Dél-afrikai Köztársaság – Angola 2:0 (vége) | Marokkó – Zöld-foki Köztársaság 1:1 (vége)
Marokkó
1:1 (0-1)
Zöld-foki Köztársaság
szerda 23.01.2013, 19:00 • Moses Mabhida Stadium (Durban) • Afrikai Nemzetek Kupája

Vége a mérkőzésnek! A két félidő utolsó 5-10 perce fantasztikusra sikerült, de a meccs többi része sem volt rossz, Zöld-foki-szigetek majdnem összehozta a bravúrt, sokáig vezetett, de El-Arabi a 78. perben egalizálni tudott, így maradt az x, amivel Zöld-foki-szigetek óriási ziccerbe került a továbbjutást illetően, hiszen mostani ellenfelei Dél-Afrikával játszanak még, míg ők a gyengébbnek tűnő Angolával! Érdekesen alakul az A csoport! (20:54:34)

93
    Héldon gyorsít rá védőjére, megfutja, de elesik mellette, semmi!

92
    Héldon elől Lamyagri az utolsó pillanatban ment!

92
    Soares indul meg 4 a 3-ban, e elpackázzák. A túloldalon 3 a 2-ben sem jön össze!

91
    5 perc a ráadás.

90
    Vajon kibekkelik-e a Kék cápák?

89
    Zöld-foki-szigetek feladja a gólszerzést, Tavares hagyja el a pályát, Ramos a helyén.

89
    Roni kap szabadrúgást az oldalvonalnál.

88
    Chafni a lepattanót lekezeli, tol egyet, lő, fölé!

87
    Belghazouani viszi az alapvonal felé, szöglet!

87
    Gegé cselez, majd ível fel, kifelé szabadrúgás.

86
    Barrada most valóban lesen ugrik ki.

85
    Tavares adja középre, de Toni Varelán rajt volt a védő, kirúgás lesz.

85
    A levegőbe csúszik át a játék.

84
    Vózinha terül el rejtélyes okból.

83
    A negyedik marokkói szögletből El-Arabi fejel mellé tiszta helyzetből!

83
    Nivaldo fejelte ki a labdát, most nyom Marokkó!

81
    Héldon lép ki, gyenge lövését Lamyaghri fogja szép vetődéssel!

80
    Azt hiszem, a fehérmezeseknek maradni fognak az ívelések a maradék időre, ami nem reménytelen, mert Tavares elég magas és harcias ahhoz, hogy gólt szerezzen!

79
    Innen lesz érdekes a meccs! Mit tud erre lépni Méndes nélkül a Zöld-foki-szigetek?

78
    Marokkó gólt szerzett!

El-Arabi egyenlít!
    Barrada fut el a szélen, visszaadja és El-Arabi a második hullámban lő a kapuba!

78
    Gégé szerel kétszer!

77
    Héldon jól száll be, de végül lesre adja Tavaresnek.

76
    Az utolsó negyed óra! Mit tartogat még a meccs?

75
    Érdekes húzás! A meccs bizonyosan legjobbja, a fantasztikus Ryan Méndes helyett a pályán Héldon!

