Levante – Valladolid 2:1 (vége) | Real Zaragoza – RCD Espanyol 0:0 (vége) | La Coruňa – Valencia 2:3 (vége)
Deportivo La Coruňa
2:3 (2:1)
Valencia CF
szombat 26.01.2013, 22:00 • Riazor Stadion • Primera División

A Deportivo egy ígéretes eredményt szalasztott el azzal, hogy 2:1-es vezetésnél az 52. percben egy buta szabálytalanságot követően emberhátrányba kerültek. A hazaiak nem bírták a nyomást: Valdez valamint Costa 92. percben szerzett találatával elbukták a mérkőzést, és továbbra is a sereghajtó, 20. helyet foglalják csak el.
    A Valencia ezzel a győzelmével (átmenetileg) az 5. helyre lépett elő (23:57:31)

97
    Les a Valenciánál

96
    Lassan végleg elúszik a meccs a hazaiak számára

95
    Aranzubia menti meg a negyedik góltól a Deport! Hárman vitték rá a labdát, sikerült rávetődnie!

94
    Teljesen reménytelen helyzetben a hazaiak

93
    Kettős emberhátrányban a Depor! Assuncaot állítja ki a játékvezető, elborult az agya, Valdezt egyszerűen leüti a kezdőkörben!

92
    A Valencia gólt szerzett!

GÓÓÓL! Nagyon nyomott a Valencia, RICARDO COSTA egy beadott labdára érkezik teljesen egyedül, és lendületből, Aranzubia feje mellé bólintja a labdát!

91
    Szöglet a Valenciának, a nagyon sokadik

90
    6 perc lesz a hosszabbítás

90
    Kirúgással jöhet a Depor, most már az idővel is játszanak

89
    Kifejelik a hazai szögletet

88
    Meccslabdát hagy ki a Deportivo! Pizzi egészen tisztán tüzelhet a tizenhatoson belülről, Diego Alves szögletre üti a labdát!

84
    Mit hagy ki Valdez! Nincs les, a csatár leveszi a labdát mellel, majd 8 méterről egy az egyben telibe bikázza Aranzubiát, aki így eddig a mérkőzés hőse!

83
    Piatti van lesen

83
    Kirúgással jöhet a Depor, Vazquez fedezte szépen a labdát Piatti előtt

82
    Pablo és Guardado is újra a pályán, ne felejtsük, a hazaiaknak nincs több cseréjük

81
    Sikerül ráfejelni a szögletet a Depornak de nem ment kapura a fejes

80
    A saját lábán megy le Pablo a pályáról, a fejét bekötötték

79
    Ápolási szünet, egy ütközést követően egy hazai játékos marad lenn a földön, Pablo ül a hordágy mellett, nagyon sokan vannak bent nála a pályán

78
    Nagy mentés a Valenciától! Egy élesen középre lőtt labdát a hosszún érkező Oliviera elől Pereira fejel szögletre, ha nem tette volna, nagy valószínűséggel újra vezetne a Depor!

71
    Bernat egy visszacsel után jobbal ad be a bal oldalról, de Valdez lemarad a passzról

64
    Nehéz percek várnak a Deporra, a Valencia ugyanis nem fog megelégedni a döntetlennel

63

GÓÓÓL! Bernat biciklicsel után ad be a bal oldalról, NELSON VALDEZ érkezik menetrendszerűen, és már csak a lábát kell beletennie! Hamar kihasználták az emberelőnyüket a vendégek!

62
    Assuncao blokkol önfeláldozóan

61
    Rossz passz az imént beállt Bernatnak, bedobással jöhet a Depor, akinek még fél órát kéne kibírnia emberhátrányban

60
    A hazaiak a tizenhatosuk előterében tömörülnek, a Valencia igyekszik feltörni a védelmüket

53
    Nagyon nehéz helyzetbe hozta Silvio a kieső helyen lévő csapatát. Ezért biztosan nem fogják megdícsérni

52
    Piattit darálják a földbe, Silvio második sárgával mehet zuhanyozni! Micsoda felelőtlenség!

51
    Banega indítása hosszú Piattinak, illetve a védő jól zárta a labda előtti területet. Kirúgással jöhet a Depor

48
    Guardado élesen lő balról középre, Valdez elől mentenek a védők, jöhet a 7. vendég sarokrúgás

47
    A hazaiak nem cseréltek a szünetben

46

A gólszerző Jonas helyett Viera állt be a szünetben a vendégeknél

Hamarosan kezdődik a második félidő

Remek első félidőn vagyunk túl! Ki hitte volna, hogy a Depor - miután hátrányba került már a 30. másodpercben - túlteszi magát a kezdeti sokkon, és még az első félidőben megfordítja az állást a Valencia ellen!
    Jonas góljára Riki kétszer is tudott válaszolni, ezen kívül láthattunk 12 szögletet (6:6), sok sárga lapot és rengeteg helyzetet!
    A folytatásban a Valenciának javítania kell a helyzetkihasználásán, ha pontot akar szerezni a hazai közönsége előtt lelkesen játszó Deportól

47
    A Deportivo gólt szerzett!

GÓÓÓL! Vezet a Depor! RIKI második gólját szerzi a mai meccsen! A tizenhatos csücskénél elindul befelé, két ember mellet eltolja alabdát, majd laposan a kilövi a rövid alsót!

