Real Betis – Atlético Madrid 1:1 (vége) | Málaga CF – Barcelona 2:4 (vége)
Real Betis Balompié S.A.D.
1:1 (0:1)
Atlético Madrid
csütörtök 24.01.2013, 20:00 • Benito Villamarín, Seville • Spanyol Kupa

Izgalommentes, kevés helyzetet hozó mérkőzésen vannak túl a csapatok. Az első félidőben szerzett góllal Diego Costa eldöntötte a továbbjutás kérdését. A Betis becsületére legyen mondva, hajtott a gólért, hogy legalább hazai pályán ne kapjon ki. Ez végül is sikerült a 90. percben egy jogos büntetőből.
    Az Atletico ezt a párharcot az első meccsen nyerte meg, és magabiztosan várhatja az elődöntőt, ahol egy másik sevillai csapattal találkozik majd. A fővárosiak reménye szerint a Sevilla együttese sem fog problémát okozni a matracosoknak (21:51:04)

92
    Molins szabálytalankodik még a végén

91
    2 perc lesz a hosszabbítás. Ezzel a góllal összesítésben 3:1 az Atleticonak

90
    A Betis gólt szerzett!

JORGE MOLINA rúgja magabiztosan a megítélt büntetőt: jobbal gurít a bal alsó sarokba, Courtois a másik irányba mozdult!

89
    11-es a Betisnek! Godin nem hagyja Molinát felugorni egy beívelésnél!

88
    Ha a játékvezető is úgy gondolja, nem lesz túl sok hosszabbítás, teljesen fölösleges is lenne

85
    A kilencedik hazai szögletből sem lesz gól, pedig ezúttal Courtois rosszul jött ki a beadásra

82
    Vadillot szerelik furcsa körülmények között a tizenhatoson belül, a játékvezető közel volt az esethez, továbbot int

76
    Megkezdődik a párharc utolsó negyed órája, az Atletico továbbra is 1:0 arányban vezet, összesítésben pedig 3:0 az eredmény

73
    Sevilla lövi rá, a bíró szögletet jelez, ugyanis a labda a sorfalon irányt változtatott

72
    Miranda löki fel Molinát 17 méterre az Atletico kapujától, veszélyes szabadrúgás jöhet

70
    Kihasználja utolsó cserelehetőségét a Betis: Ruben Castro helyett Nono a pályán, aki az odavágón is beállt, mégpedig a 79. percben

66
    A Betis próbálkozik becsülettel, de az az igazság, hogy még mezőnyfölényt sem sikerül kialakítaniuk

65
    Manquillo beadásába Vadillo lép bele, szöglet az Atleticonak

64
    Kis szöglet lesz belőle, az Atletico inkább a labdatartásra, mint a helyzetek kialakítására

61
    Vadillo lő 17 éterről jobbal, a labda mellé megy, de Courtois rajta volt a lövésen

56
    Courtois játszik a labdával a kapuja előtt, egészen addig, amíg nem támadják. Érthető, a fővárosiaknak nem sürgős, összesítésben már 3:0-ra vezetnek

53
    Szép támadás végén Ruben Castro centerez, majd Molina érkezik és lő kapásból, nem sokkal megy mellé. Ez volt az első komolyabb Betis lehetőség

49
    Arda Turan keverget a tizenhatoson belül, majd végül az ötös sarkának közeléből tüzel, Casto szögletre üti a labdát

46

Kettős csere a szünetben: Benat és Campbell kiszáll, Molina és Molins az új emberek

Hatalmas védelmi hiba után Diego Costa eldönti a továbbjutás kérdését! A Betisnek most már legalább 4 gólt kellene szereznie a második játékrészben, miközben egyet sem kaphat.
    Lássuk be, ha az első 45 percben még csak helyzetük sem volt, erre az esély a nullához konvergál.
    Bízzunk benne, ennek ellenére a hazaiak nem adják fel a szünetben a mérkőzést

46
    1 perc lesz a hosszabbítás

45
    Az Atlético gólt szerzett!

GÓÓÓÓL! Hatalmas védelmi hiba! DIEGO COSTA lövi az üres kapuba a labdát, Amaya fejeli haza a labdát, miközben Casto kifut, Diego Costa pedig egyszerűen bepöccinti a gólba tartó labdát!

44
    Egy hosszú Atletico indítás végén Casto dobhatja játékba a labdát

43
    Szép kontra végén Adrian lőhet, de egyenesen Casto kezébe megy a labda. Ez az eddigi legnagyobb lehetőség, de nem sorolhatjuk a nagy helyzet kategóriába

37
    Az Atletico visszaáll a saját térfelére, a hazaiak pedig nem tudnak mit kezdeni a védekezésükkel, továbbra is helyzet nélkül zajlik a mérkőzés

37
    Filipe buktatja Campbellt

36
    Ruben Castro fejeli rá Angel Lopez jobb oldali beadást, a labda elmegy a kap mellett

34
    Benat passza túl hosszú Angel Lopeznek, Filipe tisztáz

33
    Nacho alapvonalról visszatett labdájába Arda Turan vetődik bele, így elmarad a lövés. A hazaiak büntetőt reklamálnak, Sevillát buktatta ezzel a becsúszással a török

33
    Betis kontra: tisztáznak a vendégek

31
    Nacho szerel, bedobással jön az Atletico

30
    Manquillo vág ki hatalmas sprintet, de kicsúszik a labda az oldalvonalon kívülre

24
    Benat szögletét Filipe tisztázza Ruben Castro elől, akinek már lövésre lendült a lába. Újabb szöglet jön

23
    Betis szöglet jön

22
    Az Atletico már próbálja ott lassítani a játékot, ahol tudja, taktikusan játszanak

21
    Ruben Perez buktatja Filipet, jogos a sárga, igaz, a másik oldalon a bíró nem volt következetes

20
    Nagyon csúnya belemenés Godintól, úgy látszik Carlos Gomez játékvezető nem hozott ki lapokat az első félidőre