AS Roma
2:1 (2:1)
Internazionale
szerda 23.01.2013, 20:45 • Stadio Olimpico, Roma • Olasz Kupa

A kiváló első félidő után egy jóval eseménytelenebb második játékrészt láthattunk. Nagy helyzetek akadtak bőven mind a két csapat előtt, azonban csak háromszor rezdült a háló a mai mérkőzésen.
    A 2:1 nyílt visszavágót sejtet, a továbbjutás még messze nem dőlt el, de az idegenben szerzett góljának köszönhetően ha nem is sokkal, de az Internazionale várhatja kedvezőbb helyzetből a milánói derbit.
    Ezt a mérkőzést azonban az Olasz Labdarúgó Szövetség későbbre halasztotta, így az eredetileg jövő hét szerdára kitűzött visszavágó elmarad (22:42:30)

94
    Veszélytelen akció, valószínűleg nem lesz több gólszerzési lehetőség

93
    Szabadrúgás a Romának a tizenhatos csücskétől 1-2 méterre. Lehet, hogy ez lesz az utolsó lehetőség a meccsen

90
    4 perc lesz a hosszabbítás

90
    Destro nagyszerű sarkazását követően Lamela lőhetne kedvező helyzetből, de érthetetlen módon cselezni akar, nem is jár sikerrel, a védők tisztáznak

89
    Cambiasso ad nagyon pontatlan labdát Palacio felé

87
    Büntetőt reklamálnak a hazaiak, a bíró jogosan továbbot int Alvarez és Marquinho összeakadása után

87
    Zanetti beadását fogja Stekelenburg

86
    Lamela rántja le Juant, sárga a jutalma

86
    Utolsó cseréjüket is kihasználják a hazaiak: Totti helyett Marquinho a pályán. Nincs több csere egyik csapatnál sem

85
    Ismét a sorfalba lő a hazaiak csatára

84
    Totti szabadrúgása jöhet jó helyzetből, 22-23 méter lehet a távolság, az előbbi a sorfalba ment

84
    Chivu sárgul be Destro felvágása után

83
    Guarin ívelését fejelik ki a hazai védők

81
    Alvarez fektet el két védőt a tizenhatoson belül, majd lő, de belevetődnek a próbálkozásába

79
    Szabadrúgás nem messze a Roma kapujától, ívelés és kapura lövés is elképzelhető. Guarin a labda mögött

78
    Destrot szereli Ranocchia a tizenhatoson belül

78
    Az Inter közben visszaállt a kezdeti 3 védőre (3-4-2-1)

77
    Az első fővárosi gólt jegyző Florenzi helyett Perrotta a pályán

77
    Az imént beállt Alvarez lő majdnem gólt, remek tekerése alig ment mellé!

74
    Destro lőhet kapásból az ötös sarkáról, de futtában nehezen vitelezte ki a lövést, így eltörte a labdát

73
    Balzaretti fejeli haza a labdát Stekelenburgnek egészen messziről

71
    Lamela kap rossz indítást

71
    Totti szabadrúgásába senki nem ér bele, így az alapvonal túlra jut a játékszer. Kirúgás jöhet

70
    Guarin sárgul be, Totti rúgja el - A Roma csatára sokat kap ezen a meccsen

68
    Stekelenburg véd nagyot! Piris egész egyszerűen az ellenfél Palaciot játsza meg, aki elsőre a blokkba lő, másodszorra véd a kapus! Hatalmas védelmi hiba, szerencséje van a Romának, hogy nem lett belőle gól

64
    Totti kap egy ajándék labdát Pereirától, majd fölé durrant kecsegtető helyzetből

64
    Destro nem tud fejelni, időközben visszaállt a pályára, újra azonos létszámmal a csapatok

64
    Roma szöglet következik, Totti harcolja ki

63
    Palacio sarkazását Pereira adja be, de túl mély az ívelése, így a labda Stekelenburg birtokába jut

62
    Átmenetileg emberelőnyben az Inter, a Roma beáll a saját térfelére

61
    Destro sántikál le a gyepről, elképzelhető, hogy jöhet a második kényszerű hazai csere perceken belül

60
    Balzaretti lövése veszélytelen, közben a második fővárosi gólt szerző Destro marad a földön, ápolás várható

60
    Sérülés miatt: Marquinhos helyett Castan a pályán a farkasoknál

59
    Guarin vezeti fel a labdát a jobb oldalon, ahogy beér a tizenhatoson belülre, laposan kapura lő, de mellé megy alabda

58
    Tottit rúgja fel alattomosan Juan, a bíró nem látta, a partjelző pedig nem jelezte az esetet

58
    Burdisso állít meg egy Inter kontrát

57
    Florenzi kanyarintása nem talál csapattársat, pedig hárman is érkeztek a beadásra

57
    Kirúgással jöhet Stekelenburg

56
    Palacio cselezi be magát a tizenhatoson belülre, de a második védőn már nem sikerül túljutnia

55
    Guarin élesen lövi középre a labdát, de senki nem ér hozzá. Mindenesetre a vendégek többet próbálkoznak az utóbbi percekben