46
    2 perc lesz a hosszabbítás

40
    Kicsit leült a mérkőzés, de bármelyik pillanatban történhet valami váratlan ezen a meccsen

35
    Az egyenlítő gólnak köszönhetően az amúgy is izgalmas meccs még pörgősebbé, élvezhetőbbé vált

32

GÓÓÓL! És íveltek is! Pizzi teker középre, RIKI védővel a nyakán is beleteszi a fejét, a labda védhetetlenül vágódik a hosszú felsőbe!

32
    Szabadrúgás 40 méterre a vendég kaputól, ívelhet a Depor

32
    Piatti követ el buta szabálytalanságot, ő is besárgul

31
    Veszélyes vendég kontra marad lövés nélkül, de veszélyes helyzet volt!

30
    Jonas dobja fel magát, el akarta játszani a tizenegyest, a bíró nem eszi meg az alakítást, de sárgát sem ad műesésért

24
    Aranzubia véd nagyot! Egy beadásba Valdez csúsztat bele, a kapus vetődve hárít!

24
    Santos lapos beadását sikerül kirúgnia Raminak

23
    Guardadoé az első vendég lap

22
    Valdez viszi rá a kapusra a labdát, de nagyon erőtlen a kísérlete, Aranzubia hárít

22
    Megvolt az esélye az egyenlítésre a hazaiaknak

21
    Kifejelik a szögletet a védők, majd Pizzi adja be újra a labdát, amibe sikerül egy csapattársnak beletennie a lábát, a labda elpattog a kapu előtt, de senki sem vetődik bele! Nagy helyzet volt!

21
    Újabb hazai sarokrúgás jön

20
    Silvio beadását Diego Alves engedhetné ki, de lányos zavarában belekap, és szögletre megy a labda

12
    A hazaiak igyekeznek támadásokat építeni, eddig azonban nem jutottak nagy helyzetig

11
    Aranzuia vágja a mezőnybe a hátra tett labdát

10
    Piatti egy az egyben ugrik ki 11 méterről át akarja emelni Aranzubiát, de nagyon gyenge kísérlet, a kapus kezébe hullik a labda

7
    Szabadrúgás a vendégeknek közel a tizenhatos csücskéhez, beívelés várható, de a kapura lövés sem zárható ki

3
    A hazaiak védelme ebben a szezonban már 43. alkalommal kapitulált!

2
    Erősen kezdtek a vendégek

1

GÓÓÓL! Szögletből vezet a Valencia! JONAS csúsztatja meg a röviden a vendégek sarokrúgását!

1
    A hazaiak kék-fehér csíkos mezben és kék nadrágban, a Valencia fekete mezben és narancssárga nadrágban lép pályára

1

A spanyol bajnokság sereghajtója látja vendégül a 7. helyen "toporgó" Valencia csapatát a 21. fordulóban.
    A Deportivo eddig a legkevesebb, 16 egységgel "büszkélkedhet", de csak három pontra van a biztos bent maradást jelentő 17. pozíciótól. Hazai pályán nem éppen hízelgő (3-2-4) mérleggel rendelkeznek és a formájukról sem lehetne ódákat zengeni (1-2-2). Helyzetükből kifolyólag, minden pont az életüket jelentheti, egyszerűen nem szabad kikapniuk.
    A Valencia pocsék szezont produkál, az eddigi 20 fordulóból 8-szor vesztesen hagyták el a pályát, amihez a szurkolóik nem nagyon lehetnek hozzászokva, bár így is szereztek 30 pontot. Az idegenbeli mérlegük is hagy kívánni valót maga után (2-2-5), ráadásul ezen 9 meccsen mindössze 5 gólt rúgtak! A formájuk annyira nem rossz (3-0-2), és hol javítsanak azon a vendég mérlegen, ha nem a sereghajtó otthonában

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 32. Riki, 47. Riki - 1. Jonas, 63. Valdez, 92. Costa

Lapok:   13. Gama (DEP), 14. Pablo (DEP), 16. Silvio (DEP) - 23. Guardado (VAL), 32. Piatti (VAL), 37. Costa (VAL)   52. Silvio (DEP), 93. Assuncao (DEP)

Deportivo La Coruňa: Aranzubia - Pablo, Aythami, Castro, Silvio - Bergantinos, Assuncao - Gama(Camunas, 77.), Andre Santos(Vazquez, 54.), Pizzi - Riki(Oliveira, 69.)
    Valencia CF: Diego Alves - Pereira, Rami, Ricardo Costa, Guardado - Tino Costa, Victor Ruiz(Bernat, 55.) - Jonas(Viera, szünetben), Banega(Canales, 85.), Piatti - Valdez

Játékvezetők: Carlos Clos Gomez - Rodriguez, Martinez

Nézőszám: 21000