Buffalo Sabres – Carolina Hurricanes 1:3 (vége) | Boston Bruins – New York Islanders 4:2 (vége) | Detroit Red Wings – Minnesota Wild 5:3 (vége)
Anaheim Ducks – Vancouver Canucks 0:5 (vége) | San Jose Sharks – Colorado Avalanche 4:0 (vége)
Detroit Red Wings
5:3 (0:0, 4:2, 1:1)
Minnesota Wild
szombat 26.01.2013, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Gyenge színvonalú, sok hibával tarkított első harmad után a másodikban kitettek magukért a csapatok.

Hat gól esett, és a hazaiak két góllal jöhetek ki a záró harmadra, és ezt meg is tartották.

A kapu előtt sokat hibázó és az összességében kilenc alkalommal előnybe kerülő Minnesota a pontatlan játékának "köszönhetően" rászolgált a vereségre. (04:18:15)

51:58
    Cleary áll ki két percre, fogásért, előnyben a vendég Minnesota, immár kilencedszer

51:18
    Kindl adja el a korongot

50:20
    A Wild gólt szerzett!
    ZACH PARISE szúr bele közelről egy kipattanóba, Howard érintésével kerül a hálóba a korong! 5:3 Assziszt: Gilbert, Koivu

38:47
    Abdelkader és Falk verekednek össze, kettős kiállítás

47:53
    Quincey lő mellé

47:35
    Smith lövése után kis híján a hálóba tudja kotorni a kapu mögül a korongot Bertuzzi

A Red Wing gólt szerzett!
    Pavel Datsyuk ad remek korongot TODD BERTUZZINAK aki középről senkitől sem zavartatva lő a hálóba! 5:2 Assziszt: Datsyuk, Filppula

Elkezdődött a harmadik harmad.

Őrült harmadot tettek a jégre a csapatok, hat és fél perc alatt négyszer rezgett a háló, és 2:2 állt az eredményjelzőn.

2:0-ról egyenlítettek a vendégek, de a hazaiak reagáltak jobban a viharos kezdésre, és az újabb kiállításoknak is köszönhetően kétgólos előnyben várja a záró harmadot a Detroit csapata.

37:24
    PAVEL DATSYUK távolról, takarásból lő Harding hálójába! 4:2 Assziszt: Kronwall, Franzen

32:56
    HENRIK ZETTERBERG a bal oldalon korcsolyázik a kapu felé, Harding kimozdul rá a kapuból, a korong elmegy alatta és a kapuba csúszik, videó megerősítés után: 3:2 Assziszt: Datsyuk, Filppula

26:29
    TOM GILBERT a kapu mögül érkező korongot közelről lövi Howard hálójába! 2:2 Assziszt: Granlund, Brodin

22:48
    ZACH PARISE egy megpattanó korngot lő a hálóba közelről Howard mellett 2:1 Assziszt: Suter, Koivu

20:55
    Smith lövése után a kipattanót TODD BERTUZZI közelről továbbítja a hálóba! 2:0 Assziszt: Filppula, Smith

20:14
    Hat másodperc alatt kihasználja az előnyt a Detroit ebben harmadban, DAMIEN BRUNNER korcsolyázik el a kezdés után a jobb oldalon, és közelről lő a hálóba! 1:0 Assziszt: Zetterberg, Kronwall

20:01

Nagy iramot diktáltak a csapatok, ennek megfelelően kiállításból is volt hat kétperces, de egyik csapat sem tudott élni három-három előnyével.

A Detroit ráadásul másfél percig kettős fórban játszhatott, de igazán veszélyes lövésük sem volt ebből.