Ghána – Mali 1:0 (vége) | Niger – Kongói Demokratikus Köztársaság 0:0 (vége)
Ghána
1:0 (1:0)
Mali
csütörtök 24.01.2013, 16:00 • Nelson Mandela Bay Stadium (Port Elisabeth) • Afrikai Nemzetek Kupája

Ghána megszerezte első győzelmét a B csoportban, ezzel rögtön az első helyen találja magát.
    A mérkőzésről nem sok pozitív dolgot lehet elmondani, Malinak például a statisztika szerint 1 kapu eltalált lövése van.
    46 szabálytalanság volt a mérkőzésen, ez sok mindent elárul. A meccs színvonala alulról súrolja a közepes kategóriát, és akkor finoman fogalmaztunk.
    A mai másik mérkőzésen amennyiben Niger kikap, máris búcsúzik az idei ANK-tól. (17:57:45)

92
    Badut vágják fel, egyértelműen járna a sárga lap, N'Diayenek már volt egy, most nem kap

91
    Remek ghánai kontra, de nem szöglet, hanem kirúgás következik

91
    Keita szabadrúgását fejelik ki a ghánai védők

91
    5 perc lesz a hosszabbítás

90
    Szabadrúgás Malinak, ívelés várható

90
    Kirúgással jöhet Ghána. Malinak a 8. perc óta nem volt gólszerzési lehetősége!

89
    Mali szöglet jöhet a 89. percben!

88
    Ghána tartja a labdát az ellenfél térfelén

87
    Dauda elképesztően jön ki árnyékra, de legalább letarolja két csapattársát. Vicces jelenet volt

78
    Szögletet követően Samassa kapus ront neki Badunak, hihetetlen, hogy nincs lap!

78
    Badu lövését védi Samassa szép vetődéssel! Remek szabadrúgás volt! Szöglet Ghánának

74
    Vorsah emelkedik a legmagasabbra, fejelni is tud, azonban a labda jócskán kapu fölé száll

65
    Adomah beadásába kézzel ér bele egy Mali védő, a játékvezető úgy ítéli meg, nem ad büntetőt

56
    Dauda jön ki a sarokrúgásra, éppen bele tud paskolni a labdába. Nagyon gyenge kijövetel volt

55
    Szöglettel jöhet Mali

55
    Gyan teker jobbal a tizenhatos vonaláról, a labda nem sokkal megy a bal alsó sarok mellé

54
    Adomaht teríti le Sissoko, szavbadrúgással jöhet Ghána

53
    Adomah tör be a Mali tizenhatoson belülre, majd félmagasan középre passzol, Samassa kivetődve sem éri el a labdát, de a csapattársak is lemaradnak róla

49
    N'Diaye besárgul, újabb szabadrúgás Ghánának, de ezúttal biztosan beívelés várható

48
    Wakaso teker kapura ballal, a labda azonban a sorfal és a kapu fölött is elszáll

47
    Szabadrúgás Ghánának, ívelés, és lövés is várható

46
    A ghánaiak nem cseréltek a szünetben

46

Diarra helyett Maiga a pályán a sárga mezeseknél a szünetben

Wakaso tizenegyesével Ghána vezet a csoport első helyén álló Mali ellen az első félidőt követően. A sárga mezes Mali válogatott rendkívül indiszponáltan futballozik, persze, a fehér mezesek sem életük mérkőzését játsszák.
    Ennek ellenére, magabiztosan várhatják előnyből a folytatást, hiszen a gólon kívül eddig három veszélyes helyzetből kettő az ő nevükhöz fűződik.
    Mali csapatának Keita 8. percben eleresztett szabadrúgása mellett nem volt értékelhető momentuma

49
    Dauda húz le egy beívelést, a kapus ismét ápolásra szorul

48
    Vorsah tisztáz Traoré elől

47
    Elvileg 2 perc lesz a hosszabbítás, gyakorlatilag az ápolás miatt minden bizonnyal több

46
    Dauda marad lenn a földön egy ütközést követően, a kapust jelenleg a pályán ápolják, ezért áll a játék

45
    Gyan esik el 20 méterre a Mali kaputól, a bíró továbbot int

44
    Asamoah passzát Badu lövi kapura, ami méterekkel fölé száll. Legalább a fehér mezesek próbálkoznak

43
    Mali visszaáll a saját térfelére, úgy vélekedhetnek, hogy ráérnek a második félidőben majd egyenlíteni

39
    Kérdés, Mali mennyire tud váltani az álmos fociból, valamint Ghána képes lesz-e megtartani az előnyét, nem úgy, mint Kongó ellen

38
    Túlzott gólörömért jár a lap

38
    Ghána gólt szerzett!

GÓÓL! MUBARAK WAKASO magabiztosan rúgja a büntetőt, ballal a bal felsőbe. Samassa hiába érezte az irányt, nem volt esélye a hárításra!

