KHL
Traktor Cseljabinszk – AK Barsz Kazany 3:2 (vége) | Avtomobilist Jekatyerinburg – Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk 3:2 (vége) | Metallurg Magnyitogorszk – Szalavat Julajev 1:4 (vége)
HC Dinamo Minszk – HK Szibir Novoszibirszk 1:3 (vége)
Metallurg Magnyitogorszk
1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Szalavat Julajev
csütörtök 17.01.2013, 14:00 • Arena Metallurg • KHL

Hatalmas meglepetésre az Ufa győzni tud a Magnitogorsk otthonában, ezzel megerősítette rájátszást érő helyét, a Magnitogorsk pedig marad második, és elúszni látszik az első hely. (16:25:35)

60:00

59:50
    A Szalavat gólt szerzett!

A teljesen szétesett magnitogorski kapuba SERGEY ZINOVYEV is betalál!
    Gólpassz: Khilstov

59:40

ALEXEI GLUKHOV végleg eldönti a meccset, az üres kapuba lő!
    Gólpassz: Svitov

59:10
    6 a 4 - re folyik a meccs, mivel a kapust is lehozták.

58:50
    Vendég kiállítás, utolsó esély a hazaiaknak.

58:30
    Mindent egy lapra feltéve támad a Metallurg, viszont egy Ufa kontratámadás után védenie kell Ahonennek.

57:30

A semmiből gólt szerez az Ufa, hihetetlen! ALEXANDER SVITOV egyéni akciója után 1:2!
    Gólpassz nincs.

57:00
    Három perc van hátra, nem kockáztatnak már a csapatok.

55:50
    Az utbóbbi két percben nem történt említésre méltó dolog a pályán.

54:00
    Az Ufa csapata csak a védekezésre helyezi a hangsúlyt, értékes lehet számukra az egy pont is.

52:40
    Koltsov lő széő cselek után, Tarkki véd.

52:00
    Öt az ötre folytatódik a játék.

51:20
    Sikerül a vendégeknek kiemelni a korongot.

50:40
    Sikerült gyökeret verniük a támadó harmadban, de eddig lövés nélkül.

50:00
    A hazai csapat újabb emberelőnybe kerül.

49:40
    Még egy Ufa lövés, nagyot véd a finn kapus.

49:00
    Egy Ufa támadást is figyelemmel követhettünk, csak hogy Ahonen se unatkozzon.

48:20
    Kiegészül a vendégcsapat, fellélegezhetnek.

47:30
    Eddig sikeres és megbízható a vendég védelem, ebben az emberhátrányban.

47:00
    Az Ufa önfeláldozóan védekezik.

46:20
    Vendég kiállítás, itt a nagy lehetőség a hazaiak előtt.

45:00
    Továbbra is jobbak a hazaiak, megeshet, hogy átveszik a vezetést.

44:00
    A Metallurg gólt szerzett!

Megérdemelt egyenlítés, DIMITRIJ KAZIJONOV került tiszta lövőhelyzetbe, most Turkki sem tudott túljárni az eszén.
    Gólpasszok: Platonov, Mozjakin

43:20
    Nincs kiállítás, mégis úgy játszanak a hazaiak mintha emberelőnyben lennének.

42:30
    Egy letámadás után lőhet az Ufa, de Ahonen simán véd.

41:00
    Nem változik a játék képe, támad a Magnitogorsk, de nem talál be.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második félidőben gólt nem láthattunk, de a meccs színovnalára nem lehet panaszunk. Reméljük, az utolsó harmad is tartogat még izgalmakat számunkra.

40:00

39:00
    Hiába a hazai fölény, az eredmény nem változik.

38:20
    Most nála a korong.

38:00
    Tarkkinak még nem volt dolga ebben az emberhátrányban.

37:40
    Az első kiállított ufai már visszajöhet, de nagyon jól adogat a Magnitogorsk.

37:30
    Kettős emberelőnybe kerülnek a hazaiak.

37:20
    Kivágják a vendégek a korongot.

36:40
    Nem sikerül a gólszerzés, Tarkki nagy napot fogott ki.

36:00
    A kapujukhoz szegezik az Ufát.

35:40
    Sok a kiállítás, újabb esély a hazaiaknak az egyenlítésre.

35:30
    Kiegészülnek, és támadhatnak is.

34:40
    Fütyül a közönség, szükségük is van a hazaiaknak a támogatásra.

34:00
    Ahonen véd egy távoli lövést.

33:30
    Másfél percig emberelőnyben az Ufa.

33:30
    Kiegészül az Ufa, így most ők vannak emberelőnyben.

33:10
    Kiállítás hazai oldalon is.

33:00
    Felszabadul a kapu, szerencséjük van a vendégeknek, mert veszélyben forgott a vezetésük.

32:00
    Óriási nyomás nehezedik az Ufa csapatára, de Tarkki kapuja érintetlen.

31:30
    Kiállítás vendég részről.

31:20
    Buli a vendégek harmadában, de ezután felszabadítanak.

30:30
    Magnitogorsk lövés, Tarkki véd.

29:30
    Most rátenyerel a pakkra Ahonen, megpihenhetnek a játékosok.

28:30
    Régóta folyamatos a játék, felválrva forognak veszélyben a kapuk.

27:40
    Visszajöhet a két agresszív hokis.

27:00
    4 a 4 - re kiegyenlített játék folyik komolyabb helyzet nélkül.

25:40
    Nagy a feszültség a pályán, verekedés történt, mindkét vétkest kiállítják a bírók.

24:30
    Könnyed mozdulatokkal választják el a korongtól a hazai támadókat.

23:00
    A hazai csapat támadását könnyű szerrel védekezte ki az Ufa.

22:20
    Még egy vendég löket, Mirnov tette próbára Ahonen reflexeit.

