Chelsea F.C. – Arsenal FC 2:1 (vége) | Tottenham Hotspur – Manchester United 1:1 (vége)
Chelsea Football Club
2:1 (2:0)
Arsenal FC
vasárnap 20.01.2013, 14:30 • Stamford Bridge • Barclays Premier League

Ellentétes félidők után győzött a Chelsea az Arsenal ellen a londoni rangadón. Nagy kérdés, hogy az ágyúsok miért adtak egy egész félidőnyi előnyt a kékeknek. Rafa Benitez pedig azon gondolkodhat, miért nem Demba Ba szerepel a kezdőcsapatában, aki negyed óra alatt többet csinált a pályán, mint Torres 80 perc alatt.
    A Chelsea ezzel a győzelmével bebiztosította a harmadik helyét, az Arsenal pedig maradt a táblázat hatodik helyén (16:24:50)

91
    5 perc lesz a hosszabbítás, közben Mertesacker fut fel a Chelsea kapujáho centernek

88
    Hazard helyett Marin a pályán, nincs több lehetősége a Chelseanek a változtatásra

88
    Vermaelen laposan, erőből lövi a szabadot, nem sokkal megy a kapufa mellé

87
    Cole az iméntiért besárgul, Sagnat buktatja

87
    Szabadrúgás a tizenhatos vonala előtt az Arsenalnak!

83
    Kimaradt a meccslabda! Demba Ba viszi el a kifutó Szczesny melett a labdát, majd az üres kapuba próbál lőni, de Vermaelen belevetődik a labdába!

83
    Walcott lövését blokkolják, bedobás az ágyúsoknak

82
    55% - 45% a labdabirtoklás

82
    Arshavin rossz megoldást választ a bal oldalon, láthatjuk, miért csak a cserepadon kapott lehetőséget

78
    Ramires szereli Wilshere-t, akit aztán futtában hátrafelé egész egyszerűen megüt, a játékvezető hagyja tovább futni az akciót. Érdekes bírói felfogás

77
    Mindkét csapat erőt gyűjt az utolsó negyed órára

76
    Torres teker messziről, a pattogós labdáját Szczesny magabiztosan fogja

76
    Mindkét védekező középpályását lehozta Arsene Wenger, egyértelmű az ágyúsok szándéka

75
    Diaby helyett Arshavin a pályán

75
    Arsenal szabadrúgás a félpályánál

73
    Wilshere szabálytalankodik Azpilicuetával szemben, de elmarad a sárga lap a csúnya becsúszás után

72
    Ramires lövését Szczesny üti oldalra, majd a kipattanó Mata elé pattan, aki lesen tartózkodott a lövés pillanatában

72
    Oscar helyett Bertrand a pályán a hazaiaknál

71
    Torres tör be a tizenhatoson belülre, lövés helyett passzol, azonban a labdája nem jut el Matahoz. Szöglet a kékeknek

66
    Remek helyről szabadrúgás az Arsenalnak! 19 méterről jöhetnek a vendégek, kisit kiszorult helyzetből

65
    Mata próbálja meg kiugratni Torrest, de rossz a passz, nem sikerül eredményes kontrát vezetni

62
    A vendégek vérszemet kaptak, elképesztően agresszíven futballoznak (jó értelemben). Rafa Beniteznek is lehet, hogy cserélnie kéne

Az Arsenal gólt szerzett!
    THEO WALCOTT kap újfent remek labdát, ezúttal azonban nincs les, begyalogol a büntetőterületen belülre, és higgadtan, jobbal Cech mellett elrúgja a labdát. A gólpasszt Cazorla jegyzi

57
    Torres passzát Lampard lövi el kapásból, Gibbset találja el

57
    Gibbs lágyan ível az ötösön belülre, Giroud-nak sikerül fejelnie, de nem volt benne elég erő

56
    Leült a mérkőzés, a kezdeti Arsenal rohamok abbamaradtak

55
    Cazorla, Sagna és Diaby sem játszik jól ma, kérdés, mennyire tudja ezt elviselni az Arsenal

54
    Cazorlát szerelik a kezdőkörben, de a labda visszakerül a vendégekhez

53
    Giroud újra a pályán, megnyugodhatnak az Arsenal szurkolói

52
    Azpilicueta ad be jobbról, pocsék beadás volt. Közben Giroud marad lenn a földön, ápolni kell

51
    Giroud van lesen. A vendégek tábora énekel, a hazaiak csöndben vannak

50
    Diaby ügyetlenkedik a hazaiak tizenhatosánál, elveszíti a labdát

49
    Az Arsenal teljesen más mentalitásban jött ki a második félidőre, egyenlőre ők birtokolják a labdát és helyzeteik is vannak. Még nincs lefutva a mai mérkőzés

48
    Walcott lövését védi Cech, szintén nem kellett elmozdulnia a helyéről

47
    Petr Cech fogja Mertesacker lövését 11-ről, a labda középre ment, ez volt a hálóőr szerencséje

Lesek: 3:3

A Chelsea magabiztosan vezet 2:0-ra a városi rivális Arsenal ellen az első játékrészt követően. A félidő első negyed órája parádés játékot, sok helyzetet és két gólt hozott, utána azonban a kékek visszavettek a tempóból, a piros-fehérek pedig nem tudnak mit kezdeni a hazai labdabirtoklással.
    Az alacsonyabb fokozattal játszó hazaiak még így is több helyzetet alakítanak ki, a kontráik pedig életveszélyesek: az első góljuk, valamint a tizenegyest megelőző akciójuk is ebből született.
    Az egész hazai együttes jól játszik, kivéve Fernando Torrest, akit valószínűleg előbb-utóbb Ba fog majd váltani