73
    El Hamdaoui hagyott most ki helyzetet középen.

73
    Távoli lövés, Achchakir próbálkozott, Vózinha nem engedi ki.

73
    El-Arabi próbált cselezni, Fernando Varela rúgja szögletre!

71
    Nando tisztáz létfontosságú helyzetben középen!

71
    A gólszerző Platini helyett Roni a pályán a Fola Eschből!

70
    El-Arabi kap sárgát éppen, Nando fekszik.

69
    Belghazouani rúgott az imént Platini után csúnyán és durván, ezért feküdt a játékos!

65
    A gyengén játszó, sárga lapos Belhanda helyén Chafni már a 65. percben.

65
    Barrada valamiért sárgát kap.

65
    Marco Soares lép oda Belhandának, majd El Hamdaoui esik neki a fehérmezesnek.

63
    Achchakir egy lövőcsel után Vózinha kezeibe ível.

62
    Belhanda talpal oda Tavaresnek.

61
    Méndes megint elindul sok védője között, fault!

60
    Méndes szépen viszi el kettő ember között, beadja Tavaresnek, akit éppen lefejel védője.

58
    Barrada lép ki lesen, de a legjobban integető védő valószínűleg bent volt! Ez most ziccer lehetett volna!

58
    Belghazouani távolról lő, keresztbe a kapu előtt.

58
    Ez sem veszélyes, sőt majdnem megkontrázzák őket.

57
    Kis szöglet, Méndes kapja, továbbteszi, beívelés, újabb szöglet!

56
    Platini hoz ki szögletet a sarokban! A második sarokrúgásuk.

56
    Méndes indul el megint és nem tudták leszerelni, passzolni tudott.

55
    A szabadrúgás után Varela fejéről megy ki a labda.

54
    Az első meccshez hasonóan Belghazouani áll be, Assaidi pedig ezúttal még annyit sem csinált, mint a múltkor, ő jön le.

54
    Babancot lökik fel hátulról.

53
    Szerencséje volt Zöld-foki-szigeteknek a szünettel, mert Marokkó megint teljesen megállt, mint az első félidő első 40 percében, úgy mozognak.

52
    Gyorsan elvégzik, Mendes pedig kishíján be tudja adni veszélyes helyről, de végül nem. Aztán Varela beadását Nando fejeli fölé közelről.

51
    Ahmadi buktatja Fernando Varelát.

50
    El-Arabi támadja meg a labdát felszedni igyekvő és időt húzó Vózinhát, aki kiejti a labdát, de szabadrúgást kap.

48
    El-Arabi tart rá Fernando Varela lábára.

47
    Tavares passzol csúnyán a védő lábára.

46
    Zöld-foki-szigetek kezdte a második félidőt.

46

46
    A volt PSV-s Amrabat helyén a volt Caenes El-Arabi!

Vége az első félidőnek!
    Platini góljával óriási meglepetésre de teljesen megérdemelten vezet a félmillió lakosú szigetország újonccsapata! Bombameglepetés készülőben, de az utolsó 5 percben Marokkó megmutatta a foga fehérjét, ah az 45 percig folytatódna, aligha úszná meg kapott gól nélkül a fehérmezes csapat.
    Érdekes 45 perc jön még!

48
    Letelt a ráadás.

47
    Bergdich beadását könnyűszerrel kifejelik.

47
    2 a ráadás, ha ezt kibekkeli a kiscsapat, talán fellélegezhet.

46
    Barrada ad nagyon jó labdát, de El Hamdaoui övésébe belevetődnek, sőt, Vózinha a szöglet elől is megmenti a labdát.

45
    El Ahmadi lövi el 30-ról, belevetődnek.

45
    Barrada indul el cselekkel, de felrúgják, szabadrúgás jó helyről!

44
    Belhanda jut szöglethez, amit Barrada lő be, de nagy nehezen Nando vágja ki.

43
    Kicsit kétségbeesetté vált most a zöld-foki-szigeteki csapat, inkább csak előrerugdossák a labdákat, miután felpiszkálták az alvó oroszlánt.

42
    Méndes fordulatos lövését veszi fel Lamyaghri.

41
    Amrabat indul meg a szélen, középre ad, de nem jut el oda.

40
    Assaidi kap az arcába Gégétől.

38
    Méndes kap sárga lapot könyökösért.

36
    A Zöld-foki Szigetek gólt szerzett!

GÓÓÓÓÓÓL!!! Története első gólját szerzi Zöld-foki-szigetek ANK-n!
    Ryan Méndes szerez labdát, ugratja ki szenzációsan Platinit, aki Lamyaghri felett tökéletesen pörget a hálóba! Megérdemelt szigeti vezetés!

