Zambia – Nigéria 1:1 (vége) | Burkina Faso – Etiópia 4:0 (vége)
Zambia
1:1 (0:0)
Nigéria
péntek 25.01.2013, 16:00 • Mbombela Stadium (Nelspruit) • Afrikai Nemzetek Kupája

Vége! Zambia-Nigéria 1-1! A C csoport 3. meccse is döntetlen lett, méghozzá 1-1es döntetlen, érdekes meccsen alakult ki ez a végeredmény.
    Az első félidőben egy felesleges szabálytalanság után Mikel rúghatott büntetőt, ám kihagyta, majd Nigéria szerezte meg a vezetést Lungu hibája után, Zambia ezt követően jóval veszélyesebb volt és végül egy tizenegyessel, amely még szükségtelenebb volt, mint az első, egyenlíteni is tudott Mweene kapus szenzációs büntetője révén. A meccs embere egyértelműen Mweene! Jó meccset láthattunk! (17:53:52)

95
    Túlvagyunk az utolsó percen!

94
    Kalaba elől Enyeama tudja lehúzni a fantasztikus indítást!

94
    Utolsó perc!

93
    Echejile rúgja fel Sakuwahát.

93
    Mweene fog meg egy ívelést, majd indít parádésan.

92
    Kapkodva támad most mindkét csapat.

91
    4 a ráadás.

90
    Kalaba szabadrúgását Enyeama szedi le. Rá nem lehet semmi panasz.

90
    Omeruo rúg bele Mayukába.

88
    Musa helyett jön Uche!

88
    Még nincs azonban vége! Most Nigéria is felélénkült!

87
    Emenike kapott sárgát.

86
    Aztán már le kell húznia egy labdát, kicsit bele is sérül!

86
    Mweene 32. válogatott meccsén 1. gólját szerzi!

85
    Zambia gólt szerzett!

GÓÓÓÓÓÓÓL!!!! Mweene bevarrja!!!!! A kapus állt oda, ahogy szokták, ő pedig okosan felemeli a bal felsőbe!! Elképesztő!!! 1-1!!!

83
    Kihoz azonban egy tizenegyest!!!! Onazi ártalmatlan helyzetben rántja le Mayukát!!!! Tizenegyes!!!!

83
    Mayuka kavar most, de még szögletet sem tud kihozni!

82
    Még egy nagy helyzet!!! Kalaba ugrik ki, jól teszi le Mbesumának, aki pocsékul lövi Enyeama kezébe az ordító helyzetet!

80
    Zambia egyre kétségbe esettebben próbálkozik.

79
    Moses helyén a múltkor jól játszó Ideye.

78
    Mulenga lő távolról, Enyeama fogja.

77
    A 3. nigériai szöglet nem rejtegetett veszélyt.

76
    Igiebor helyén Nwankwo.

75
    Sakuwaha szabadrúgását épphogy vissza tudják fejelni, de nincs már veszély.

74
    Feltámadott Zambia! Ogudé rúgja fel Mayukát!

73
    Mbola kap sárgát valamiért.

73
    Chansa helyén Sakuwaha.

72
    Kalaba 100%-os ziccerben mehetett Enyeama kapujára, de nem tudja elpöccinteni a kapus mellett! Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki, ez megbosszulhatja magát!

69
    Musa kapott sárgát.

68
    Zambia egész egyszerűen nem fér most labdához.

66
    Kettőscsere! Meglepő módon Katongo is lejön, Mbesuma a helyén.

66
    A gólnál hibázó Lungu helyén Mulenga.

65
    Nem tud helyzetbe kerülni mostanság Zambia.

64
    Sinkala faragja most Emenikét. Sokat kap a nigériai csatár.

63
    Nigéria megnyugodott, tartja a labdát, Zambia jobban siet most.

60
    Emenike forgolódik, lő, megpattan, Mweene fogja.

60
    Emenike a torna első duplázója!

59
    Zambiai szöglet, Enyeama szedi le.

58
    Lungu és Musonda adta el a labdát középen.

57
    Nigéria gólt szerzett!

Góllá érett a második félidő nigériai nyomása, Emenike pedig ezúttal nem hagyja ki helyzetét, Mikel szerezte meg a labdát a középpályán, a védő szabadrúgást remélve elfekszik, Emenike pedig befejezi!

56
    Emenike három védő és a kapus között nem tud elesni, majd beleemel, ám mellépottyan a labda! Ebből gól lehetett volna!

55
    Katongo ad be éles szögből, de ez elhagyja a játékteret.

55
    Most inkább Nigéria veszélyeztet.

52
    Emenike esik el, nincs tizenegyes természetesen.

49
    Oboabona faultja után ívelhet Zambia, kifejelik és a kontrából kishíján vezet Nigéria! Musa a tizenhatoson belül lőtt, de inkább passz lett belőle, Emenike lába előtt elcsúszik a labda, pedig üres kapuba passzolhatott volna!

48
    Mire megy majd egymással a két, esélyesnek kikiáltott csapat a második félidőben?

46
    Nigéria kezdte a második félidőt.

46

Tűrhető félidőt és egy kihagyott Mikel-tizenegyest követően 0-0 az állás 45 perc után a Zambia-Nigéria mérkőzésen. Nincsenek gólok, de láttunk már ennél rosszabb félidőt is. Zambia többet tett a sikerért, meglátjuk, mire mennek a második félidőben!