54
    Felszabadítanak a Romaiak, majd Guarin lőhet távolról, nem sokkal megy mellé a labda

53
    Szöglet az Internek: Palacio teszi középre a labdát az érkező Guarin tisztán lőhetne, de Balzaretti önfeláldozóan becsúszik, így róla pattan ki a labda

53
    A csapatok az első félidő után visszafogottabban játszanak

52
    Kirúgással jöhet az Inter

51
    Juan szánja el magát lövésre távolról, a labda erős, de pontatlan, nem talál kaput

Cserél az Inter a szünetben: Obi helyett Nagatomo a pályán

Káprázatos első félidőn vagyunk túl! Piris két gyönyörű beadása után két fejesgóllal magabiztos előnyre tett szert a Roma, de Cambiasso szemfülességének köszönhetően Palacio révén szépítettek a milánóiak, így megszerezték a hőn áhított idegenbeli találatot. A Romának kevés lesz a 2:1, vagyis mindenképpen gólt/gólokat kell még szerezniük a második játékrészben

46
    Guarinnak nem sikerül lekezelnie a labdát

45
    1 perc lesz a hosszabbítás

45
    Tachtsidis kezel a félpályánál, szabadrúgás a vendégeknek

44
    Az Inter gólt szerzett!

Cambiasso gyorsan elvégzett szabadrúgása után RODRIGO PALACIO megelőzi Stekelenburgot, és beleteszi a jobb lábát a labdába, ami akadálytalanul a kapuba jut!

43
    Lamela fut be egy hosszúnak gondolt indítást, amit éppen hogy nem sikerül bent tartania

42
    Az Inter átállt a 3 védős rendszerről egy 4 védős szisztémára

42
    Benassi ugratná ki Palaciot, de hosszú a labda

41
    A Roma irányítja a játékot, de ahogy az imént láthattuk, egy kontrából bármikor szépíthetnek a milánóiak

40
    Guarin ziccerét védi Stekelenburg vetődve!

40
    Pereira vágja fel Tottit, jogos a srága

39
    Remek félidőt láthatunk idáig!

37
    Óriási Handanovic védés! Destro kis híján újabb találatot szerzett! Destro beadás helyett a kaput veszi célba éles szögből, a kapus visszaér a gólvonalra, és valahogy a kapufára tornázza a játékszert, ahonnan a gólvonal előtt elpattog a labda, majd tisztáznak a védők!

A Roma gólt szerzett!

Újabb fejesgól! Totti dobja ki a labdát a jobb oldalra Pirisnek, aki szépen tálal középre, a remekül érkező MATTIA DESTRO lendületből a léc alá fejeli a labdát! Pirisnek ez már a második gólpassza!

28
    Bradley indítja a leshatáron Lamelát, aki az ötös sarkáig viszi a labdát, és a becsúszó Juan mellett fölé lő

27
    Piris beadását Destro fejeli vissza, ami erőtlenül hullik Handanovic elé

26
    Kis szöglet kombináció, nem a legjobb fajtából, de a bedobás joga a Románál marad

26
    Első Roma szöglet következik, Totti megy ki elvégezni

25
    Chivu indítja Palaciot a bal oldalon, akit azonban a beadás előtt szerelni tudnak a hazaiak

24
    Obi gyenge műesését eszi meg De Marco, szabadrúgást ítél az Internek a félpálya közelében

24
    Palacio elől Stekelenburg vetődve kaparintja meg a játékszert

23
    Egy pillanatra sem ül le a mérkőzés

23
    Tottti ugratja ki Lamelát a jobb oldalon, de két Interes együttes erővel szereli

22
    Juan előrevágott labdáját hatástalanítják a romai hátvédek

21
    Guarin lövés helyett leveszi Obi beadását, és kicselezi magát az alapvonalig. Jobban járt volna, ha megpróbálkozik egy kapáslövéssel

20
    Tisztáznak a vendégek, bedobással jöhet a Roma

19
    Az elmúlt percekben mindkét kapu veszélyben forgott

18
    Elképesztő helyzetet hagyott ki a Roma! Totti tör be a tizenhatoson belülre, kicselezi Handanovicot, a labda Lamela elé pattan, aki egyből kapura tüzel, de a gólvonalon tartózkodó egyetlen Interes védő estében blokkolja a lövést!

17
    Guarin lő Palacio passza után a tizenhatoson belülről, a kapufáról mellé pattan a labda. Ahogy a gólnál, a kapus ezúttal sem tudott mozdulni

13

FLORENZI remek fejesével vezetnek a hazaiak! Piris ad be a jobb oldalról, ALESSANDRO FLORENZI emelkedik a legmagasabbra, 11 méterről fejel, Handanovic mozdulni sem tud rá! A labda a felső lécet is érintette!

12
    Ranocchia fejeli le a földre a labdát, Stekelenburg megvárja, míg a kezébe pattog a játékszer