Tampa Bay Lightning – Philadelphia Flyers 5:1 (vége) | Montreal Canadiens – New Jersey Devils 4:3 (hosszabbítás vége) | Chicago Blackhawks – Detroit Red Wings 2:1 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Chicago Blackhawks
2:1 (1:0, 0:0, 0:1)
Detroit Red Wings
hétfő 28.01.2013, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

Kevés gólt hozott az északi rangadó, a második harmadban nem is láthattunk, annak ellenére, hogy a Detroit akkor négyszer is emberelőnybe került, de nem tudtak élni vele.

A záró harmadban sok energiát fektettek az egyenlítésbe, ez akcióból sikerült is, majd mindkét oldalon volt még eg-két helyzet, amiből eldőlhetett volna a mérkőzés.

Ez végül a hosszabbításra maradt, ebben a Chicago egy kicsit szerencsés góllal, de behúzta a meccset. (03:47:09)

62:45
    A Blackhawks gólt szerzett!
    NICK LEDDY nagyon jó ütemben kapja a korongot Stalbergtől, a lövésébe mintha beleérne a védő botja is, Howard nem tudja hárítani! 2:1 Assziszt: Stalberg, Toews

62:26
    Stalberg lövését Howard fogja meg

61:15
    Franzen közelről célozza Crawford kapuját, véd a kapus

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

Mindkét csapat egy-egy hosszabbítást játszott ebben az idényben, meg is nyerték.