Ghána – Mali 1:0 (vége) | Niger – Kongói Demokratikus Köztársaság 0:0 (vége)
Kongói Demokratikus Köztársaság
csütörtök 24.01.2013, 19:00Afrikai Nemzetek Kupája

Két ellentétes félidőt láthatunk, ahol mindkét kapus brillírozott.
    Az 1. félidőben Kongó volt jobb, a 2. félidőben Niger.
    Niger megszerezte története első Afrikai Nemzetek Kupája pontját, nem érdemtelenül. (20:55:04)

94
    Niger "3 in 2" vitte a Kongói kapura a labdát, Kidiaba bravúrral véd.

93
    Nem sikerül helyzetet kialakítani egyik csapatnak sem.

91
    Niger szöglet, veszélytelen.

90
    5. perc lesz a hosszabbítás.

Érdekes csere, a nemrég bejött Tonji helyett Alhassane a pályán.

90
    A szurkolók nagyon jól érzik magukat, nálunk ilyen meccs után a füttyszó szolid lenne.

88
    Nem forognak veszélyben a kapuk.

84
    Ígéretes Nigeri kontrát ügyetlenkednek el a támadók.

83
    Szöglettel felérő, Kongói szabadrúgás.

82
    A frissen beállt Tonji visszahúzásért egyből sárgát kap.

79
    Koudize mégis cserét kér, helyette Tonji a pályán.

77
    Koudize tudja folytatni.

76
    Koudizét kellett ápolni.

75
    A varázsló keményen veri a dobját egész meccsen, nem sok sikerrel.

72
    Kongói csere, Mputu helyett Matomona folytatja.

70
    Kongói szabadrúgás, beadás, kifejelik.

67
    Kongói lövés 20. méterről bedobás után, jócskán mellé megy.

Érdekes, hogy az 1. félidő inkább a Kongóiaké volt a 2. pedig Nigeré, eddig.

65
    Megint leült egy kicsit a meccs, a jó kezdés után.

61
    Újabb Niger támadás, Maázou a 2. félidőben megmutatja, hogy jó futballista, ismét ő került helyzetbe, 8. méterről ívelt fejest a hosszúra, de Kidiaba a helyén volt.

58
    A szöglet veszélytelen.

57
    Ismét Maázou lőtt 16. méterről,a lövés megpattan, szöglet, Niger 5. perc alatt többet támadott, mint az 1. félidőben.

55
    Nigeri szöglet, kipattanó, Soumalia lövését másodjára fogja Kidiaba.

54
    Maázou 16. méterről lő, Kidiaba szögletre ment.

53
    Kósza Nigeri ellentámadást könnyedén hatástalanítják a védők.

50
    Kongó birtokolja a labdát.

46
    Cserélt Kongó is, a jól játszó LuaLua helyett Kanda jött ki a 2. félidőre, valószínüleg sérülés miatt.

46
    Cserélt Niger. Issoufou helyett Talatou a pályán.

46

A kánikulában játszott mérkőzésen kevés helyzet volt az 1. félidőben, de ami helyzet volt az ziccer, ezek alapján Kongó vezet 3:1 - re, az eredmény mégis 0-0.

45
    2. perc lesz a hosszabbítás.

42
    Mbokani kényszerítözött Mputuval, a visszakapott labdát kapura küldte, Daouda önfeláldozóan belevetődött a labda útjába, ami kipattant róla, hatalmas helyzet volt.

41
    Maázou szokásos egyéni akciója sárgát ért, megkapta a labdát, hosszan megtolta, megpróbálta utolérni, megint nem sikerült, de most az ellenfél lábát is eltalálta.

40
    Kongói beadás, Daouda magabiztosan lehúzza.

Folyik a víz a játékosokról.

38
    Kongo mezőnyfölényt harcolt ki.

35
    Végre helyzet. Lualua lőtt a kapu mellé 14. méterről.

33
    A labdabirtoklás kiegyenlített, 52-48% Kongó javára.

32
    Kongó most eljutott a 16 - ig, de ott elfogyott a tudomány.

31
    A nagy meleg rányomja a bélyegét a mérkőzésre, nagyon kevés a futás. Nem alakult ki helyzet közel 20. perce.

28
    A kongóiak hagyományos mezben, a Nigeriek ujjatlan mezben játszanak, annyira nem lehet rossz idő.

26
    Hála istennek a vuvuzellát is csak elvétve lehet hallani.

23
    Sajnos, eddig a 2. helyzettől eltekintve,elég unalmas a meccs.

20
    Mohamed unta meg az unalmas tologatást és 25 méterről lőtt a kapu fölé.

18
    Játékvezetői szempontból könnyű mérkőzés, eddig 4. szabálytalanság volt.

16
    Kongó mezőnyfölényben játszik, Niger inkább visszahúzódik és ha teheti kontrázik.

13
    Hatalmas Kongói helyzet maradt ki, lesgyanús szituációban kapta Lualua a labdát, csak a kapussal állt szemben, jól is rúgta el, azonban Daouda fantasztikus vetődéssel védett.

11
    Mbokani került helyzetbe, a 16. belül tologatott végül kipasszolta, ahol tisztáztak a védők, több volt ebben a támadásban.

10
    Kongói szöglet.

7
    Makiadi marad lent a földön egy belépő után, de tudja folytatni.

4
    Óriási Nigeri lehetőség maradt ki Maázou tiszta helyzetből a jobb kapufára pörgetett.

3
    Mbokani kavargatott a 16. belül, átívelte a másik oldalra, Lualua kapásból magasan fölé lőtte.

1
    Niger kezdte a mérkőzést.

1

Niger az első fordulóban kikapott Malitól, míg a Kongóiak ikszeltek Ghánával. A 2. fordulóban a mai nap már lejátszották a mérkőzést, ahol Ghána legyőzte Malit, így már 4. pontja van, Malinak pedig 3.
    Niger 0. Kongó DK pedig 1. ponttal várja a mai meccset.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.