Ghána – Kongói Demokratikus Köztársaság 2:2 (vége) | Mali – Niger 1:0 (vége)
Ghána
2:2 (1-0)
Kongói Demokratikus Köztársaság
vasárnap 20.01.2013, 16:00 • Nelson Mandela Bay Stadium (Port Elisabeth) • Afrikai Nemzetek Kupája

Vége a meccsnek! Óriási meccsen, nagy helyzetekkel tarkítva, talpraállással egyenlített a Kongói DK 0-2-ről! Badu lőtte a torna első gólját 220 perc után, majd Asamoah, Mputu és Mbokani is betalált.
    Mali-Niger a csoport másik meccsén 7-től! (17:56:10)

95
    Wakaso ívelését Gyan fejeli rá 6-7 méterről, Kidiaba éppen a gólvonalon fogja meg! Meccslabda!

94
    Badu indul meg a kontrával, de hosszan tolja meg, bedobás.

94
    Kongó tartja a labdát és nem akarja eladni.

92
    Mputu indul meg, az alapvonalról beteszi, de Dauda lehúzza! Helyzet!

92
    Afful szöglete veszélytelen.

92
    Szöglet! Issama enged ki egy labdát hibásan!

91
    5 perc a ráadás!

90
    Kasusula rúg érthetetlen helyre egy veszélyes szabadrúgást.

90
    15-17 a faultok aránya.

89
    Kanda majdnem megfutott a szélen, de Akaminko utolsó pillanatban szerelni tudott! Létfontosságú volt ez most!

88
    Badut döntik le a félpályánál.

87
    Ennek ellenére is ők most a veszélyesebbek.

86
    Kongó elkezdte húzni az időt.

85
    Mbokani maradt a földön, ezért Kanda - bár jó helyzetben kapta volna - kiengedte a labdát.

84
    Mputu labdáját Dauda húzta le.

83
    Kaluyituka húzott el a szélen, rengeteg lehetőség közül végül éppen jót választ, Mulumbuhoz azonban eljut a labda, aki a bal alsót választja, Dauda véd óriásit, szöglet! Ez most hihetetlen lehetőség volt!

82
    Adomah helyett jött Afful.

80
    Kongónak tehát már nincs cseréje, ellenben Ghánával, akik még egyet tudnak változtatni!

79
    Kidiaba, akit előzetesen Kongó gyenge pontjának gondoltak, elég jól véd, több nagy mentése volt már, magabiztosan jön ki a labdákra is.

77
    2-2-re zárkózott tehát Kongó! Ghána azóta feléledt, de Kongó is próbálkozik, nagyon jó most a meccs!

76
    Ez most nem volt veszélyes.

76
    Szöglet jön!

75
    Wakaso csavarása kapura megy, Kidiaba óriásit véd, meg is sérül a kapus!

74
    Annan (Osasuna) jön Derek Boateng helyett.

74
    Mongongu heyén Zakuani (Peterborough).

66
    LuaLua helyén Kanda.

71
    A szöglet előtt Mungungu elhagyta a pályát ápolás miatt, de a csúsztatás most nem lett veszélyes, felszabadítottak a védők!

71
    Gyan lövését fogja Kidiaba! Nagy lövés, nagy védés!

69
    Kongó gólt szerzett!

GÓL! Mbokani meze nyúlt meg a tizenhatoson belül, az Anderlecht légiósa összeesett, Bennett tizenegyest fújt, csere, majd Mbokani bevágta a labdát a bal felsőbe! Kidiaba érdekes gólöröme pedig alighanem vicces összeállításokban fog szerepelni!

68
    Kabangu helyén Kaluyituka!

67
    Tizenegyes!

67
    Rabiu került helyzetbe! Badu labdáját vette le, majd az ötösről gyengén Kidiabi kezébe pofozza.

66
    Szétszakad most a középpálya, nagy a rohanás.

66
    Asamoah Gyan ad szép labdát , de Adomah blokkba lövi, így mehet a kontra a túloldalon!

65
    Gyan ugrik ki lesen.

64
    Asamoah Gyan lőtte telibe a megint eső-kelő védőt tizenötről jó passzok után! Helyzet volt!

63
    Wakaso tehette középre szabadrúgásból, de tisztáznak.

62
    Nagyon sokat csúszkálnak a játékosok, főleg a kongóiak. Már az első félidőben is alakult ki így helyzet, de most hirtelen háromszor is elestek a kongóiak labda közelében.

