Zambia – Etiópia 1:1 (vége) | Nigéria – Burkina Faso 1:1 (vége)
Nigéria
1:1 (1-0)
Burkina Faso
hétfő 21.01.2013, 19:00 • Mbombela Stadium (Nelspruit) • Afrikai Nemzetek Kupája

Drámai meccsen Nigéria-Burkina Faso 1-1! Burkina pont úgy egyenlít, ahogy az ANK-ra kijutott: akkor a 96. percben szintén Alain Traoré lőtt gólt Közép-Afrikának, most megint ő Nigéria ellen szerez pontot, de ehhez kellett a szenzációs formában játszó Pitroipa is!
    Ezzel a Szupersasok az utolsó percben veszítik el a győzelmet Ambrose kiállítását követően! Mindkét meccs 1-1 lett tehát!
    Holnap D-csoporttal folytatjuk! (20:56:12)

94
    Burkina Faso gólt szerzett!

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!!!!! BURKINA EGYENLÍT!!! Pitroipa a meccs embere, ez egyértelmű, jó cselek után az ötös szélén megáll, visszateszi rosszul, két védő között azonban elmegy, Alain Traoré a tizenegyesponton érkezik és bebombázza! Parádé! 1-1, ezzel vége is!!!

94
    Az utolsó percbe lépünk!

93
    4 a hosszabbítás!

93
    Razak labdáját bedobásra mentik középütt.

92
    A játékvezető elfelejtett hosszabbítást jelezni.

91
    Koffi lő 22-25-ről, de nem találja el Enyeama kapuját.

90
    Alain Traoré a tizenhatos oldaláról laposan középre ad, Enyeamaé.

89
    Burkina Faso nem siet, de miért? Emberelőnyben vannak és hátrányban.

88
    Mikel ad rossz, majd a lbadszerzés után jó labdát Uchenak, aki megáll, visszateszi, Mikel pedig messze célt téveszt.

88
    Omeruo adja be jobb oldalt, most nem érkezik Musa.

87
    Nigéria húzza az időt, Enyeama várja meg, hogy Dagano a világ végéről odakocogjon.

86
    Mikel szerelése után a gyors kontra Musát találja a bal szélen, de lest intenek rá, nem tűnt annak, habár Soulama nagyon jól jött ki és elrúgta a labdát.

86
    Pitroipa most nem érteti meg magát Razakkal.

85
    Musa lesen.

84
    Musa esik el a tizenhatoson belül, semmi.

84
    Panandétiguiri fejeli haza Musa orra előtt, Soulama éppen, hogy elkapja a csatár elől.

82
    Rouamba helyén Abdou Razak Traoré!

81
    Uche tör be a tizenhatosra, majd ziccerben cselei után fölélő! Meccslabda volt!

81
    Dagano teszi vissza Sanounak, de Echejile ér oda előbb.

80
    Igiebort állítja meg az utolsó sor.

78
    A második félidőre eltűnő Ideye helyett Omeruo a pályán!

77
    Pitroipa szépen lódul meg, Alain Traoré azonban a kényszerítőt Oboabona lábára passzolja.

76
    Enyeama vet véget az akciónak, jöhet Nigéria! Felpöröghet a meccs!

75
    A szabadrúgás a túloldalon egy csúsztatás után elhagyj a pályát.

74
    Hoppá! Pitroipa gyönyörű cselei után Ambrose rántja le, a lassításból kiderül, azért eléggé dobta magát a burkinai, Ambrosenak pedig volt már egy sárgája! Piros, emberelőnyben Burkina!

72
    Igiebor lép rá Rouamba lábára egy szerelésnél, de vétlenül, ettől függetlenél sárga lap.

71
    Alain Traoré előbb a sorfalat, majd a galambokat célozza meg. Vagy legalábbis találja el.

70
    Ogudé helyett a Lazios Onazi a pályán.

69
    Dagano ad jó labdát Alain Traorénak, aki Mikelt bőrözi, ő pedig felrúgja, szabadrúgás jó helyről!

68
    Pitroipa szép csele utn nem tud már középre adni, nem tudnak azonban tisztázni, de a lövést viszont Enyeama fogja!

66
    Uche az ötös sarkáról lő messze-messze mellé-fölé egy gyönyörű labdaátvétel után!

66
    Az augsburgi Bancé helyett Burkina egyik legnagyobb neve, Alain Traoré a pályán.

66
    Kifejelik.

65
    Musa kap jó labdát, de Koffi előbb ért oda, szögletre ment.

64
    Bancét szerelik a tizenhatos sarkán.

63
    A szöglet a túlsaroknál hagyja el a pályát.

63
    Enyeama üti ki Pitroipa sarokra tartó labdáját helyzetben!

62
    Mikel elég sokat és viszonylag jól osztogat a nigériai középpályán.

60
    Sanou lövését blokkolja Oboabona.

58
    Mikel rúgja az első nigériai szögletet, de nem lett belőle veszély.

57
    A gólszerző Emenike helyett a Villarrealos Uche érkezik!

55
    Soulama jön parádés ütemben és rúgja el az egyedül érkező Emenike elől!

54
    Dagano esik el az ötös közelében helyzetben, nem fúj a spori.

53
    Jobban pörög most a meccs, mint eddig, de gól nincs!

50
    5 szöglet volt eddig, mind Burkináé.