46
    Walcott kap remek labdát, de újfent lesen van

45
    1 perc lesz a hosszabbítás

45
    Mata ívelését fejelik ki a védők, a kipattanó Torres lőheti tisztán, aki 12 méterről a nézők közé lő

44
    Jó helyzetből jöhet szabadrúgással a hazai csapat, lehet lövés, lehet ívelés is

43
    Mata és Hazard játszik össze, a harmadik passz azonban pontatlan, mindenesetre szép összjáték volt

43
    Lampard szögletét Giroud vágja ki

42
    Ramires labdája pattan meg egy védő, szöglet jön a hazaiaknak. 2:4 a sarokrúgások száma

41
    Walcott van ismét lesen, az Arsenal próbálkozik, de inkább csak erőlködést láthatunk tőlük

36
    Ramires megy el Gibbs mellett, majd 12 méterről futtában lőhet, a labda azonban messze fölé száll

32
    Giroud próbál meg esernyőcselt kiosztani az ötösön két védőnek, nem jár sikerrel

28
    Walcott dobja ki a labdát jobbra Sagna-nak, aki csínybe kapja a játékszert, így a beadása nem elég pontos

27
    Cole fejeli vissza középre a labdát, de Torres lemarad róla

27
    A Chelsea nem sietteti a játékot, de ez érthető is, hiszen 2:0 arányban vezetnek, míg az Arsenal nem elég agresszív

23
    Mata adna be egészen az alapvonalról, de Szczesny kivetődve úgy tisztáz, hogy még visszapattan a labda a spanyolra, kirúgás jön

22
    Walcott újabb szöglete, szokás szerint jön Cech, és lehúzza a labdát

21
    Sagna ad be nagyon rosszul a jobb oldalról, de a társai megmentik a labdát, és szögletet harcolnak ki

Chelsea gólt szerzett!!
    FRANK LAMPARD magabiztosan értékesíti a büntetőt, jobbal a bal alsó sarokba küldi a labdát!

16
    Piros helyett csak sárga!

15
    11-es a Chelsea-nek! Ramirest buktatja a vendégek kapusa egyértelmű gólhelyzetben!

14
    Egy felpattanó labdát Oscar lő el kapásból, a 20 méterről megeresztett lövés jócskán az Arsenal kapuja fölé száll

11
    Hazard tör be a tizenhatoson belülre, kicsit kiszorított helyzetből tüzel, Szczesny szögletre üti a labdát

10
    Gibbs szerel becsúszva, bedobás a hazaiaknak

10
    Cech húzza le a mérkőzés első sarokrúgását

9
    Gibbs passzol Cazorlához, aki lövésre szánja el magát 25 méterről, de Cech szögletre üti a labdát

8
    Egy nagy helyzet itt, egy nagy helyzet ott: a helyzetkihasználásuknak köszönhetően vezetnek a kékek

7
    Mata ad be balról, de a játékszer elmegy mindenki előtt

6
    JUAN MATA vezetést szerez a Chelsea-nek! Nagyszerű labdát kap, amit szépen vesz le a tizenhatos vonalánál, majd egy ütemet várva, ballal, Szczesny feje fölött a kapuba lövi a labdát!

5
    Giroud kap remek kiugratást Walcottól, ballal lő a bal kapufa mellé, Cech mozdulni sem tudott

2
    A tavalyi szezonban ugyanitt az Arsenal tudott győzni 5:3-ra egy őrült mérkőzésen

1
    Lampard rúgja ki a nézőtérre a labdát

1
    A Chelsea tiszta kékben és fehér sportszárban, míg az Arsenal piros mezben, fehér nadrágban és piros sportszárban lép pályára

1

Kezdősor:

Chelsea Football Club: Cech - Azpilicueta, Ivanovic, Cahill, Cole - Lampard, Ramires - Mata, Oscar, Hazard - Torres

Arsenal FC: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Diaby, Coquelin - Wilshere, Walcott, Cazorla - Giroud

Játékvezetők: Atkinson - Child, Breakspear.

Szakad a hó a Stamford Bridge-en

Hiányzók: a hazaiaknál Mikel és Moses (mindkettő Nigéria) az Afrikai Nemzetek Kupáján vesz részt, Romeu pedig sérült.
    A vendégeknél Gervinho-ra nem számíthat Arsene Wenger, ő szintén az ANK-n vesz részt (Elefántcsontpart), míg Arteta és Rosicky sérüléssel bajlódnak

Londoni derbit rendeznek ma a Premier League-ben: a tabella harmadik helyén lévő nyugat-londoni Chelsea fogadja a táblázat hatodik helyét elfoglaló, észak-londoni Arsenal együttesét.
    Igazi rangadó lesz ez a mérkőzés, a szó minden értelmében.
    Egyik csapat sincs élete formájában, a kékek a QPR ellen hazai vereség után ugyan a Stoke City-t idegenben lemosták a pályáról, de a szerdai Southampton elleni hazai bajnokijukat elszórakozták, így be kellett érniük az egy ponttal. Elmondhatjuk, a Chelsea nem nyújt kiegyensúlyozott teljesítményt, idén - úgy látszik - ezért nem is szólhat bele a bajnoki cím sorsába.
    Az Arsenal-nál más a helyzet, reálisan tekintve nem is az első hely a célkitűzés, sokkal inkább a BL indulást jelentő első négy hely valamelyike. Ehhez azonban rá kell kapcsolniuk, ugyanis a legutóbbi két bajnokijukon mindösszesen 1 pontot szereztek, igaz, az egyik ellenfél a Manchester City csapata volt - Az Emirates-ben 2:0-ra győzött Roberto Mancini legénysége.
    Az előjeleket figyelembe véve, mindkét gárdának nagyon fontos a jó eredmény elérése a mai összecsapáson

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.