61
    Ez a szöglet sem okozott életveszélyt.

60
    Újabb szöglet! Mputu vette le középen a labdát, majd Mbokani is cselezgethetett középütt, de szerelték.

60
    Mputu csúsztatja gyönyörűen csatártásához a labdát, de Akaminko előbb ér oda.

59
    Mbokani fejese nem talál kaput.

59
    Szöglet! Kasusula beadásába lépnek bele.

58
    Feléledtek kicsit a fehérmezes ghánaiak, most nehezebben hatol át Kongó.

57
    Az Évian középpályása, Rabiu érkezett Atsu helyett.

56
    Mputu csavarhatta volna középre, de ilyen rossz szabadrúgást ritkán látni, egyszerűen szó szerint az égbe rúgta a labdát.

54
    Wakaso kapott sárgát a gól után.

53

Parádés játék! Gyönyörű passzok, és elképesztően sok átadás után kap labdát Mputu, aki jobb külsővel elgurítja a labdát Dauda mellett! Szép játék!

53
    Nemigen adja át a labdát most Kongó Ghánának.

52
    Mit fog most kezdeni Kongó? Kitámad, vagy belenyugszik a tisztes vereségbe és inkább Malit és Nigert próbálja elcsípni?

49
    Ghána gólt szerzett!

GÓL! Alighanem eldönti a meccset Ghána! Kwadwo Asamoah fejelte be Pantsil szögletét a hosszú oldalon!

49
    LuaLua-t ápolják és hagyja el a pályát egyelőre.

48
    Adomah rúgott rá 15-ről, mivel Mabiala elcsúszott, de Kidiaba szépen védett, szöglet!

46

A legnagyobb hír és érdekesség, hogy van gól az ANK-n! Badu nyitotta meg a remélhetőleg rengeteg gól sorát. Ghána ezzel megszerezte a vezetést, azaz a félidőben vezetnek 1-0 arányban, de Kongó kapufáig is eljutott, nincs ez még lefutva.

46
    1 perc a ráadás.

45
    A félidő utolsó percébe érve a Kongói DK játékosai bánkódhatnak, hiszen jóval veszélyesebbek voltak a Fekete Csillagoknál, mégis Ghána szerezte meg a vezetést, ez pedig döntő lehet!

44
    Továbbra sem született még komolyabb helyzet ezekből a tornán.

43
    Kabangu és Issama összjátéka után szöglet! A negyedik Leopárd-szöglet, Derek Boatengről ment ki a labda.

42
    Adomah Issama buktatásáért kapja a meccs első sárgáját.

41
    Mulumbu centerez, ez most elcsúszik a védők előtt.

40

Góóóóóól!!!! A torna első gólja Ghánáé! Agyemang-Badu 220 perc gólcsendet tör meg Gyan, Asamoah és az ő összjátéka után! A nyitógól tehát Badué!

38
    A trükkös szabadrúgás után Kasusula és LuaLua lövése is lepattan, utóbbi szögletre. Az azonban megint nem ér semmit.

37
    A negyedkörívről jöhet Kongó! Makiadi áll oda többekkel együtt!

36
    Kongói szabadrúgás, Asamoah kezelt bele.

35
    Mputu szögletét Dauda kiejti, de aztán begyűjtötte a kipattanót.

35
    Szöglet! A második kongói.

32
    Kwadwo Asamoah most szépen állítja meg az ellenfél támadását.

30
    Óriási ziccer! Gyan ugrtt ki teljesen tisztán, ő pedig a kapussal szemben mellégurít! Mi maradt ki!

29
    A kezdeti lendület itt is megszakadt, habár így is többet próbálkoznak, mint tegnap.

27
    Makiadi lőtt 20-ról, messze a kapu mellé.

26
    Gyan saokkalakart gólt szerezni, de nem találta el, ráadásul lesen is állt!

25
    41-59% a labdabirtoklás aránya!

23
    Vajon meddig tart még a gólínség? Ahogy halad az idő, ők is megelégednek a döntetlennel?

22
    Lendületben vezethették Gyanék a labdát a kongói kapura, de nem tudják feltörni a kemény piros-kék védelmet!

20
    És igen! Megvan a 200. gól nélküli játékperc az idei ANK-n!

