Ghána – Kongói Demokratikus Köztársaság 2:2 (vége) | Mali – Niger 1:0 (vége)
Mali
1:0 (0-0)
Niger
vasárnap 20.01.2013, 19:00 • Nelson Mandela Bay Stadium (Port Elizabeth) • Afrikai Nemzetek Kupája

Vége a találkozónak! Mali az élre állt a B csoportban egy kínkeserves, 84. perces 1-0-s győzelemmel a leggyengébbnek tartott Niger ellenében. Összességében megérdemelte a győzelmet Mali, de Niger is mindent megtett a pontszerzésért, kishíján össze is jött, de ez nem a pontszerző nap volt.
    Holnap a C csoporttal folytatjuk! (20:56:44)

90
    Maazou packázott el ígéretes lehetőséget.

89
    A nigeri szögletet kifejelik középütt.

88
    Koudize helyett Dante, azaz Alhassane a pályán!

87
    Most próbálkozik a fehérmezes csapat is, de nem úgy tűnt a meccs alapján, hogy itt komoly esélyeik lennének.

86
    Szegény Niger így veszíti el a mérkőzést, hogy Mohamed zavarta Daouda kapust, ezért kiejtette a labdát, mindez a 84. percben!

84
    Mali gólt szerzett!

GÓL! Mali megszerezte a vezetést! Daouda ejtette ki Diawara ívelését, Keita pedig bepofozta az üres kapuba!

82
    Samassa ejtette ki a gyenge ívelést, de Maazou mögötte állt már.

81
    Maazou cselei után Somaila érkezett középen, de nem tudta erővel megrúgni, Samassa fogja!

80
    Traoré fejeli fölé 7 méterről az üresen kapott labdát!

79
    A másik Diarra is lejön, helyén Diakité!

78
    Issoufou helyett Talatou érkezett.

77
    A meccs helyzete!!!! Fantasztikusan játszottak össze most a maliak, Diabaté a végén lekészíti Keitának, aki 17-ről a felső lécet döngeti!

77
    Már negyed órája sincs Malinak, ideje nyomást gyakorolniuk!

76
    Maazou vezette végig a félpályán, társaiban nem bízva ellőtte, fölé!

75
    A sértett végzi el, de az első védőnél elakad.

74
    Issofou rúgja fel Traorét, sárga.

74
    7-4 már a szögletarány.

73
    Maazou fejel fölé az ötösről! Óriási helyzet volt, bemehetett volna!

73
    Szöglet, Maazou harcolja ki.

72
    Traoré kap ígéretes labdát Keitától, de Diabatéig nem jut el már.

71
    Sidibé fejese kaput talált, de Samassa fogta!

68
    Fogy az idő Mali számára, nincs vezetés! Lassan csak 20 percük lesz már!

67
    58-42% a labdabirtoklás.

66
    Maazou fekszik a földön, de aztán leballag.

65
    Samassa 3 védő között fűzi át magát, majd lő, oldalháló!

64
    K. Traoré helyett a PSG-s M. Sissoko a pályán.

63
    Ki tudják fejelni középütt.

62
    40 méterről próbálkozott Niger, megpattan, szöglet.

60
    Sidibé és a kapus Samassa érkezett egyszerre, majdnem továbbsodorta a labdát a csatár, de begyűjtötték a védőt.

57
    Koudize lőtt távolról, rosszul.

56
    Nemigen szabadul ki Niger, de egyelőre tartják az x-et.

55
    Kis szöglet, az ívelés Daoudáé.

54
    Keita lőtt 22 méterről, Daouda véd óriásit, szöglet!

52
    Soumaila lőtt 35 méterről iszonyatosan mellé.

51
    Samassa egy csel után 20 méterről lő, mellé.

47
    K. Traoré vonaglik a földön, miután alaposan hasbarúgták.

46
    Niger kezdte a második félidőt.

46

46
    C. Diarra helyett Samassa a pályán.

A félidőben gól nélküli döntetlen az állás a Mali-Niger találkozón. A maliak többet próbálkoztak, de egyelőre még nagy ziccerig sem jutottak, csak helyzetecskékig. Ennek ellenére valószínűleg megnyerik majd a meccset.