35
    Lamyagrinak kellett nagyot védenie egy 25 méteres lövést követően!

34
    Méndes indul meg szépen, 3-4 védő után viszont passzába belelépnek.

33
    Bergdich állt a pályán a bedobásánál, jöhetnek a szigetiek.

32
    Platini ad jó labdát Gégének, de megelőzik, ő pedig faultol.

31
    Rengeteg a fault, szinte minden percre jut egy.

30
    Méndes lép véletlenül Barrada lábára, de tudja folytatni a marokkói.

29
    Larsson, Vieira és Nani is lehetne zöld-foki-szigeteki válogatott, hiszen ott születtek.

27
    Nando rúgja Amrabat lábára, nincs így veszély.

25
    Babanco vágja ki a szögletet.

24
    Amrabat és Nivaldo páharcából lesz marokkói szöglet.

23
    Platini is mellérúg egy helyzetet!

22
    Méndes lövését Lamyaghri védi bravúrral!

21
    Még egy szabadrúgás! Achchakir rúgja fel Tavarest, majd Ryan Méndest is faultolják, nagyon jó helyről jön ez most!

20
    Achchakir rúgja fejbe Tavarest, ez is szabadrúgás.

20
    Amrabat beadását Nando állítja meg.

19
    Fernando Varela labdája is jó helyre megy, de végül nincs veszély belőle.

18
    Már vagy a tizedik szabadrúgás 30-35 méterről a fehérmezeseknek.

18
    Assaidi lesen Barrada indításánál.

18
    Tavares lő 3 v3-as szituációban, ebben több volt.

17
    Tavareshez megy az életerős passz, lövését azonban blokkolják, Lamyaghri fogja a gyenge labdát.

16
    Júlio Tavarest teperik le megint 30-35 méterre a kaputól.

15
    Lamyaghri ütött ki egy újabb távoli szabadrúgást.

13
    Babanco ível be, egész jó helyre megy a labda, de ezt is kifejelik, Platini pedig elveszti cselei után.

12
    Júlio Tavares fordul le, majd kap egy szabadrúgást.

10
    Picit beszorul most a fehérmezes csapat, Achchakir távoli lövését Vózinha védi, de nem fogja.

8
    Platini íveli be, Lamyaghri húzza le.

7
    Marokkó egyébként piros-zöld mezben játszik ma.

5
    Egyelőre többet van elől a kiscsapat, de természetesen még nagyon a meccs elején járunk.

4
    Mint ismert, Zöld-foki-szigetekben játszhatna az egyetlen magyarországi légiós, Stopira, a Videoton focistája, ő azonban az ősszel lábtörést szenvedett és már hónapok óta harcképtelen.

3
    Újabb szabadrúgás-csavarás a fehérmezes zöld-fokiaktól, ezt most kiüti Lamyaghri.

2
    Kifejelik.

2
    Lamyaghri nem tudja fogni Tavares csúsztatását, szöglet.

1
    Tavares, aki az első meccsen csereként beállva veszélyesen játszott, most bekerült a kezdőbe.

1
    Marokkó kezdte a meccset.

1

Mindkét csapatnak szüsége van a győzelemre, de főleg Marokkónak, hiszen ők az utolsó meccsen az erős Dél-Afrikával játszanak, míg Zöld-foki-szigetek a papíron gyengébb Angolával.

A marokkóiak legveszélyesebb játékosa ma is a villámgyors liverpooli, Assaidi lehet, míg a szigetlakóknál a Lille-ben játszó és az első meccsen is veszélyes Ryan Méndes a nagy sztár.

Marokkó Zöld-foki-szigetek ellen játszik kötelezőnek tűnő csoportmeccset. A torna egyetlen újonca az első meccsen a házigazdát a nyitómeccsen tudta kiikszelni, így egyáltalán nem tűnik könnyűnek a találkozó, főleg, hogy Dél-Afrika nem tűnik gyengének, simán legyőzte Angolát a 16.00-kor kezdődő mérkőzésen.
    Marokkó elég erős kerettel rendelkezik, a torna egyik esélyesének is kikiáltották, ideje volna megvillantania valamit a tudásából.
    Meglátjuk, mire mennek a selejtezőkben Kamerunt kiejtő Zöld-foki-szigetek ellen.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.