19
    Atsu teszi le Adomahnak, aki 18-ról lő, ez sem talál kaput! Atsu eddig a legveszélyesebb ghánai.

17
    Makiadi teszi le lövés helyett LuaLua-nak, aki mellélő! Sokkal veszélyesebb most Kongó!

15
    Mbokani húz el most Mputu helyén, Mputu most középen érkezik, és a szinte ugyanúgy visszatett labdát fölélövi! Kwadwo Asamoah helyén mennek át ezek a támadások.

13
    Az ANK legnagyobb helyzete!!!! Gyönyörű összjáték után Mputu teszi vissza LuaLuanak, aki erősen a kapura lő, Dauda a felső lécre üti a 13-14 méteres lövést!

12
    Mputu bőrözte be védőjét, de mögötte Dauda szedte fel a labdát.

11
    Kidiaba jól jön ki és elüti a labdát.

11
    Asamoah Gyan harcol ki szögletet, és a védők még örülhetnek, hogy nem jutott lövéshez.

10
    Több lehetősége van egyelőre Ghánának, ahogy az várható is volt, de azért túlzás lenne azt mondani, hogy mindent elsöprő rohamok elé állítaná a kongói védelmet Ghána.

9
    Wakaso szöglete után Badu fejelt fölé.

8
    Issama szabadítja fel Adomah passzát!

5
    Mputu küldi el borért védőjét alaposan, de aztán szerelik, ráadásul ő faultol.

3
    Kifejelték, a kontrából Gyan adja tisztán lesre Badunak!

2
    Nem alakult ki veszély, a másik oldalon pedig újra szöglet, ezúttal Kongó végzi el.

1
    Szöglet, Atsu beadását mentették szögletre a védők.

11
    Ghána kezdte a meccset

1

Kezdősor:

Ghána: Dauda - Pantsil, Boya, Akaminko, Boateng - Asamoah, Adomah, Mubarak, Agyemang-Buda - Gyan, Atsu

Kongói Demokratikus Köztársaság: Kidiaba - Mongongu, Mabiala, Kasusula, Issama - Makiadi, Mulumbu, Mputu, LuaLua - Mbokani, Kabangu

Játékvezetők: Bennett - Marwa, Siwela.

Viszonylag gyenge sorral utazott el Dél-Afrikába Ghána. Az évek óta stabil kapus Kingsonnak nincs csapata, Essien, az Ayew-fivérek, Boateng lemondták a tornát, de természetesen így is favoritnak számítanak a Fekete Csillagok.
    Pantsil korábban a Fulhamben játszott, Boye a Rennes játékosa, Akaminko Eskisehirsporban légióskodik, Derek Boateng a Dniproé, Kwadwo Asamoah a Juvéé, Adomah a Bristol Cityben tengeti játékoséveit, Mubarak az Espanyol focistája, Agyemang-Badu az Udineseben játszik, Asamoah Gyan most épp az Arab Emirátusokban van, de korábban a Rennes-ben és a Sunderlandben is játszott, Atsu a Portoé.
    Két idei felkészülési meccsén Ghána 3-0-ra legyőzte Egyiptomot, majd 4-2-re Tunéziát, a gólszerzéssel tehát nincsen gondja a fekete-afrikaiaknak.
    A Kongói DK, azaz a Leopárdok - bár kevésbé neves játékosokból áll - azért szintén fel tud vonultatni pár nagy nevet: Mongongu az Evian, Mabiala a Karabükspor, Makiadi a Freiburg, Mulumbu a WBA, LuaLua sokáig a Newcastle játékosa volt, Mbokani az Anderlechtben játszik, és sokan mások is a kongói sikercsapatban, a 2011-ben Klub vb-döntős TP Mazembe játékosai.
    Kongói DK két vereséggel készült fel, Egyenlítői-Guineától 2-1-re, Burkina Fasotól 1-0-ra szenvedtek vereséget.
    A játékvezetők dél-afrikai, kenyai és egyiptomiak lesznek.
    A legfőbb kérdés azonban: meddig tart az ANK gól nélküli időszaka? Az első két meccsen nem született találat, azaz egyelőre 180 percnél járunk. Ki örülhet először? Kié lesz az első gól?

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.