46
    Szép kontraakció végén Chansa emel Enyeama kezébe! Jó kontra volt!

45
    Többet támad most a zambiai csapat.

44
    Alighanem 0-0-val záródik ez a félidő is.

43
    Az akció végén Mayuka ugrik ki lesen.

43
    A túl oldalon Sunzu szerel kétszer.

43
    Kalaba adja középre, Mayuka átveszi, de elveszíti.

42
    Chansa faultol, de a szabadrúgás teljesen veszélytelen.

42
    Omeruo visszatért, Chisamba Moses mellől lőtt középre, de levágódik.

41
    Omeruo hagyja el a pályát, miután könyököst kapott a torkára.

39
    Lungu harcol ki kishíján szögletet, de kirúgás jön meglepő módon.

38
    Katongo gyenge lövése kerüli el a kaput.

38
    Igiebor kezezett, kifelé szabadrúgás.

37
    45-55% a labdabirtoklási arány.

36
    Jó szabadrúgás után Sunzu fejese kerüli el a kaput.

35
    Oboabona kap sárgát.

34
    A gyors kontra végén Mayuka a lesen álló Katongohoz sarkaz!

34
    Mweene gyönyörűen szedi le és indítja a kontrát!

33
    Nigériai szöglet! Nkausuról pattan oda a labda.

31
    Az a Mikel hagyta ki a tizenegyest egyébként, akinek most már hosszúra nyúló Chelseas karrierje alatt még egyetlen bajnoki gólja sincs.

30
    A szögletet is fogja Enyeama!

29
    Chisamba szabadrúgását Enyeama védi szépen!

28
    Mweene, aki az első meccs hőse is volt, parádésan védi a büntetőket, hiszen tavaly a döntőben is fogott egy jópárat!

26
    Hihetetlen!!!! Mikel hagyja ki a tizenegyest!!!! Mweene szenzációsan találja el a sarkot, de nem ér hozzá, a kapufáról kipattan a labda! Mit tudhat ez a kapus?! A spori szögeltet ad ennek ellenére, de nem veszélyes!

25
    Tizenegyes! Nkausu buktatja egyértelműen kevéssé veszélyes helyzetben Musat! Felesleges szabálytalanság, Mweene, a tizenegyesölő védhet!

23
    Jó beadás! Kalaba ível középre, Katongo előtt elmegy a labda, Enyeama szépen húzza le.

22
    Omeruo rúgja el jókor a labdát.

22
    Szöglet sem esett még a mai meccsen.

21
    Az egy darab közepesen veszélyes zambiai lövést leszámítva nem túl sok minden érdemleges történt eddig.

19
    Emenike elé pattant majdnem a labda a tizenhatoson belül, de végül felszabadítanak a zambiaiak.

18
    Emenike fejét nem találják meg középütt.

17
    A gyep egyébként nagyon pocsék, porzik minden egyes lépésnél.

16
    Kalaba lőtt szépen az ötös sarkától kicsit távolabbról, de fölébikázott!

15
    Az első negyed óra végén csendesen csordogál a meccs, 46-54% a labdabirtoklás, de nincsenek gyors támadások.

13
    Omeruo szereli Mayukát a sarokban, bedobás.

12
    Musa lőtt jobb oldalról, távolról, fölé.

10
    A Szupersasok szövetségi kapitánya, Keshi 1994-ben még játszott az ANK-n, amikor megnyerték a tornát, habár a döntőben Zambia ellen nem került pályára.

9
    Onazi rúgja fel Mbolát a félpályánál.

7
    Mayuka kap meg egy szabadrúgást, az ívelés után Mikel szabadít fel.

5
    Mayuka került kisebb helyzetbe.

4
    A nagy kérdés, hogy vajon folytatódik-e a hihetetlen gólínység az ANK-n. A válasz feltehetően az igen lesz, ami szomorú, hiszen eddig 12 meccsen mindössze 18 gól esett, ami pontosan másfeles gólátlag.

3
    Mikel adta Musához, aki rosszul ível be.

2
    Nigéria csapatkapitánya Yobo, ritka, hogy egy csk kimaradjon a kezdőből.

1
    Zambia kezdte a meccset.

1

A két csapat 1994-ben, a csapatukat gyászoló Zambiakkal már találkozott, akkor az ANK döntőjében Nigéria 2-0-ra nyert.

Nigériából kikerült Yobo, de a véleményem szerint jól játszó Ideye sincs most a kezdőben.

Zambia-Nigéria mérkőzés 16:00-tól!
    Az első meccsen Etiópia ellen csalódást okozó címvédők egy jóval keményebb ellenfél, a Burkina Fasoval ikszelő Nigéria ellen bizonyíthatnak.
    Zambiában a kezdőbe visszakerült Mayuka, a túloldalon a Chelsea játékosa, Moses is bekerült klubcsapattársa, Mikel mellé, aki az első meccsen elég jól játszott. Nigéria egyetlen ékkel, Emenikével áll fel a mai napon.
    Egy iksszel talán mindkét csapat elégedett lenne, de természetesen a győzelem még jobb lenne.