38
    Wakaso áll a labda mögé

37
    Egyenlőre nem dőlt el, ki rúgja a büntetőt

36
    11-est ad a játékvezető Ghánának! Baduval szemben szabálytalankodnak a büntetőterületen belül!

32
    A beívelést Badu fejeli kapura, de a jobb kapufáról a mezőnybe pattan a labda! Az eddigi legnagyobb helyzetet láthattuk!

29
    Sisokko és Keita passzolgatnak, úgy néz ki, egyik csapatnak sem sürgős a helyzet

28
    Nagyon lassan és körülményesen szövögetik a támadásokat a csapatok

27
    Keita egy karate rúgással teríti le Affult, csak szabadrúgás következik, a lap elmarad

26
    Wakaso lő messziről, a labda nem jelent veszélyt Mali kapujára

25
    Eddig többet próbálkozik a Ghánai válogatott, mezőnyfölénynek azonban nem nevezhetnénk

21
    A két csapat játékosai szinte állnak a pályán, pedig még csak alig 20 perc telt el

16
    Pocsék szabadrúgás: Wakaso oda rúgta a labdát, ahol egy fehér mezes sem tartózkodott. Reméljük, a legközelebbi lehetőséget átengedi másnak

13
    Végre helyzet: Diakité vetődik egy lövésbe, szöglet jöhet a Ghánaiaknak. Gyan próbálkozott

7
    Dauda ússza meg a kiállítást! A tizenhatoson kívül kézzel fogja meg a labdát! Óriási hiba!

2
    Tavaly kétszer is találkozott egymással a két csapat az ANK-n. A csoportban Ghána győzött 2:0-ra, a harmadik helyért vívott összecsapást viszont Mali nyerte meg

1
    Ghána a szokásosnak mondható tiszta fehér szerelésében, míg Mali citromsárga mezben és nadrágban lép pályára

1

A mérkőzést az elefántcsontparti Desire Doue Noumandiez vezeti majd, segítői a burundi Jean-Claude Birumushahu és a dél-afrikai Zakhele Thusi Siwela

A csoport mérkőzések a második fordulóhoz érkezett az Afrikai Nemzetek Kupájának "B" jelű kvartettje is.
    Ma 16.00 órától az egy pontos Ghána csap össze a három pontos Mali válogatottjával.
    Az első fordulóban Ghána 2:2-es döntetlent ért el a Kongói Demokratikus Köztársasággal szemben, pedig Badu és Kwadwo Asamoah góljaival már 2:0-ra vezettek az 53. percben.
    Mali Keita 84. percben szerzett találatával 1:0 arányban legyőzte Niger csapatát, egy igencsak izzadságszagú, kínkeserves mérkőzésen. A lényeg azonban a begyűjtött 3 pont, amivel jelenleg a csoport élén állnak.
    Ghána válogatottjából hiányzik Essien, az Ayew-fivérek, és Kevin-Prince Boateng, de így is a torna egyik nagy esélyeseként tarthatjuk őket számon.
    Mali előtt nagy lehetőség áll: amennyiben nyernek Ghána ellen, akkor az esti Kongói DK - Niger meccs eredményétől függetlenül továbbjut a csoportból

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 38. Wakaso (bünt.)

Lapok:   7. Dauda (GHA), 38. Wakaso (GHA), 62. Rabiu (GHA), 69. Pantsil (GHA) - 49. N'Diaye (MAL), 68. Coulibaly (MAL), 73. Traoré (MAL)

Ghána: Dauda - Pantsil, Boye, Vorsah, Afful - Adomah(Asante, 84.), Agyemang-Badu, Rabiu, Wakaso(Atsu, 71.) - Asamoah(D. Boateng, 77.), Gyan
    Mali: Samassa - Diawara, N'Diaye, A. Coulibaly, Tamboura - S. Kéita, S. Diakité, M. Sissoko(Sow, 68.) - S. Diarra(Maiga, szünetben), Diabaté, M. Traoré(M. Samassa, 76.)

Játékvezetők: Desire Doue Noumandiez - Siwela, Birumushahu

Nézőszám: 10000