KHL
Avangard Omszk – CSZKA Moszkva 4:3 (vége) | MHK Szpartak – Dinamo Moszkva 1:3 (vége) | HC Donbassz Donyeck – Torpedo Nyizsnyij Novgorod 2:3 (szétlövés után)
Dinamo Riga – SZKA Szentpétervár 1:2 (vége)
Avangard Omszk
4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
CSZKA Moszkva
szerda 16.01.2013, 13:00 • Arena-Omszk, Omszk • KHL

A harmadik harmadra nagyon visszavett a tempóból az Avangard Omszk, és kis híján bajba került a végére. Persson találatával egy gólra feljött a CSZKA 74 másodperccel a vége előtt. Érthetetlen módon azonban a vendégek nem vitték le az utolsó percre a kapusukat, így egyenlő létszámnál próbálták meg kiharcolni a hosszabbítást, amire azonban 1 másodperccel a vége előtt mégis óriási sanszuk kínálkozott. Rylov nem lőtte be a korongot, így 4:3 arányban az Avangard Omszk bizonyult ma jobbnak.

Lövések: 34 illetve 20
    Kiállítások: 16 illetve 14 perc (15:20:09)

55:03
    Ramö szerzi meg a korongot, buli a hazaiak harmadában, egy perc még a kiállításból

Sirokov (CSZKA) áll ki 2 percre
    Gólok és gólpasszok: 2. Florov (Belov, Perezhogin), 12. Syomin (Valantenko, Perezhogin), 31. Perezhogin, 33. Belov (Florov, Pivtsakin) - 28. Radulov (Rylov, Rajsenskij), 40. Rylov (Radulov, Rajsenskij), 59. Persson (Denisov, Radulov)

Avangard Omszk: Ramö – Salmela, Pujacs, Perezhogin, Syomin, Frolov - Valentenko, Belov, Kuparinen, Volkov, Zaborsky - Piganovich, Pivtsakin, Kuryanov, Kalinin, Ivanov - Kalashnikov, Pervushin, Taratukhin, Nesterov, Mozer
    CSZKA Moszkva: Stana (Proskuryakov) - Rylov, Rajsenskij, Radulov I., Persson, Radulov A. - Sergejev, Denisov, Kvasa, Kozlov, Sirokov - Marcenko, Kondratev, Sprukts, Zubov, Zarkov - Gimajev, Davis, Prochorkin, Kugrysev, Barbasev

Játékvezetők: Gusev Sergei, Odins Eduard - Raming Stanislav, Misyur Sergei