21:30
    A hazai csapat mintha bennmaradt volna az öltözőben, nem tudják megtartani a játékszert.

20:50
    Nagy Ufa helyzet, a kapu mögül passzolták be a korongot a kapu előterébe, a kapáslövés azonban lejön Ahonenről.

20:30
    Kiegészül a vendég együttes.

20:01

Kisebb meglepetésre a vendég csapat vezet, pedig a hazaiak többet támadtak, és többet lőttek kapura. Véleményem szerint a Magnitogorsk nem fogja ezt annyiban hagyni, első helyen akar végezni a nyugati konferenciában.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:50
    A harmad vége előtt Tarkki még véd egyet.

19:20
    Kiütik a vendégek.

19:00
    A támadó harmadjukban van a korong, de nem tudják huzamosabb ideig birtokolni.

18:30
    Az utolsó másfél percre a hazai csapat kerül emberelőnybe.

18:20
    Egy hazai kontra végén nagy helyzet alakul ki, Tarkki azonban a helyén.

17:50
    Egyenlő létszámnál folytatják.

17:30
    Nagy emberkupac Ahonen kapus előtt, végül felszabadítanak.

17:00
    Teljesen beszorul a Magnitogorsk.

16:30
    Ez a fór már veszélyesebb, Ahonennak párszor közbe kellett avatkoznia.

15:50
    Hihetetlen! Még egy hazai kiállítás. Hodgman a vétkes!

15:00
    Visszajött mindkét hazai játékos, nem könnyedén, de megúszták a kettős hátrányt.

13:40
    Sikerült kiütni a három hazai védőnek a pakkot.

13:20
    Nagy nyomás alatt Ahonen kapuja.

13:00
    Még egy hazai szabálytalanság, úgy tűnik nem bírnak magukkal.

12:20
    Kiállítás a hazai oldalon, vendég emberelőny.

11:40

Ez aztán a hidegzuhany! Megint egy gyors támadást vezetett végig a vendégcsapat a bal oldalon, az egyik csatár megkerülte a kaput, majd lőtt, ezt még Ahonen hárítani tudta, de aztán a kipattanóra jött KIRIL KOLTSOV, és nem kegyelmezett!
    Gólpssz: Philtström

11:00
    Kiegészült az Ufa.

10:40
    Másfél perc kemény védekezés után felszabadul Tarkki kapuja.

10:00
    2 gólszerzési lehetőséget is láthattunk, Tarkkinak szerencséje is van, de védi a lövéseket.

09:30
    Hatalmas nyomás alatt a vendég kapu.

09:00
    A hazaiak másodszor is emberelőnybe kerülnek, a kiállított játékos Mirnom(UFA)

08:00
    Egy vendég kontratámadás végén gólt szerezhetett volna az Ufa, de a korong elkerülte a kaput.

07:20
    Mintha emberelőnyben lenne a Metallurg, számos bulit láthatunk a támadó harmadjukban. A kapusnak maximális koncentrációra van szüksége, ha nem akar gólt kapni.

06:40
    A hazaiak beszorítják az Ufát, de nagy helyzetig most nem jutnak el.

05:40
    Zubarev lövését magabiztosan védi Tarkki.

05:00
    Sorcsere után megiramodik a hazai csapat, de les miatt visszakerül a pakk a középső harmadba.

04:10
    Tarkki kapus első komolyabb védését mutatta be, miután a hazaiak kettő az egyre vitték a korongot.

03:30
    Az emberelőny odalett, nem nagyon érvényesültek a hazaiak.

02:20
    Az Ufának sikerült kiütnie a harmadból a korongot,

02:00
    Felállt a hazai csapat, a kapu előtt passzolgatnak.

01:30
    Zubarev(UFA) akasztásért máris a büntetőpadon találja magát.

00:40
    A hazai csapat nem akarja véletlenre bízni a meccs kimenetelét, az első percben rögtön 2 veszélyes lövést láthattunk.

00:01

Kezdősor:

Metallurg Magnyitogorszk: Ahonen - Birjukov, Antipin, Mišarin, Chabarov, Bernatský, Bondarev, Tverdovský, Grigorenko - Platonov, Kazijonov, Mozjakin - Zuccarelo, Hodgman, Lisin - Kosov, Potěhin, Shenfeld - Jakubov, Michajlov.

Szalavat Julajev: Tarkki - Proškin, Koněv, Gurkin, Baranka, Zubarev, Koltsov, Aťušov, Isangulov - Chlystov, Zinovjev, Slepyšev - Saprykin, Svitov, Paršin - Kajgorodov, Pihlstrom, Mirnov - Stěpanov, Gluchov, Musatov.

Játékvezetők: Bulanov, Karabanov - Zacharenkov, Čubykin.

Az legrangosabb európai jégkorongliga mai játéknapján a Magnitogorsk és az UFA közötti párharc különleges mérkőzésnek ígérkezik.

Mindkét csapat a nyugati konferenciában szerepel, ahol a hazaiak másodikok, 6 ponttal elmaradva a vezető Omsktól, a vendégek pedig hetedikek, és 5 pontra van tőlük a kilencedik Yugra. Az Ufának hátra is kell tekintenie, hiszen még nincs biztos helye a rájátszásban. A hazaiak pedig még akár az első helyet is megcsíphetik nyugaton.

Az egymás elleni meccsek alapján kiegyenlített meccsre van kilátás, hiszen 18 UFA győzelem mellett 16 magnitogorski siker született.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 44. Kazijonov (Mozjakin, Platonov) - 12. Koltsov (Philstrom), 58. Svitov, 60. Glukhov (Svitov), 60. Zinovyev (Khilstov)

Játékvezetők: Bulanov, Karabanov - Zacharenkov, Čubykin