49
    Sanou-Pitroipa-Dagano volt a labda útja, a tökéletes labdát azonban utóbbi hátra felé fejeli...végül szöglet.

46
    Az első félidőben észrevehetetlen Dah helyett jön Sanou, az ex-kölni légiós.

46

A félidőben Nigéria vezet egy szép góllal, de a meccs nagyon kiegyenlített, ez még nem garancia semmire, még akkor sem, ha szemmel láthatóan jobb erőkből állnak a Szupersasok. Vajon mit tud ujítani Burkina Faso? Kiderül a következő 45 percben!

47
    Két perc a ráadás.

45
    Vezsélyes burkinai szabadrúgás, de Bakary Konéra fújnak lest.

45
    Utolsó perc.

44
    Mikel adja Musahoz, aki jól veszi le a tizenhatoson belül, de végül odaérnek a védők.

43
    Bancé lőtt volna 35-40-ről, Yobo blokkol.

42
    Yobo fejelt ki egy ívelést, bedobás.

41
    12-11 a faultok száma.

40
    Musa egy helyből lő 17-ről, Soulama fogja magabiztosan.

39
    Echejile előbb jól fejel ki, majd jó passzt ad a szélen is.

38
    Ambrose gazdagodik sárgával Bancé buktatásáért.

37
    Ideye centerez jól, Soulama öklözi ki középen.

36
    Dagano lövése pattan meg a sorfalon, szöglet!

35
    Ogude buktatja Pitroipát ígéretes helyen.

35
    58-42% a labdabirtoklás.

33
    Echejine ad jó labdát középre, de blokkolják a lövést, Soulama fogja.

32
    Mikel ad jó labdát Emenikének, Soulama azonban előbb ér oda és fejjel tisztáz.

31
    Két nigériai védő fejeli egymásra, nem tűnt kéznek, de megadták a szabadrúgást. Ez azonban mókásra sikeredett, hiszen Bancéék egymásnak futottak lövőhelyzetben, így kirúgás lett.

30
    Kis szöglet, majd ismétlés.

29
    Yoboról megy szögletre a labda!

29
    Kiegyenlített a meccs, annyi a különbség, hogy Nigéria már szerzett egy gólt.

27
    8-7 a faultok aránya.

26
    Burkinai szöglet! D. Konénak gurítják le, aki 15-ről lőhetett, jócskán fölé.

25
    Ogude rúg oda Pitroipának hátulról, sárga.

23
    Nigéria gólt szerzett!

Emenike góljával vezet Nigéria! Mikel passzát Ideye gyönyörűen teszi tovább levegőből sarokkal, Emenike pedig bepiszkálja!

21
    60-40% a labdabirtoklás.

20
    Ambrose rántja le Daganot a félpályán.

18
    Yobo bizonytalanságait használják ki a burkinai csatárok, Pitroipa, Dagano és Bancé is veszélyeztet, a védők nagy nehezen megússzák.

17
    Burkinai lövés! Az alapvonalon lő a szélső, oldalháló.

15
    Musa biciklicselei után a védők blokkolják a beadást.

15
    3-7 a faultok aránya.

13
    Ideye Brown érkezett középen Musa labdájára, a tizenegyespontról azonban csúnyán fölélő!

11
    Pitroipa kapta jó helyen a labdát, kettőt belefejel, majd ollózik távolról, gyenge.

10
    Nigéria enyhe fölényével kezdődik a meccs.

8
    Mikel indítása után Ideye Brown leveszi a labdát, de Soulama meg tudja fogni.

6
    Az ANK 368 játékosából 240 a légiós, ebből 54 Franciaországban játszik.

5
    D. Koné esik el a kezdőkörben.

3
    Musára intettek lest, de a lassításból kiderült, nem volt az.

2
    Nigériából nem vitték ki az igazán nagy sztárokat, Taiwo sincs például a keretben.

1
    Burkina kezdte a meccset.

1

Nigéria Burkina Fasoval játszik a C kvartett második meccsén. Az előjelek kedvezőek, hiszen a csoport másik két csapata, Zambia és Etiópia órisi meglepetésre döntetlenezett egymással, azaz a győztes veheti át a csoport első helyét.
    Nigéria a felkészülés alatt Venezuelát legyőzte, Zöld-foki-szigetekkel pedig 0-0-s döntetlent ért el, Burkina Faso Nigerrel játszott 0-0-t, majd legyőzte Szváziföldet.
    A burkinaiak az elmúlt két ANK-n nem sok sót ettek meg, bár döntetlent értek el Elefántcsontpart ellen három évvel ezelőtt. Nigéria ellenben minden ANK-n esélyesként indul, de sosem sikerül nagyot dobbantaniuk.