46
    Diabaté fejesét Daouda húzza le.

45
    Mali kontra! Szöglet lett belőle, az utolsó percbe lépünk, 1 a ráadás.

44
    Samassa egy hibájától eltekintve elég magabiztos, sokadik ívelést húzza le már.

42
    M. Traoré indult meg, Diabatéhoz tette, visszakapta, ő azonban elesik, nincs tizenegyes.

39
    S. Diarra amputálja Mohamedet az alapvonalon.

37
    Félidőhöz közelítve Mali egyértelműen jobb csapatnak tűnik, de egyelőre nem tudták megszerezni a vezetést, habár az előző meccsen is csak a 40. percben esett az első gól.

35
    Messze elkerüli a kaput ez a szabadrúgás.

34
    Mohamed rúgja fel Keitát, újabb szabadrúgás Malinak!

32
    A távoli csavarásra nem jól jön ki Daouda, de a labda a kapu mellé csavarodik, C. Diarra már nem tudja betenni!

31
    Mohamed teperi le S. Diarrát, szabadrúgás oldalról.

30
    M. Traoré kapáslövése távolról csapnivaló.

29
    Kourouma ment szögletre.

28
    Maazou löki el Tambourát, kifelé szabadrúgás.

27
    Középen Diabaté találja el társát, nincs helyzet.

26
    5-2 a szabálytalanságok száma.

25
    S. Diarra harcol ki szabadrúgást a tizenhatos oldalvonalához közel.

24
    Lancina bedobása után az ívelést Samassa fogja meg.

22
    Középen pattog a labda, három mali és a kapus rohan Kofira, aki elé pattant végül, ő Samassába bombáz éles szögből!

22
    A második nigeri szöglet!

20
    A fejes közel sem talál kaput.

20
    Csak a kapus ér bele, szöglet a túl oldalon.

19
    Kéita kíséri ki szögletre a labdát, a második mali szöglet jön.

17
    M. Traoré szöglete az ötösre jön, ahol Daouda kezéből kifejelik, szabadrúgás kifelé.

16
    M. Traoré távoli kapáslövése szögletre vágódik!

15
    M. Traoré két csel után beteszi középre, C. Diarra pedig fölérúg, mentségére szóljon, alig érte el a labdát.

14
    Daouda fog meg egy beívelést.

13
    Jedidi játékvezető elég szigourú, minden faultszerűséget lefúj.

12
    Lancina újabb nagy bedobását is semlegesítik. Most Niger is belerázódott a meccsbe.

10
    A szögletre Samassa pocsékul jön ki, elmegy fölötte a labda, de a túl oldalon nem tudott jól beleérni a csatár.

9
    Az első szöglet Nigeré, Maazou harcolja ki!

8
    A nagy bedobást Samassa húzza le.

7
    Eddig Mali egyértelműen jobbnak tűnik, technikai fölényük szembetűnő, habár Niger egyelőre állja a sarat.

4
    Diabaté lőtt 18 méterről, Daouda véd!

3
    Mali padján még jónéhány klasszis ül, a Coulibalyk, Maiga vagy Sissoko sincs a kezdőben például.

2
    A Maliak legnevesebb játékosa Seydou Keita, az ex-Barcelona játékos, a túl oldalon Maazou az egyetlen, aki Európában is légióskodott korábban.

1
    A sárga mezes Mali kezdte a meccset! Niger fehér mezben játszik.

1

A nigeriek imával kezdik a meccset!

A B csoport másik meccsén - ahogy tegnap is - az első helyért játszanak a csapatok. Az esélyes Mali a torna leggyengébbjének számító Niger ellen lép pályára. A gólcsend már megtört, úgyhogy remélhetőleg gólgazdag és az előzőekhez hasonlóan izgalmas találkozót láthatunk majd.
    Mali az előző tornán a 3. helyen végzett, Niger pedig az utolsó helyen esett ki kvartettjéből.
    Mali azon kevés csapatok egyike, akik nem játszottak barátságos találkozót a tornát megelőzően, legutóbb a selejtezőkön játszottak és Botswanát ejtették ki kettős győzelemmel.
    Niger viszont előbb megverte, majd kikapott Togótól, közenn pedig döntetleneztek Burkina Fasoval.
    A meccset tunéziai hármas vezeti, és 19.00-kor kezdődik!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.