzokkal a korongot a vendégek, csak a befejezés hiányzik.

08:04
    Kiállítás a hazaiaktól 2 perc Gygne Richard akadályozásért

07:29
    ÖLVECKI PETER gyönyörűen bevágta a bal fölső sarokba a kapus tehetetlen. Gólpassz: Mikus Tomás

06:50
    Megjött a gól után a Slovan kedve, és nyomás alatt tartja most a Lev kapuját

06:00
    BAKOS MARTINszépen cselezte be magát a körök közé és bevágta a fölső sarokba. Gólpassz: Miklík Michel

00:39
    Újabb nagy helyzet végén KLEPIS JAKUB egy lepattanót az üres kapuba üt. Gólpassz: Nakládal Jakub

00:22
    Danielsson nagy helyzetben egész közelről nem talált be

00:01

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon szólnak a himnuszok

Kezdősor:

Lev Praha: Stepánek (Kocián) - Nemec, Lepisto, Gygne, Novotny, Danielsson - Krejcik, Nakladal, Vrana, Klepis, Rachunek - Hunkes, Oystrick, Karamnov, Hossa, Nizivijs - Mikus, Repík, Surový, Cipulis, Cingel

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) – Sigalet, Sersen, Bakos, Bliznák, Miklík – Mojzis, Tabacek, Hudáček, Lipiansky, Bartovic – Svárny, Datelinka, Kudrna, Kytnár, Kukumberg – Mihálik, Mikúš, Ölvecký, Daňo, Preisinger

Játékvezetők: Bulanov, Sergeyev - Birin, Medvedev.

A harmadik LEV-SLOVAN rangadóra kerül sor ma Prágában. Az első kettőt a Slovan nyerte egyaránt 2:1-re. Eddig a Slovan 63 a LEV 60 pontot gyűjtöttbe az idei idényben, és mindketten jó úton haladnak, hogy ott legyenek a rájátszásban. Csehország fővárosába a hírek szerint megint sok Slovan szurkoló látogat majd el, és várhatóan jó hangulatú izgalmas mérkőzésre van kilátás.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 1. Klepis (Nakládal), 27. Klepis (Nakládal), 40. Rachunek (Klepis, Nakládal) - 6. Bakos (Miklík), 8. Ölvecki (Mikus), 15. Bliznák (Miklík,, Datelinka), 24. Kytnár (Sersen, Kukumberg)

Játékvezetők: Bulanov, Sergeyev - Birin, Medvedev

Nézőszám: 15546