CA Osasuna – La Coruňa 2:1 (vége) | Valladolid – Real Zaragoza 2:0 (vége) | Atlético Madrid – Levante 2:0 (vége)
Valencia – Real Madrid 0:5 (vége)
Real Valladolid
2:0 (1:0)
Real Zaragoza
vasárnap 20.01.2013, 17:00 • Estadio Municipal José Zorrilla, Valladolid • Primera División

A hazaiak gyors gólja meghatározta a játék képét az első félidőben.

A Zaragoza többet támadott, de gólveszélyt nem tudtak teremteni a Valladolid kapuja előtt.

A második félidőben már több lehetőség nyílt a vendégek előtt, de ezeket nem tudták kihasználni, míg a Valladolid kontrái nagyon veszélyesnek bizonyultak. Ziccert is hagytak ki a hazaiak, míg negyed órával a vége előtt Oscar a sokadik helyzetét gólra váltotta, ezzel eldöntötte a mérkőzést is. (19:10:27)

92
    Fernandez beadása lepattan, az ismétlés túl mély, a túloldalon a védők kaparintják meg.

91
    Taktikai csere a Real Valladolidnál: lemegy Baraja, bejön Neira.

90
    2 perc a hosszabbítás

90
    Postiga lő szabadrúgásból - kevéssel fölé

88
    A szögletből Valiente elé kerül a labda, aki a bal szélről adna be, de nem sikerül neki, a kapu mögé száll a labdája

87
    Gyors hazai akció végén Larsson ad be, szögletre pattan a védőkről

86
    Oscar egy ívelést kapásból lő rá, de nagyon célt téveszt 8 méterről

84
    Larsson gyönyörű labdát ad Oscarnak, aki jól veszi át, a csel is jó, de a kapusba lövi a labdát 6 méterről

82
    Fernandez beadását lefülelik a védők

Most ismét a vendégek vannak támadásban

80
    Postiga kap labdát Movillától, de passz helyett megint cselekbe bocsátkozik a 16-os előterében - vesztére

79
    Larsson kap nagy labdát, egyedül vezeti a kapusra a labdát, de a lövését Hernandez kivédi! Ziccer volt.

78
    Alamo megy el a jobb szélen, a beadása veszélyesen kanyarodik a kapu elé, kivágják a védők

77
    Jobb oldali ívelés után Pena kapásból ad a kapu elé, a védőkről pattan ki a labda

76
    Csere a Zaragozánál: Zuculini helyén Alamo.

74
    A Valladolid gólt szerzett!
    Bueno indítja Penát, aki szépen ad vissza az ötös magasságából, OSCAR 11 méterről lő a kapu jobb sarkába! 2:0

74
    Pena jó beadását Roberto a levegőben úszva öklözi ki

73
    Szabadrúgást ível fel Fernandez, Rubio kifejeli labdát, közben fellökik, ápolni kell

Gólok: 12. Guerra, 74. Oscar

Lapok:   63. Omar (RVA) - 45. Lanzaro (RZA), 47. Apono (RZA), 59. Minero (RZA)

Real Valladolid: Hernandez - Pena, Valiente, Sereno, Rukavina - Baraja (91. Neira), Rubio, Omar (71. Bueno), Oscar - Ebert (23. Ebert), Guerra
    Real Zaragoza: Roberto - Fernandez, Pintér, Loovens (31. Lanzaro), Minero - Zuculini (76. Alamo), Movilla, Apono (27. Tirsa), Montanes - Oriol, Postiga

Játékvezetők: Carlos del Cerro Grande, Teodoro Sobrino, Abraham Alvarez, Hugo Lopez